229








HASZNÁLD A SPOILER TAG -et, vagy megjelölést!
Más is szeretné megnézni a filmet, anélkül, hogy tisztába legyen előre minden jelenettel, köszi!

  • REALista
    #107
    Azt hallottam hogy 142 perces lesz a film ami szerintem nem rossz...:)
  • blackgamer
    #106
    lehet lesz 5. rész is

    amúgy valami új hír? alig egy hónap a bemutató...
  • Carlos HUN
    #105
    Április elsejei tréfa :D
  • Carlos HUN
    #104
    Indiana.Jones.IV.READ.NFO.WORKPRINT.XViD-SPiTFiRE
  • gabr
    #103
    Ez bizony igazi...
  • Sephi
    #102
    Indiana.Jones.And.The.Kingdom.Of.The.Crystal.Skull.WORKPRiNT.XViD-NoGRP

    nagyon vicces
  • REALista
    #101
    Nagyon jóóóóóó!
  • Xerxész
    #100
    Igen, már én is láttam.
    Több mint valószínű, hogy ez lesz a DVD borítója is.
    Egyébként pazar.
  • sweech
    #99
    új poszter

  • Xerxész
    #98
    Éljen a Mester!
  • KM
    #97
    Uwe Boll beszól...
  • MrSpock
    #96
    Ha megnézzük akkor pl. a kristálykoponyákat kik,és milyen technikával készítették,mert amilyen régiek,olyan kimunkáltak.A hegyikristály nem gyurma:-D
    Lehet ez lesz a kapocs a földönkívüliekkel?:-)
  • Xerxész
    #95
    Legalább él a topic...
  • Bandew
    #94
    Jesszus!
    Értsd már meg, én nem véleményt mondtam, egyszerűen nem is állítottam semmit. Csupán annyit, hogy szerintem lesz utalás a frigyládára. Hasonló elméleteket gyártottam a te mintádra, erre tök komolyan veszed a frigyláda-UFO kapcsolatos baromságomat. Pedig nem kell!
  • bertino
    #93
    szuper!
    akkor talán várjuk meg a filmet
  • Xerxész
    #92
    Nem forgatom én ki, csak elmondtam a véleményemet.
    De szerintem sincs értelme folytatni, mert te is más véleményen vagy és én is.
  • Bandew
    #91
    Te jó ég, te aztán alaposan kiforgatod a szavaimat...
    Sztem ezt most hagyjuk abba, mert csak fárasztom magam.
  • Xerxész
    #90
    Ja, még annyit azzal kapcsolatban, hogy a Frigyláda az idegenek által készített szuperfegyver. Még akár működhetne is a dolog, de nézd csak meg a címet szépen: Kingdom of the Crystal Skull. Azaz nem a Frigyládán lesz itt a hangsúly, hanem egy Kristálykoponyán.

    Az egyébként nem jutott eszedbe, hogy ha teszem azt mégis az lenne, hogy az egész Istennel kapcsolatos hitvilág valójában az idegenekhez köthető...ha erről szólna a film, szerinted mit szólna az Egyház? Istenkáromlás. Emlékezz, milyen botrány volt a Da Vinci kód filmből. Nem hiszem, hogy hiányozna Spielbergnek és Lucasnak egy ilyen balhé.
  • Xerxész
    #89
    Nem is írtam kész tényként, hogy ott őrzik az űrhajó darabjait. Ott volt, hogy szerintem...

    Igen, a vallás is hiedelemvilág, ha így fogod fel. De azért messze nem egy kategória a kettő. A vallásnak múltja van, politikai hatalommal bíró szervezetek épülnek rá (pl. Egyház). Az idegenekkel kapcsolatos hiedelmek meg kb. a 20. század szüleményei. De ha esetleg mégis neked volna igazad, és Spielberg meg Lucas tényleg összekeverte a keresztény vallást az idegenek világával, hát én készséggel fogom elismerni az igazadat.

    Honnan veszem egyébként, hogy az idegenekről fog szólni a film? Rém egyszerű. Ott az a bizonyos láda, rajta a "Roswell, New Mexico, 1947" felirat. Ez egyértelmű bizonyíték rá. Aztán ott van az a tény, hogy az Indy filmek mindig egy téma körül mozogtak. Nem volt több régeszeti ereklye, ami után Indiana nyomozott. Csak egy. A kiszivárogtatott infók és a kép szerintem elég meggyőző, nem?
  • Bandew
    #88
    "Az egyik egy vallás, a másik egy emberi képzelőerő által kreált fogalom, dolog, világ."

    Nem akarok senkit sem megsérteni, de a vallás az mégis micsoda?
    De én csak azt nem értem az írásodban, hogy fogalmam sincs honnan veszed, hogy UFO-s lenne a film. Annyi röppent ki a netre, hogy Spielberg szeretne benne földönkívülieket. Te pedig úgy írod, amit írsz, mintha már biztosan e körül forogna az egész film. Nem mondom hogy nem, mivelhogy nem láttam a filmet, de épp ezért te sem húzhatod ezt rá.
    Ha pedig kevered a vallást az földönkívüliekkel, akkor én is ráhúzhatom, hogy a frigyláda valójában egy intergalaktikus szuperfegyver, amit az idegenek készítettek.
    Egyébként én meg nehezen tudom elhinni (még ha fiktív is a történet), hogy az amerikai kormány egy raktárban őrizgetné egy űrhajó roncsait...
  • Xerxész
    #87
    A Frigyláda Istennel kapcsolatos dolog, a roswelli UFO pedig egy teljesen más hiedelemvilág része. Az egyik egy vallás, a másik egy emberi képzelőerő által kreált fogalom, dolog, világ.
    A raktár énszerintem csak afféle "tiszteletkimutatás" a Frigyláda előtt, de semmi köze nem lesz ehhez a részhez.

    Nyilván nem láthetjuk az idegeneket az egész film folyamán, hiszen kutatni fognak utánuk. Ha láthatjuk is őket, biztos csak a legvégén, de az is lehet, hogy másmilyen formában jelennek majd meg: pl. Indy kezébe kerül a technológiájuk vagy valamilyen tárgyi bizonyíték.

    Az ősi templomokról csak annyit, hogy ismerni kéne a maják vagy inkák hiedelemvilágát. Ők is isteneket imádtak, amik éppenséggel lehetnének akár az idegenek is. Emlékezzél a Stargate című filmre. Szerintem itt is ez lesz, csak egy fokkal jobban megoldva (ugye Spielberg-Lucas duó). Szóval ilyenformán igenis összefügghet a roswelli UFO és az ősi indián templomok.

    De az, hogy a keresztény vallás egyik jelképét belekeverni egy olyan sztoriba, ami az ufókkal kapcsolatos és ez valamilyen mértékben is megjelenjen a 4. részben, én kizártnak tartom. Két teljesen más nézőpont, világkép vagy vallás, ezt Spielberg sem gondolná komolyan.

    Arról nem is beszélve, hogy a klasszikus trilógiában sincsenek oda-visszautalások az egyes filmekre, egyedül a Kereszteslovagban van egy kb. 3 másodperces jelenet, amikor a katakombában találnak egy képet a Frigyládáról és ennyi. És oda bele is illett a dolog, mivel a Szent Grál és a Frigyláda is a keresztény vallás része...ugyanaz a téma.
    De itt a 4. részben az holt ziher, hogy nem lesz szó róla. Egyszerű tiszteletadás a korábbi film iránt az a raktár, semmi több...no meg persze jó kis helyszín, ami mutatja, mennyi mindent őriz az USA kormánya (pl. talán épp a roswelli UFO darabjait????).
  • Bandew
    #86
    Figyi ha egyszer odatévednek, biztos hogy valahogy képbe kerül a frigyláda is. Épp ez a lényege, hogy mutatták a trailerben, hisz tudják, hogy a rajongók felismerik azt a raktárat, így aztán felkelti a kíváncsiságukat.
    Akármennyi szerepet is fog kapni, biztos, hogy lesz szó a frigyládáról, egyszerűen hülyén nézne ki, ha nem.
    Az meg, hogy földönkívüliek, nem hiszem, hogy erre épülne fel az egész 4. rész. Hisz láthattad, hogy ősi templomokban is kalandoznak.
  • Xerxész
    #85
    Nem láttam, csak a trailert. De ha külföldi oldalakon kicsit utána jársz, már kiszivárgott (persze csak hír szintjén), hogy Indiana az idegenekkel kerül valamilyen kapcsolatba a 4. részben.

    Állítólag Spielberg a 3. típusú találkozások nemtudomhanyadik évfordulója alkalmából választotta a film témájául az idegeneket. Persze ezek is csak hírek, de a kép az "1947, Roswell" felirattal is bizonyítja, hogy lehet alapja a dolognak. Ennek ugyan örülök, mert a téma érdekel, viszont szerintem rossz választás egy Indiana film témájául. Ez már sci-fi, nem pedig kaland egy kis misztikummal. Az Indy-filmek pedig nem sci-fik.

    Az pedig, amit én írtam, hogy a '47-ben lezuhant UFO darabjait őrzik abban a raktárban, csak feltételezés, énszerintem ezért került bele a raktár. Szerintem biztos nem a Frigyláda miatt, az egy másik film.
  • bertino
    #84
    nahát, már láttad a filmet ?
  • Xerxész
    #83
    Nem fogják bevonni a Frigyládát, semmi köze nem lesz ehhez a részhez. Mivel már régebben napvilágra került, hogy Indiana az idegenekkel fog találkozni ebben a részben, szerintem abban a bazinagy raktárban az 1947-es Roswellben lezuhant UFO darabjait őrizhetik, gondolom ezért mennek majd oda. És itt jön a képbe Realista lejjebb beszúrt képe, amiért külön gratula, hogy észrevette!

    Szóval Killer, ne éld bele magad, nem lesz benne a Frigyláda.
  • kill3r21
    #82
    sztem nemhiába van azon a helyen, indi higyétek el befogják vonni a frigyládát is, valamiért kell majd az nekik! ÉS mert furcsa volt a frigyládás rész végén hogy nem mondták meg neki hogy holvan, szted annyioban fogja hagyni? lehet ezzel nyit majd a film xD
    hogy megszerzi...frigyláda is mással kezdödött :)
    éppugy mint a keresztel a 3. filmben...
  • Bandew
    #81
    Na jó, de az már nem elegancia kérdése. :)
  • blackgamer
    #80
    1930-as években? az gáz ha valaki szablyával akar támadni :)
  • Wreck86
    #79
    Lehet,de a filmnek adott humort:)
  • Bandew
    #78
    Hát én nem értek egyet azzal, hogy elegáns lenne lelőni valakit, aki kardot ránt.
  • TomDantes
    #77
    Nekem meg a harmadik tetszett a legjobban, épp az öreg Jones professzor miatt, jó pár vicces jelentük volt, gondolok itt a repülőgépes üldözésre, hát azon nagyokat nevetettem.

    De egyet várok el a negyedik résztől, ha ez benne lesz, akkor meg lesz a régi hangulat:Indy verekszik, le cspaja az gonoszokat, aztán jön egy ordítozó rossz fiú, erre Indy elegánsan le lövi, majd veszi a kalapját és tovább megy...ez valahogy olyan mint a Dei Hard-okban Bruce véres atlétája, ez adja meg az egész ízét.
  • REALista
    #76
    Hm ez érdkes.Van egy jelenet amikor egy fémdobozt mutatnak amin Roswell, New mexico 1947 van.Gondolom mindenki tudja hogy mi történt állítólag Roswellben ekkor.Ezek szerint mégiscsak elképzelhető hogy beleszőtték a történetbe az UFOkat.

  • Bandew
    #75
    Meg lett tekintve a trilógia. Valami hihetetlen jók! Nagyon sajnálom, hogy kevés ilyen igényes és humoros kalandfilmmel találkozhattunk eddig a filmtörténelem során. Még inkább sajnálom Harrison Fordot. Az a véleményem, hogy Hollywood nem facsart ki belőle eleget az ilyen karakterek terén, pedig szvsz ez az ami számára tökéletesen ráillik. Láthattuk Han Solo és Indy szerepében, mint macsó, sármos kalandvágyó egyént. És ennyi! Pedig szerintem ez legalább annyira része, mint Schwarzinak az akciófigura, vagy Tom Hanksnek a vígjáték szerepek.
    Ne értsetek félre, nem arról beszélek, hogy más filmekben nem állná meg a helyét, hanem hogy a karizmája pont ezekre a szerepekre illik rá. Rettentően sajnálom, hogy már kiöregedett ezekből, és nem láthattuk többször ilyen figurákat alakítani, de azért kíváncsian várom az újabb Indy-t. Örömmel láttam, hogy azért megdolgoztatták az öreg Ford-ot és nem lassult be a film, mint amitől tartottam (persze csak a teaser alapján).
    Ami pedig a trilógiát illeti:
    A Frigyláda az én személyes kedvencem (vállfás poén nagyon odaver!), a többi mintha egy kicsit túlnőtt volna magán, persze ettől függetlenül isteniek. Régen a Végzet templomát tartottam a leggyengébb darabnak, de most mintha egy leheletnyivel jobban tetszett volna az Utolsó kereszteslovagnál. Ennek pedig semmi más oka nincs, minthogy a 3. részben volt a legtöbb olyan jelenet, amin húztam a szám. Néha picit túl érzelgős, néha picit túl hatásvadász, és a tömény nácigyűlölködés is inkább fárasztó volt. Tudom, akkoriban más idők jártak, de azért a Frigyláda még egész visszafogott volt ilyen téren. Nem is lényeges, mivel mindegyik hatalmas élmény. Ezek az apró zavaró tényező nem tudnak rontani az ember hangulatán. Ja és a 3. rész mentségére legyen mondva, hogy Connery remekül hozta a figuráját! Nagyon tetszett ez az apa-fiú szál, aki egy kicsit is átélte azt, milyen amikor eltávolodik az ember az apjától, annak mindenképp bejön.
  • REALista
    #74
    Ja HD-ben nekem se jön be de torrent oldalakról le lehet kapni...:)
  • Serpa
    #73
    nekem egyből megteccet, ahogy megláttam Indy árnyékát az autón, közben felveszi a kalapját.
    nem is beszélve, h a régi poénok visszaköszönek.

    faxa lesz!
  • pauly
    #72
    jaja az rohadt jó :))))
  • bertino
    #71
    azért ebből látszik, mintha olyan helyen lennének, ahol a frigyládát is tartják ? :)
  • KM
    #70
    Dettó! Kicsit féltem, de minden kételyem eloszlott az előzetes után!
    Hajrá Indy!!!
  • REALista
    #69
    Ááááá de várom már!!!!
    Egyébként kéne egy házigazda,meg nem ártana egy új topic cím + banner sem...:)
  • akyyy
    #68
    nem tudom letölteni hdbe:(