ATI kiütéssel győz
  • Zsoltee_a_bator
    #175
    1.3: nem marketingdumat nyomtam hanem technikai dumat. 5x leirtam a lenyeget, ottvolt a tablazat. Mivel irtam hogy igeny szerint beirom a kulonbsegeket ime:
    direkt a kedvedert a kisebb modositasok:
    1.2: 4 uj tex utasitas: texreg2rgb, texdp3tex, texdp3, texm3x3
    1 argument modosito: b.replicate blue
    2 uj aritmetikai utasitas: cmp, dp4

    1.3: meg egy tex utasitas: tex3x2depth t2,t0

    ezek aprobb rancfelvarrasok. itt ernek veget a regi geforce-ok

    az 1.4:

    itt jo sok modositas, csak a lenyeget irom, ha kered akkor legkozelebbre az osszeset :)

    - teljesen uj utasitaskeszlet, nem csak kotott modokon hasznalhatoak mint az eddigi shaderek eseteben
    - ezekbol szama is duplaannyi: (8->16)
    - tobb texturahoz hozzaferes (lasd a tablazat 4->12)

    ha atlagolunkkb feluton van a ps2.0 fele. /16 tex, 64 utasitas/

    v3-as tema: megint a jo oreg belekotunk a regi szovegeimbe strategia :)
    Hogy mi ertelme 16 bitre konvertalni? nezd meg egy regi geforce2 mx-en, eleg szemleletes /kb 30 szazalek sebessegplussz/
    24 bites szinmelyseg miert ne lenne megjelenitheto? ne beszelj mar zoldeket. ha azt vesszuk mit latsz a kepernyodon, minden szinkomponensnek 8 bit jut.. a maradek 8 bit csak stencil buffer. Regen voltak videokartyak amiket csak 24 bit -re allithattal a win csuszkan is.
    A radeon8500-n is csak akkor allithattad a zbuffer-t 32bitre ha tweakerben kulon bekapcsoltad az emulate 32 z-buffer opciot. Ezt mindenhol mashogy hivjak, szoval ebbe ne koss bele :) Megnezheted az atkos szintetikus 3dmark2001 -ben a jelenseget.

    u2: nem irtam mast, mindenhol ugyanazt, csak probalkozol kiforgatni. de szep kijelentes volt. az utca emberet meggyozte volna.
    Egyszer a minoseget emlitettem masszor a mennyiseget, erre szemembe vagtad hogy csalok. lol

    kartyavasarlas: vegulis hagyhatjuk, nagyjabol 1 velemenyen vagyunk, leszamitva azt hogy szerinted meg a dx8 a rulz :) /vennel 40-50 -ert gf4-4600-t, vagy 35-40-ert egy 9500-t, most oszinten. + egy jokis softwaretweak 9700-re../

    q3: 1999 dec3.
    fakk2: 2000 juli 8.
    hat ez egy fel ev. nem 1, es nem masfel.
    Had mondjak egy maibb peldat /?hiszen ugye a fejlesztesi ido drasztikusan megnott..? :)/
    American Army. Mennyi is, minusz hany honap? Te vagy jo a datumokkal.
    Amugy nem kell a doomig se varni, hisz itt a stalker, deus ex2, stb dx8 olo proginak..

    a Max FX hany jatekban volt hasznalt?
    mert akkor a mark egy maxfx teszt.. technikai erdekesseg.