Kicsit elngondolkodva azon, mi hangzott el a filmben, egy furcsa összefüggésre jöttem rá.
  • hdm
    #410

    Tételezzük fel hogy létezik a mátrix a filmben látott állapotában, ami a valóságban első gondolatra csak egy bizonyos agyi funkciókat befolyásoló gépi koordinált irányítást jelenthetne mégpedig az álmaim, gondolataim irányítását egy végigaludt életben. De ha nem: nem láttunk gépi táplálék előállítást vagy hasonló dolgot amivel pl az embereket táplálni tudják a kis csövökön keresztül. Aztán a szabadakarat kérdése tisztázva van benne mégpedig egyértelműen a javára. Nem tudom elképzelni hogy épp kajálni akarok a mátrixban és a gép benyom egy adag kaját a csövön keresztül. Tehát elvileg szabad akarat kizárva. De ha nem akkor egy eszméletlenül bonyolult gépi rendszer tudná ezt létrehozni egyszóval ebben a filmben a gépek egyértelműen minimum egyszinten állnak az emberekkel. A másik pont a filmben amiből ki lehet indulni amikor a gépek lekapcsolják Neot. Előtte a mátrixban választ a piros és kék kapszulából plusz a tükrös kis trükk. Ezáltal programozhatnak be valami furcsa működést ami által a gép egyből lekapcsolja ami egyenlő pusztulásával. A gépek egyértelműen egy fordított teremtésből létrejött embereket ostorozó kifacsaró elsorvasztó fenntartó és ítélkező isten funkcióját töltik be a filmben. Na én erről ennyit mert nagyon kemény dió ez a film nehéz róla gondodlkozni.