Kicsit elngondolkodva azon, mi hangzott el a filmben, egy furcsa összefüggésre jöttem rá.
  • hdm
    #407
    Az építész is egy program volt és azt mondta hogy vigyen magával x embert és építse újra Ziont mert el fog pusztulni. A másik: amikor megállította kézzel az örszemeket akkor valószínüleg az történhetett hogy valami közös része lett a gépekkel Neonak és azt használta ki. De az elgondolkoztató hogy ez hogy történt mert igazából a mátrix az amiben ilyen történhet de valahogy (végülis teli volt vas csapokkal a háta) amiken keresztül ment (+az építésszel és egyéb programokkal való közössége) megváltoztathatták és úgy sikerülhetett neki. Ez azért is érdekes mert pont egy olyan pillanat a filmben meg ha belegondolsz az ottani életben ami a film logikája szerint egy fordított dolog és elvileg nem történhetne meg (hozzáteszem miért ne). De bennem az is felvetődött hogy mindezek után hogy tudja mégis eldönteni hogy akkor most melyik is a valóság. Ezek után csoda hogy csak 1 szereplő akart visszakerülni a mátrixba , én például arra is kiváncsi lettem volna hogy az egyes főbb szereplők hogyan kerülhettek a való életbe (Zionba), mit csináltak a mátrixban előtte, végülis egy kormányzóból én többet nézek ki mint egy Neoból. Szerintem mind a 3 rész egyforma jó, de én elfogult vagyok. A másik: nem emlékszem tisztán a filmre ,de amikor kés tart a kezébe a faszi és megvágja magát mielőtt találkozik Neoval, hát finoman fogalmazva rossz szándékkal megy oda, de előtte egy jelenetben ketten leesnek egy szobába az egyik kilép a mátrixból a másikat pedig a bevált módszerrel "a saját alakjára formálja" az ügynök ,a faszi közben mondja hogy úr isten stb, ebből arra lehetne következtetni hogy mivel a mátrixban ez történt a faszival (átformálódott egy ügynökké és nem olyan módon mint az 1-ben hanem Smith új módszerével) ezért vált olyan emberré de ezzel kapcsolatban keveset lehet mondani mert pl, utána valahogy mégis kikerült az ottani valóságba, aztán többet már nem lépett vissza stb, sok a párhuzam a filmben a két világ közt. A 3. részben pedig ugye az egész világot már a saját képére formálta tehát a még fel nem ébredt emberekkel addig mi történhetett? Smithként tovább harcoltak Neoval, vagy beKOztak és lekapcsolódtak addig a mátrixról... Egyébként amit az építész mondd mint emberi tényező, azért sántít mert szerintem ebben a filmben a gépi tényezőt kellett volna figyelembe venni. Egyébként a sok Smith sok még alvó ember halálát okozhatta mert ugye az elképzelhetetlen hogy egyszer Smith vagyok egyszer meg K. István. De végülis pont ezzel a "gépi tényezővel" kezdődik a film hogy Neo rájön egy s másra. De végülis az egész Mátrix egy gépi tényező, plusz a személyiség amit kapsz benne de egyértelmű hogy ilyen tisztán egy alvó ember nem láthat mint a filmben szóval én azon az állásponton vagyok hogy igazából Valósabb a Mátrix a filmben mint Zion. Viszont ezzel szemben ott van a hús-vér szerű ultra materiális világ. Aztán miért nem képesek például egyszerűen lekapcsolni az embereket miért kell ehhez a mátrixban ténykedniük az azzal magyarázható de csak azzal hogy ,,Ha meghalsz a mátrixban az életben is meghalsz" : erre a szabályra alapul az egész persze fordítva ez nem igaz és ezért totál rabjai a filmben mind a még fel nem ébredtek mind az összes zioni a mátrixnak ami még extra tulajdonságokat is kap például azt hogy egyszerűen nem kapcsolható le egy program csak a mátrixon belüli eljárással mint pl a kulcskészítő vagy a két régebbi mátrixos vámpír.