• kifli
    #36699
    cpu host clock control: enable

    cpu host freki:: 400

    pci express frekvenciát fixáld 100-ra

    system meory multipler: úgy állítsd, hogy lehetőleg 800 legyen a memoria freki alatta, ez összefüggésben van a cpu host frenkvenciával. ha azt 400-ra rakod, akkor 1-es osztó kell neked.

    A következő 2 beállításhoz ötletem sincs :D

    Az összes overvoltage controllt tedd manualra

    Majd az utolsót kivéve állítsd be azt a feszültséget arra, ami a normál. (vagy itt a normal nem egyenlő az autó beállítással? Igazából mindegy, ilyenkor semmit nem szabad hagyni, hogy a gép állítson...)

    Először próbálhatod a cpu alapfeszen. Ha nem stabil 1.37 környékén.

    Ha nem stabil kicsit feljebb, kis lépésekkel.

    Ha még mindig nem akkor mhc és fsb is mehet feljebb (2-3 lépcsőfokkal, bár nemtudom mekkorák a fokozatok :D)

    Ha elindul a gép, az jó jel, ha a win bejön mégjobb, játszogassál kicsit, és ha nincs fagyás, akkor nem kell több fesz semminek. prime95-el is tesztelhetsz, bár nekem eddig a legjobb teszt a cs:s volt a source enginjével, az kifagyott időnként, mikor primne 95 gond nélkül ment órákat. Kis feszemelés megoldotta.

    CPU hűtőd legyen jó, vagy ha gyári van, akkor kevesebb fsb, és ne emelj feszt!

    Ha nem indul a gép/folyamat újraindul, akkor cmos reset. Ami vagy jumpereléssel (lap függő), vagy van ahol gombal megoldott.
    Vagy áramtalanítod a géped, kiszeded az elemet, és úgy kapcsolod be, megvárod amég bejön a bios, kikapcsolod, vissza az elem és kezdheted elölről :)

    (egyébként emlékszem akartam írni korábban is már, csak telóról olvastam, mire hazaértem meg elfelejtettem :))