• greg benz
    #5306
    Miért dobom ki? Akkor dobnám ki, ha beraknám az autóba, elvinném egy jó távoli helyre ahonnan nem talál vissza és elhajtanék. Ahogy sokan így is csinálják. Ehelyett én felvettem a kapcsolatot egy kutyamenhellyel ahol kifejezetten Collie-k mentésével foglalkoznak, és aki az egészet vezeti 30 éve foglalkozik skót juhászokkal, imádja őket, garantálta nekünk, hogy jó helyre fog kerülni a kutya! Tényleg mekkora szemét vagyok..
    És, hogy miért nem jöhet velünk?Kb 70nm-es lakásban leszünk négyen, plusz egy macska. Ennek a kutyának a mozgásigényét figyelembevéve levihetnénk napi 20x is sétálni, nagyobb kín lenne neki az, hogy be van zárva a lakásba, mint az, hogy így feltehetőleg egy szintén szerető és törődő gazdához kerül, remélhetőleg szép nagy kerttel! Mint mondtam amíg nem látsz normálisan a dolgok mögé inkább ne ugass bele és ne oszd az észt! A nagy hozzáértésedről pedig annyit, hogy a kutyák annál sokkal többet is el tudnak viselni, minthogy új gazdához kerülnek.. mert ilyen állatok. Csak magamat tudom ismételni, nem örülünk a döntésnek és a helyzetet sem élvezzük, de sajnos ez van. Azért a kutya köré nem építhetjük az életünket, főleg, hogy ennél sajnos jóval nagyobb problémákkal is meg kell majd még küzdenünk. Ragozhatod a továbbiakban, hogy mekkora szemét vagyok mekkora szarházi, de kurvára nem érdekel, mert semmit nem tudsz rólunk és a kialakult helyzetről, ergo véleményt sem alkothatsz! Vagyis alkothatsz, de tartsd meg magadnak mert engem nem érdekel..