5730
  • geo91
    #5329



  • NessieGraf
    #5328
    Igen. Kb. egy hét még mire megtanulnak járni.
  • Fec papa
    #5327
    kiscicáknak kb 3 hetesek, már kinyílt a szemük, az szokványos hogy eléggé furán használja a hátsó lábait, szóval eléggé terpesztve és inkább csak tolja magát?
  • NessieGraf
    #5326
  • geo91
    #5325
    a lenézően kioktató stílusod most már tényleg nagyon unalmas, jó lenne ha ezt abbahagynád vagy elhagynád a topikot...
  • greg benz
    #5324
    Köszönjük Emese, viszlát
  • NessieGraf
    #5323
    Gratulálok! Pont olyan vagy, mint gondoltam. Még mindig él a véleményem, neked nem való kutya. Tetszik jó, nem tetszik úgy is jó. Én nem lennék a barátod, feleséged, gyereked se, mert a társad akkor dobod ki, mikor a magad kényelme úgy kívánja. És persze jó érveket majd mindig kreálsz hozzá.
  • Bala10
    #5322
  • Verzoo
    #5321
    Qrva aranyos, olyan mint az én cicám :)
  • Mimóza
    #5320
    Kiscicánk úgy döntött, hogy jön velünk

    Bigyó
  • ForRedGlory
    #5319
    Barátom Te egy mutogatni való hülye vagy... igazi talpasparaszt... (bocs a parasztoktól...)
  • greg benz
    #5318
    From NessieGraf:

    "Engem leugathatsz, beszélhetsz bármilyen stílusban. A tény az, hogy a lelkiismereted miatt vársz másoktól megerősítést. Pontosan tudod, hogy becsapod, eldobod a társad és igazából piszkosul szégyelled magad emiatt. Észérveket próbálsz felsorakoztatni, durván írsz annak, aki felhívja rá a figyelmed. Nézz magadba!"

    Nagyon tévedsz barátom, nem várok semmiféle megerősítést, különösen nem sg-ről, és különösen nem olyanoktól mint te.. Én beírtam ide amit beírtam, te kezdtél el pampogni meg osztani az észt. Érdekes mód rajtad kívül mindenki meg tudja érteni a helyzetet, és inkább az én oldalamra állnak mint a tiédre. De tudom, biztos ők is szar emberek.. a lényeg,hogy te tökéletes vagy, legyél boldog ezzel a tudattal!
    Vita lezárva
  • greg benz
    #5317
    Köszi, örülök, hogy vannak még normális emberek akik képesek átlátni a helyzetet, és nem csak osztják az észt úgy, hogy semmit sem tudnak az egészről. Igazából, ha nagyobb lakásba mennénk vagy nem lenne a macska, talán még bepróbálkoznánk azzal, hogy velünk lakjon.. de így senkinek sem lenne jó.
  • CharrDen
    #5316
    Ez érdekes, a mienk imádta a tablettát. Igaz először meg kellett vele szenvedni, de onnantól kezdve elég volt a dobozát megrázni és már rohant hozzánk :D
  • Bala10
    #5315
    mi is kerültünk hasonló helyzetbe, kertesházból majdnem panelbe kellett költözni és nagy dilemma volt, hogy mi legyen a kutyussal. mondjuk annyival könnyebb helyzetben lettünk volna, hogy a szomszéd befogadta volna. kölyökkora óta ismerték a kutyit és szeretett is náluk lenni. megértem, hogy milyen nehéz döntés ez és én sem vittem volna magammal egy nagytestű kutyát a panelbe...szerintem az egyik legjobb döntést hoztátok meg, főleg ha összejön az amit írtál.
  • Bala10
    #5314
    mmm... nincs is jobb, mint mások felett ítélkezni!
  • greg benz
    #5313
    - Külön szobája van a külső épületben, ahová minden estére behozzuk, télen

    A télen-t nem ide akartam írni. télen-nyáron be van hozva éjjelre
  • greg benz
    #5312
    Mi is a problémád az elkerítéssel? Saját elkerített része van a kertből, tényleg milyen undorító egy dolog. Ki látott még ilyet. Ha tudni akarod egyébként erre azért is van szükség, mert szökős (ha nem lennél idióta azt is tudnád, hogy ez jellemző a fajtára)
    Felsorolnék neked pár dolgot amiben részesül a kutya nálunk, csak, hogy lásd milyen szar emberek vagyunk és milyen hányatott sorsa van:

    - Külön szobája van a külső épületben, ahová minden estére behozzuk, télen
    - Ide be is vezettettük a fűtést csak a kutya miatt, télen is sokszor van ott
    - Minden este kap kaját, házi maradékokból és szárazeledelből stb-ből összekeverve megmikrózva!
    - Szoktunk vele labdázni, időnként a szőrét kikeféljük, ha szükséges kozmetikushoz is elvisszük
    - Ha melegebb az idő naponta 2-3x kap friss vizet, de ha tényleg durván meleg van inkább be szoktuk vinni a szobájába, mert ott kellemes hűvös van.

    Kiváncsi lennék hány hasonló ellátásban részesülő kutyát láttál már te, a nagy tapasztalt.. Csak, hogy hozzak példát: A szomszédban három-négy de olykor öt kutya is volt/van (most spec csak 2), rájuk sincs baszva, a kajás és vizes táljuk olyan, hogy disznót nem etetnék belőle nemhogy kutyát, azt már nem is mondom, hogy mennyire kapnak gyakran friss vizet! Ha születtek kis kutyák azok be voltak zárva egy garázs szerűségbe és ott ugattak a sötétben egész álló nap, rájuk se lett baszva!

    De tudom, mi vagyunk a szar gazdák, tényleg megmenekül tőlünk a kutya..
  • ték elek
    #5311
    neked meg az oxigén nem való, szóval szokjál le róla
  • NessieGraf
    #5310
    Sajnos nem gondolsz bele a tényekbe. Nincs szükségem amúgy a respektedre, sőt máséra se. Greg Benznek és családjának nem való kutya, ilyen fajtájú meg pláne nem. Már az egész nap rohangál az elkerített helyén kitétel is erősen problémásan hangzott. Ez akkor is így van, ha most másképp gondolod. A fajtamentés valóban meg fogja menteni a kutyát. Ennyi.
  • greg benz
    #5309
    Ennyi..igazi seggfej csak sajnos nem veszi észre.
  • Molnibalage
    #5308
    Alapvetően eddig adtam a véleményedre, de most viccesen mondhatnám azt, hogy respekt hussssss...
  • NessieGraf
    #5307
    Igen, biztosan megpróbáltad, milyen lenne együtt. Azt gondolom, inkább nem írom le a véleményem rólatok. A collie mentés illetékese kiváló ember. Nálam sokkal hamarabb felfogta, hogy nem való nektek kutya.
  • greg benz
    #5306
    Miért dobom ki? Akkor dobnám ki, ha beraknám az autóba, elvinném egy jó távoli helyre ahonnan nem talál vissza és elhajtanék. Ahogy sokan így is csinálják. Ehelyett én felvettem a kapcsolatot egy kutyamenhellyel ahol kifejezetten Collie-k mentésével foglalkoznak, és aki az egészet vezeti 30 éve foglalkozik skót juhászokkal, imádja őket, garantálta nekünk, hogy jó helyre fog kerülni a kutya! Tényleg mekkora szemét vagyok..
    És, hogy miért nem jöhet velünk?Kb 70nm-es lakásban leszünk négyen, plusz egy macska. Ennek a kutyának a mozgásigényét figyelembevéve levihetnénk napi 20x is sétálni, nagyobb kín lenne neki az, hogy be van zárva a lakásba, mint az, hogy így feltehetőleg egy szintén szerető és törődő gazdához kerül, remélhetőleg szép nagy kerttel! Mint mondtam amíg nem látsz normálisan a dolgok mögé inkább ne ugass bele és ne oszd az észt! A nagy hozzáértésedről pedig annyit, hogy a kutyák annál sokkal többet is el tudnak viselni, minthogy új gazdához kerülnek.. mert ilyen állatok. Csak magamat tudom ismételni, nem örülünk a döntésnek és a helyzetet sem élvezzük, de sajnos ez van. Azért a kutya köré nem építhetjük az életünket, főleg, hogy ennél sajnos jóval nagyobb problémákkal is meg kell majd még küzdenünk. Ragozhatod a továbbiakban, hogy mekkora szemét vagyok mekkora szarházi, de kurvára nem érdekel, mert semmit nem tudsz rólunk és a kialakult helyzetről, ergo véleményt sem alkothatsz! Vagyis alkothatsz, de tartsd meg magadnak mert engem nem érdekel..
  • NessieGraf
    #5305
    Én vagyok gyökér? Ki az, aki kidobja a kutyáját mert költözik? Ki az, aki megválik a társától a maga kényelméért? Nem való neked még egy japáni robotkutya se! Nemhogy élő állat.
  • greg benz
    #5304
    Gyökér vagy, vitát nem nyitok a továbbiakban ezzel kapcs.
  • NessieGraf
    #5303
    Ennyit a költözés miattról...
  • Bala10
    #5302
  • geo91
    #5301
    :D :D
  • chhaya #5300
    Ha már törvények... :D
  • Molnibalage
    #5299
    Engedelmeskednek a hőtágulás törvényének?
  • greg benz
    #5298
    Akkor elárulom neked, hogy ez a kutya egész nap szinte megállás nélkül rohangál az elkerített helyén. De ilyen biztos nem létezik, mert te még nem találkoztál ilyennel a 30 év alatt..
  • NessieGraf
    #5297
    De nem egy ilyen korú kutyát. Akinek messze nem akkora már a mozgásigénye. Emellett a kutya sokkal jobban megszenvedi ilyen idősen az eddigi gazdája elvesztését. Több, mint 30 éve kutyázok. Volt lakásban, kertes házban. Átlagban a kertes házban lakó kutyák sokkal kevesebbet mozognak, mint azok, akiket sétáltatnak. Mert a gazdák azt képzelik a kint van = az eleget mozog fogalommal.
  • greg benz
    #5296
    Na be lehet fejezni. Nem tudsz semmi háttértörténetet és nem tudod miért kényszerültünk erre a döntésre. Szóval amíg nem ismersz minden részletet légy oly kedves és ne hordj el minden szarnak! Köszi
  • geo91
    #5295
    a kisebbik rossz, ha fájó szívvel is, de odaajándékozza valakinek, akinél mindene meglehet a kutyának és nem kell lakásban szenvednie...
  • geo91
    #5294
    de az sem aki képes lenne lakásban tartani egy ilyen nagy méretű és mozgásigényű kutyát... hiába a sétáltatás, lakásban nem biztos, hogy jól érezné magát...
  • NessieGraf
    #5293
    Nem gazda az, aki képes így lepasszolni a kutyáját.
  • Verzoo
    #5292
    Nekem is volt kutyám, nem is egy, de egyet értek NessieGraf-al, szerintem az viselné meg nagyon, ha 8 év után lepasszolnátok valakinek....
  • NessieGraf
    #5291
    Dehogynem tud. Semmi baja nem lesz tőle ha veletek megy.
  • greg benz
    #5290
    Bár nem macska hanem kutya, de gondoltam egy próbát megér..
    Lenne nekünk egy 8 éves törzskönyvezett Collie kutyusunk akit szeretnénk egy szerető gazdának ajándékozni.. mi költözünk kb egy hónap múlva pestre, és mivel lakásba költözünk ő nem tud velünk jönni:( Próbáltunk ismerettségi körben keresni valakit de nem sikerült senkit találnunk:S

    Imád labdázni, végtelenül kedves és jámbor, mindene a futás, de nagyon szökős, szóval egy rendesen elkerített rész mindenképp szükséges neki!

    Ő lenne az