Mire ment az egész kereszténységgel az emberiség?
  • Solt
    #1735
    "Ja, és az nem ítélkezés. Értem. Tehát mikor kijelented (tényként!), hogy a katolikusok java része nem (volt) keresztény, akkor te nem ítélkezel felettük. Oké... :)"

    Azt jelentem ki, hogy nem tekinthetők kereszténynek a cselekedeteik alapján! Persze ezt hetek óta mondom, de úgy látom még pár hétig szükség is lesz rá... érdekelne milyen óvszert szedsz...

    "Legalábbis szerinted az van benne. De látom, még mindig nem esett le."

    Szerintem? Te ezt tényleg direkt csinálod? Nem szerintem van benne, hanem a Bibliában lévő betűk egybeolvasása után többe helyen szerepel, hogy SZERESD ezt, SZERESD azt, SZERESD Uradat, SZERESD felebarátodat, ha megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel, stb... Idézz nekem egy olyan mondatot a Bibliából, Jézus szájából, ami feljogosíthat arra bárkit, hogy gyilkoljon!

    "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.
    Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;
    És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe."

    Így teljesebb... és bizony ebben még mindig nincs az, hogy pusztítsatok, vagy öljetek!

    "Nem, kis agyament mélymagyarom. Az is csak egyfajta értelmezés a sok közül; mégha a legelfogadottabb is.
    Ezt próbálom már igen régóta elmagyarázni neked, de eddig eredményt nemigen sikerült elérnem."

    Egyfajta értelmezés a sok közül mi? :D Édes Istenem... ez már annyira a legalja mindennek! :D Igaz, hogy azt hirdette, hogy szeresd még a felebarátodat is, de ez értelmezhető úgy, hogy de a pogányt azért szabad gyilkolni mi? :D

    Hogy reagáljak a sok kis mocskolódásodra is, mond te szerencsétlen, neked a másik gyalázása tényleg érvnek számít? A fele hozzászólásod arról szól, hogy gyalázkodsz! Ez annyira szánalmas! Mélymagyar mi? :D Úristen... de legalább kibújt a szög a zsákból... ez bassza a csőrödet... mindegy mit mondok, szóba kerültek a szkíták, akkor ez már mélymagyar... gratulálok, ülj vissza a tv elé!!! :D Hát csak acsarkodj, csak azért sem ugrom rá! Legyek hülye mélymagyar, ha ezt te mondod, az bóknak számít! :D

    Erőlködj még kérlek, próbáld belemagyarázni Jézus tanításaiba, hogy az gyilkolásra való buzdításként is értelmezhető! Hajrá, majd megint lesz mit mutogatnom! :D

    Egy szánalmas kis egoista bohóc vagy, méltatlan bármilyen vitára... akinek az a fő érve, hogy a másik hülye, meg mélymagyar az még arra is méltatlan, hogy az ember elküldje a picsába! :D

    Eddig sem vettelek túl komolyan, de ezek után... :D