Tomb Raider: Angel of Darkness
-
Hamster #426 Íme bevágva a TR.hu ról:
"
Lara Croft Tomb Raider: The Angel of Darkness - Ötödik, végső tesztnap -
Tegnap póknál fejeztem be a játékot, de sajnos átlépni nem tudtam rajta. Ma újult erővel álltam neki, és nagy nehezen legyőztem. Utána visszakaptam Larát, és már vele fejeztem be a játékot, és ismét előtérbe kerültek az ügyességi, gondolkodós részek. Lara néha nagyon elindította az agytekervényeimet, olyan feladatokat kaptam, amik így visszagondolva könnyűek, de akkor meggyötört.
A végén két főellenfelet is le kell gyakni. Az elején elfelejtettem, már nem Kurtis-el vagyok, így nem erőt kell alkalmazni, hanem az elmét használni.
A játékot végül megszerettem
Egy dolgot kell megfogadniuk a rajongóknak: Felejtsék el az előző 5 (9 gold-okkal, Times-al együtt) részt, ez egy teljesen más síkon, mozog.
Azoknak teszik majd, akik az előzményekkel nem, vagy csak alig játszottak, és nem rögzültek be dolgok.
A játék tényleg jó, de csak Lara a közös a múlttal, és az AOD-vel kapcsolatban.
Az elején nagyon lehúztam a játékot, mert "régi" szemmel néztem a játékot, nem pedig, úgy hogy ez egy különálló, de Lara Croft főszereplésével készült játék.
A kezelés, a hibák, az idegesítő részek, a beígért, de be nem tartott újítások miatt az ötös listán hármas fölét (azért nem négyest, mert azt nem érdemli meg!) adok a játéknak. Számomra a rossz kezdés után már nagy szó, ha nem temetem, hanem bíztatónak találom az AOD-t.
Még pénteken, szombaton szenvedtem, hogy a leírás miatt el kell kezdenem a játékot újra, de miután végeztem már nem, érzem tehernek, hanem egy új feladatnak, miszerint a készítők szemével, agyával nézzem/játszom majd ismét végig.
Az amerikai első kritikák után a CORE-os fejlesztők átszervezik a történetet, és játékmenetet, de így ismerve a teljes sztory-t, már előre félek ezektől a változásoktól. Ha rám hallgatnak (mondjuk le se *****), tovább viszik a történetet, ahogy ők megálmodták.
A hitetlenkedők részére leírom a záró snittet:
"Lara végzett ellenfelével. Felveszi a földről Kurtis pengés fegyverét, átváltja, így kicsapódnak a karmok. Lara érzi erősen mocorog a kezében a fegyver, ami Kurtis jelenlétére utal. Megindul a fegyver mutatta irányba, és eltűnik a barlang mélyén..."
"
<- Hamster ->