border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • DummyBoy
    #19360
    Én most dobtam 10-edjére az ötletet hogy LiPo akkut vegyek ... De nem az ilyen videók miatt ...

    Elég nagy most a gazdasági válság itthon is, és kellett volna vennem töltőt, akkukat és riasztó alkalmazást is ... na ez majd 30k ...

    Ráadásul megtaláltam mi kell nekem: LiFe azaz A123 ... Na ez még drágább ... De ilyet akarok ... Ez az akkutipus ötvözi az előnyeit a Nixx és a Lixx akkuknak, nem kell félni az "elváltbarbi" effektustól ésatöbbi ...

    Negatívumok itt is vannak ... új töltő kellene, meg egy akkupakk max 2300 mAh, azaz minimum kettő kell (Darabja meg minimum 10-12k HUF ...)

    Úgyhogy rendeltem egyet a jó öreg NiMh akkuból és amíg helyre nem jövök anyagilag addig jó lesz :)

    Eléggé utánnajártam ennek a LiPo dolognak anno, RC és AS fórumokon itthon és külföldön ...

    Az egészre az tette a koronát, hogy kiderült hogy az egyik kollégám versenyszerűen modellezik, és van neki egy rakat LiPo akkuja ... Ő mesélt rólla sokat, de mikor már rábeszélt volna akkor jött be az A123 ...

    A lényeg a LiPo-hoz ... normális keretek között használva ugyan olyan mint a Nixx csak kisebb ... Ha normálisan balanszolva vannak a cellák, nincs rövidzár, túltöltés ésatöbbi (Magyarul normálisan, jó töltővel tölti az ember ...) akkor a pukknak kicsi az esélye nagyon (Lezuhant repülőből mai napig működő akku ésatöbbi ...)

    Az élettartama ugyan kisebb, és nem szabad bizonyos fesz alá meríteni mert azonnal megdöglik, de ezen kívül elég extrém dolognak kell történni ahhoz hogy felrobbanjon. (Állítólag az Nixx-es akkukat is fel lehet így robbantani xD)

    Szóval aki LiPo-t akar, az vágjon bele ... ár érték arányban bestbuy, csak figyelni kell rá és kész.

    Uff .. beszéltem xD