HASZNÁLD A SPOILER TAG -et, vagy megjelölést!
Más is szeretné megnézni a filmet, anélkül, hogy tisztába legyen előre minden jelenettel, köszi!

  • Xerxész
    #89
    Nem is írtam kész tényként, hogy ott őrzik az űrhajó darabjait. Ott volt, hogy szerintem...

    Igen, a vallás is hiedelemvilág, ha így fogod fel. De azért messze nem egy kategória a kettő. A vallásnak múltja van, politikai hatalommal bíró szervezetek épülnek rá (pl. Egyház). Az idegenekkel kapcsolatos hiedelmek meg kb. a 20. század szüleményei. De ha esetleg mégis neked volna igazad, és Spielberg meg Lucas tényleg összekeverte a keresztény vallást az idegenek világával, hát én készséggel fogom elismerni az igazadat.

    Honnan veszem egyébként, hogy az idegenekről fog szólni a film? Rém egyszerű. Ott az a bizonyos láda, rajta a "Roswell, New Mexico, 1947" felirat. Ez egyértelmű bizonyíték rá. Aztán ott van az a tény, hogy az Indy filmek mindig egy téma körül mozogtak. Nem volt több régeszeti ereklye, ami után Indiana nyomozott. Csak egy. A kiszivárogtatott infók és a kép szerintem elég meggyőző, nem?