29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • DannyL
    #19377
    Betársulnék a kollégához. Lassan 3 éves a SANYO NiCd akksim és még mindig nem bírom kinyírni egyetlen játék alatt.

    Ja és 3e Ft-os félautomata töltővel töltöm. Lekapcsol amikor kell, csepptöltéssel karbantartja ha kell, kisüti ha szükséges. Azóta sem hagyott egyik akksim sem cserben, pedig mind NiDd és NiMh.

    Ez is olyan dolog, hogy a kis odafigyelést minden meghálálja.
    Egyébként van 1600 mAh-s mini type NiMh akksi is. Az Intellect gyártja, eHobby-n elérhető.

    Az iszonyat drága és jó minőségű akku pack töltőknek modellezésnél igen, airsoft-ban viszont nem sok értelmét látom. Az a kis teljesítmény javulás amit egy ilyen töltővel ki lehet hozni az akksiból, az mondjuk egy modell autónál sebesség növekedést okoz, tehát lehet értleme ha valaki versenyszerűen űzi. Az hogy egy as fegyvernél ettől 4000 helyett 4050 db BB-t tudsz kilőni, vagy minimálisan nő a ROF, hát hogy is mondjam, ki nem sz@rja le. :) Nem jelentős előny.
  • kvitya
    #19376
    Hát, nzem az érveket-ellen érveket minden mellett, de mindenki gyalázza a NiMH - NiCD akkukat... pedig, ha minőséget veszel, normálisan összerakva, és 3 forintos kategóriánál jobb töltőt használsz, bizony hozza azt, mint a LiPO... igaz, nem lesz trendi, édi-bédi-picike, gizda, akármi, csak működik, évekig, ahogy kell...
  • DummyBoy
    #19375
    Nos, először is 1 akku nem akku ... Pótakkumlátor mindig jó ha van ...

    2: Én a jó minőségű, megbízható töltőkre szavazok, egy olyan töltő ami nem top kategóriás, de tud mindenféle akkut tölteni, (Nixx, Lixx ésatöbbi ...) balanceres, az minimum 10k ...

    A 30k az a LiFe-re vonatkozott, 2300-as 3 cellás pakkot nem kapsz 10 ropi alatt ...

    LiPo olcsóbb ugyan, de ha van jobb akkor inkább gyűjtögetek tovább ...

  • Jacek
    #19374
    milyen 30e???? akksi 6k tolto 5k !!!!! balanceres radug 1 ora mulva levesz es jatszik 2 napig:)

    nekem a nixx akkukkal volt tele a puttonyom:) en csak szoptam azzal
  • Jacek
    #19373
    Nem kell neked ketto mert egy 500fps-es AK egy 2100-as LiPo akksival 5000-6000 BB tud kiloni az tobb mint eleg:)

    Tolto meg a legegyszerubb 4990 forintos toltot hasznalok meg meg vagy 8-an a kornyezetemben 2 eve:) rendszeres jatekkal.
    Es ez a tolto balanceres ennyi penzert es autoban is hasznalhato kicsi es tokeletesen mukodik, AK-val fejesztem be az evet kilottem 3000BB-t most 4 honap utan levettem a falrol es ugyan ugy mukodik szerintem birna egy ugyan ekkora jatekot:)
  • DummyBoy
    #19372
    Azoknak lehet ideális akiknek a fegyvereibe kis akku fér csak (Forekzampül AUG, ugye ...) és még nem ruházott be komolyabban akkukba és töltőbe ...

    Nekem az M249-es előagyba igenis számít a súly és a méret ... Most átvezetékelem a tárba és kész ... De ha kisebb tárat akarok akkor máris ott a gond ... tehát a 9,6V-os 1100mAh-ás akkukból bevásárolni nem opció ...

    Ha valaki most veszi az első fegyverét és nincs még hozzá semmi annak meg mindegy hogy milyen akkukra rendezkedik be, úgyis kell normális töltőt vennie ...

    Nekem ez azért gond mert otthon van A 1X KHUF-os töltőm ami csak Nixx-ekhez jó ... Ha nem lenne akkor mindegy lenne ...
  • SG rock
    #19371
    M16? hát AUG-ban kell lehet csak forrasztgatni, és az M16oknál saruval van
  • CseNo
    #19370
    Nekem a V3-asban is saruval van.. (JG)
  • SG rock
    #19369
    jaja. nemtudom, hogy mi ennek a neve, de rá kell húzni egy kis pöcökre a kábelt.

    nah én most mentem lefeküdni úgyhogy jóéjt.
    majd holnap folytatjuk részemről.
  • Kurfürst
    #19368
    Hmm, a V3-as JG/CA AUGon vezetékezést a motorra, de lehet hogy a V2es GB-ben máshogy müxik (saruval megy rá stb.).
  • SG rock
    #19367
    azt nemvágom, hogy mit kell rajta forrasztani??
  • Kurfürst
    #19366
    Jaja, szerintem pár ezer forintot és egy 5 perces forrasztást megér..
  • SG rock
    #19365
    softair-en nézegettem eladó motorokat, vannak egész olcsón újak is.
  • SG rock
    #19364
    már szédszettem istentelen sokszor, már a töktöm tele van az egésszel (sry a ronda kifejezésekért)... minden tökéletesen van benne, úgyhogy jövőhét hétfőn megy WD kezei közé.

    de sztem is a motorral van a gebasz
  • Kurfürst
    #19363
    Ezekszerint 4 rugóért.

    Ha barkácsolós kedvedben vagy, esetleg nézz bele a cuccba a mechbox.com-os videók alapján (nagyon jó referenciák!). Kezdetben elég ha leveszed a motort (ver 2 GB-nél asszem még egyszerűbb mint az enyémen) és úgy próbálod ki hogy egyátalán megy-e terhelés nélkül, így az elektromos problémát többé kevésbé kizárhatod vagy megerősítheted a GB bontása nélkül. Utólag belegondolva, nem egy ördöngős szerkezet, csak odafigyelés kell és lassan, nyugodtan szerelni, 2x is ellenőrizni, az apró kis szarokat már közben tamatikusan rendezni, nem elveszteni őket. Ha valami nagyobb/többfajta gebasz van, vagy istennek sem tudod összerakni, max. mégis megy WD-hez.

    Nagyobb bajt szvsz mint ami van akkor tudsz csinálni ha nem figyelsz oda és nem gondolkodsz közben.

    Ha meg se moccan, csak kattog, valszeg a motor halhatott be, vagy ha forog lehet hogy legyengült és nincs elég nyomatéka hogy megmozgassa az egész belsőt.

    Én vettem egy Cyma motort kőkemény 1000 Ft-ért, beforrasztottam a CA helyére és ment a dolog (az hogy a GB-t is szétszedtem vakvágyány volt ebből a szempontból). Egy próbát megért, most működik szépen, a lőtáv is szemre olyan mint előtte. Ha meg behal egy idő után, vagy veszek egy másikat, vagy beruházok egy Guarder nagynyomatékú motorba és le van tudva a dolog egy életre.
  • Kurfürst
    #19362
    "Úgyhogy rendeltem egyet a jó öreg NiMh akkuból és amíg helyre nem jövök anyagilag addig jó lesz :)"

    Úgy tűnik a LiPo akksk az új sláger, elég sűrűn beszédtéma játékokon és a forumokon is. Én egyenlőre biztos nem ruházok bele. A mérete igazán nem érdekel, 30ezres befektetéshez meg semmi kedvem, azért rengeteg más cuccot lehet venni, egy komplett második puskát, AUG-hoz ilyen-olyan konverziót stb.

    Meg minek..? Eddig nem volt semmilyen akku gondom, pedig a teljesen alap kínai akksikat használtam, plusz egy 1500-ös 9,6 Nikkeles GP-t. Van ez meg egy piros 1100-es Shungbao (ami egy teljesen jó akksi egy alapfegyverhez). Lemerül, kicserélem. De még ilyen sem nagyon volt, olyan 1500-2000 lövést biztos kibír még a 1100 mAh-s kínai akksi is, annyit pedig nagyon ritkán lövök el egy játékon.

    Gondolom széttuningolt fegyverbe, támogatóba, nagy hidegben jó, de nekem úgy tűnik az "átlag" játékosnak teljesen felesleges LiPo-ba beruházni.
  • DannyL
    #19361
    Akkor bocs! Nekünk valszeg csapatkedvezménnyel csinálja akkor, miután havonta rátolunk 8-10 fegyvert.
  • DummyBoy
    #19360
    Én most dobtam 10-edjére az ötletet hogy LiPo akkut vegyek ... De nem az ilyen videók miatt ...

    Elég nagy most a gazdasági válság itthon is, és kellett volna vennem töltőt, akkukat és riasztó alkalmazást is ... na ez majd 30k ...

    Ráadásul megtaláltam mi kell nekem: LiFe azaz A123 ... Na ez még drágább ... De ilyet akarok ... Ez az akkutipus ötvözi az előnyeit a Nixx és a Lixx akkuknak, nem kell félni az "elváltbarbi" effektustól ésatöbbi ...

    Negatívumok itt is vannak ... új töltő kellene, meg egy akkupakk max 2300 mAh, azaz minimum kettő kell (Darabja meg minimum 10-12k HUF ...)

    Úgyhogy rendeltem egyet a jó öreg NiMh akkuból és amíg helyre nem jövök anyagilag addig jó lesz :)

    Eléggé utánnajártam ennek a LiPo dolognak anno, RC és AS fórumokon itthon és külföldön ...

    Az egészre az tette a koronát, hogy kiderült hogy az egyik kollégám versenyszerűen modellezik, és van neki egy rakat LiPo akkuja ... Ő mesélt rólla sokat, de mikor már rábeszélt volna akkor jött be az A123 ...

    A lényeg a LiPo-hoz ... normális keretek között használva ugyan olyan mint a Nixx csak kisebb ... Ha normálisan balanszolva vannak a cellák, nincs rövidzár, túltöltés ésatöbbi (Magyarul normálisan, jó töltővel tölti az ember ...) akkor a pukknak kicsi az esélye nagyon (Lezuhant repülőből mai napig működő akku ésatöbbi ...)

    Az élettartama ugyan kisebb, és nem szabad bizonyos fesz alá meríteni mert azonnal megdöglik, de ezen kívül elég extrém dolognak kell történni ahhoz hogy felrobbanjon. (Állítólag az Nixx-es akkukat is fel lehet így robbantani xD)

    Szóval aki LiPo-t akar, az vágjon bele ... ár érték arányban bestbuy, csak figyelni kell rá és kész.

    Uff .. beszéltem xD
  • SG rock
    #19359
    beszéltem WD-vel, nekem 4ezres alapdíjat mondott telóban :S de mind1, ha sikerül megcsinálnia olcsóbb, mint egy új fegyver...
  • SG rock
    #19358
    aha, értem köszi. sztem majd felhívom és elviszem neki
  • DannyL
    #19357
    Egy mezei átnézés, zsírozás 2.500 Ft. Ha nem kell alkatrészt cserélni.
  • SG rock
    #19356
    WD mennyiért vállalja az ilyet?
  • Jacek
    #19355
    nekem 3 lipo akksim van kb 2 eve ezt hasznalom, plusz tarsak az meg 20 akksi es semmi gond....

    Mennyi elony!! nagyon eros, egyszeru toltes satobbi es olyan nincs hogy lemerul:D najo van de pl 430fps-es m4-es 1200 lipoval is kibirta majdnem az egy napot, elment vagy 3k bb de az olyan kicsi hogy bele fer az eloagyba:) a 100x35x2.5 meretu meg tob napot bir!! es rohadt olcso.

    En nem szenvedek regi fajta akksikkal en csak szoptam azzal...
  • degenerator
    #19354
    csak érdekességnek

    nem száll be a partiba a veszprémi airsoft csapat?:D arkanék mutatnának biztos pár trükköt:)
  • SG rock
    #19353
    oda énis szerettem volna menni, csak nem sikerült kölcsön fegyvert szereznem :S:(
  • HöfEE
    #19352
    Ha odafigyelsz rá azért nem fordul ilyesmi elő. Én lipot használok de még nem láttam ilyesmit hála az égnek :D
  • DannyL
    #19351
    Én se hagynám a nappaliban, éjszakára a töltőn. :D
  • praksi
    #19350
    Lipo akksi

    asszem maradok a jól bevált NiMH-nál :-)
  • Kurfürst
    #19349
    YESSS, sikerült megcsinálni, annyi volt a gebasz hogy elsőre nem tudtam hogy a nózit a tappet platebe bele kell ültetni hogy mozgassa, azért nem ment. Azért egy kronóra kíváncsi leszek majd, mennyire sikerült jól összrerakni..
  • Kurfürst
    #19348
    Valami a nózival nem stimmel, nem megy előre hátra csak összevissza, valszeg a csövet sem tömíti rendesen és nem is adagol normálisan, mert néha átmegy a Steyr sörétes üzemmódba.

    Szétkapás megint...

    Jah, mai Izbégi játék (kölcsön MP5-el, faja kis fegyó, tetszett, a karomat sem szakította le 6 óra játék után) nagyon jó volt, baromi jó az a pálya.. :)
  • Punker
    #19347
    softair megint halott
  • SG rock
    #19346
    nekem most ugyanez van a JGM16 ommal! :S
  • DannyL
    #19345
    Jééé! Felidézted egy csendes estémet 2006-ban. Csak nálam az alany egy CA M4 volt, de nagyjából ugyan ez volt az érzés. :D
  • praksi
    #19344
    ez inkább a "hülye kérdésre hülye válasz" eset volt; csak az akku típusát, kapacitását és a töltőáram nagyságát hagytad ki a kérdésből. amúgy Google :-)
  • Kurfürst
    #19343
    Faszom... elment az egész este hogy beszereljek egy "új" Cyma motort az AUGba, hogy végre menjen a GB. Féltucat összerakás után megmoccant és megy is szépen. Újabb óra tökölés minden lehetséges problémával hogy visszatuszkoljam a GB-t a házba. Akkor már egy füst alatt a KA midcapeket is megjavítottam. Bár BB izgatottan betáraz, próbalövések, ÁÁÁÁÁÁÁ, 10 méter után leesik a bogyó.

    Asszem nekem ebből elegem van, megyek WD-hez.
  • DannyL
    #19342
    Agyas volt a kérdés is...
  • Punker
    #19341
    agyas poén? ember ha nem tudjuk mekkora kapacitású aksi, és mekkora töltő áram hogy tudnánk kiszámolni? álmodjuk meg???
  • SG rock
    #19340
    én nem akartam agyas poénkodni... neked konkrétan semmit sem írtam!
  • Jaffa 2843
    #19339
    ez nem konkrétan neked ment, hanem ugy az uccso pár hsz-hez :D
  • Jaffa 2843
    #19338
    énnemtom nem az enyém csak mondták hogy járjak utána... engem annyira nem érdekel, de látom az SG itt is SG. agyas poénok itt is játszanak