• Calver
    #89
    Hát a hörcsögök, na igen... Nekem van most 2 kis édes aranyos cuncimókus hörcsögöm és minap történt egyikőjükkel ez érdekes eset... a célszemély neve Rozsdás, ezen nevet Rejtő Jenő egyik könyvének főszereplőéről kapta, na meg onnan hogy hosszú, aranyszínű szőre van a kis édesnek. Ezen kis dögnek van egy olyan, igen kellemetlen szokása, hogyha bejut véletlen a nagyszobába, fogja magát és bemegy az ott lévő bazinagy franciaágyba, és azon belül az ágyneműtartóba és módszeresen megtöltö hörcsögbogyókkal, szerencsére első hörcsögöm óta abban az ágyneműtartóban semmi nincs. Mily' meglepő, hiába figyelt édes kedves anyukám arra a rohadék nagyszoba ajtóra, a kis édes hörcsög mégis besurrant és végigment a szokásos procedurán, ebből anyámmal annyit vettünk észre hogy vmi rohangál az ágyneműtartóba... Ellenben most, mivel nemrég volt porszívózva a lakásban, kedves anyukám ugy döntött hogy na akkor most kitakarítjuk az ágyneműtartót, majd fogta, kihuzta és spontán elkezdett porszívozni, nem is kissé dühösen... mindeközben a hörcsög halál nyugodtan ott rohangált az ágyneműtartóban, nem zavartatva magát a porszívótól, még nem tudta mi következik... Ám 1 perc után, és miután a hörcsög érdeklődve közelebbjött hogy "mi ez a zugo szarság?" szülőm igazán begurult és előjött az "ez érdekel, ez?" hatás, és közelebbnyomta a hörihez a porszívót... Na én itt már könnyeztem a röhögéstől... Nos, tudni kell hogy ez nem egy törpehörcsög, sőőt, minimum 35-40 deka, de lehet hogy több is... De mégis a porszívó nyert no meg a hülye emberi tudat "áhh, ez a höri túl nehéz" és a porszívó kedvesen elkapta a hörcsög oldalát, és felszippantotta! Namost ez kérem ugy nézett ki, hogy ott volt egy hörcsög a porszívó csöve végén, hassal felfelé és kalimpált 4 láb, mondanom sem kell, ha szülőm nem cselekszik vmit gyorsan, akkor lehet a porszívó csövét kellett volna levágni a hörcsögről, mivel én ekkor már ott tartottam hogy a földön fetrengtem a röhögéstől, de a hörcsögnek nagy szerencséje volt, kb 5 mpt kellett eltölteni ilyen érdekes helyzetben, máris lekapták, a legnagyobb poén az volt hogy a höri azt sem tudta mi történik körülötte, ugy megvolt volt lepődve, hogy még nem is harapott! Natehát, isteni szerencsével le lett véve, ekkor már leesett neki hogy vmi nem stimmel, és egy bazinagy ugrással elrugaszkodott, kb 1,5 méter magasról, és itt jött be megint a hörcsögök szerencse istene, mert az ágyra esett, puhára. Namost itt jött be az a pont ahol megszégenyítette a forma 1 versenyzőket, ugyanis becsapodás után olyan sebességgel kotort el, hogy még én is csak néztem pedig tapasztalt hörcsögtartó lennék vagymifene, majd mindezek után és kemény fél óra könyörgés után nagyon nézelődve és nagyokat pislogva kijött az ágyból, készen arra hogy bármely porszívó szerű tárgy meglátására nyomtalanul eltünjön ujra az ágyban... Ennek a kis kalandnak a hörcsögre nézve semmilyen következménye nem lett, max annyi hogy megtanulta: ez nem a te ágyneműtartód! Rám annál több, másnap alig bírtam ebédelni, még akkor is ugy fájt az álkapcsom és az egész arcom, beszarás hogy ezek a kis dögök néha miket bírnak alkotni!