• applecomputers
    #13255
    Sikerült bevennem az ibériai félszigetet, azonban mint korábban írtam, szövetséget akartam kötni a gallokkal, ezért elindítottam egy diplomatát a mai Francia ország területére. Sajnos a gallok vagy kihaltak, úgy hogy észre sem vettem az arról érkező híreket, vagy visszaszorultak messze északra. A mai Francia ország területén, csak Julius területeket találtam. Mivel természetesen a végső cél Róma, ezért elgondolkodtam a megtámadásukon. Ekkor azonban meglepő üzenetek érkeztek. A szenátus árulónak nyilvánította a Brutusokat, majd a Juliusokat, végül a Scipiokat, majd a Brutusok és a Scipiok és Scipiok és a Brutusok között hábprú tört ki. (Hála az Égnek )
    Továbbá sikerült tűzszünetet,kereskedelmi egyezményt és ami akkor a legfontosabbnak tűnt katonai szövetséget kötnöm a Scipiokkal (Juliusok ellen).Ekkor el is döntöttem, hogy Numibia egyetlen megmaradt városa (Siwa) és Egyiptom helyett megtámadom a Juliusokat. A szemtelenek meg sem várták hogy én támadjak, jöttek maguktól is, szerencsére sikerült összekapnom az Ibér városaim helyőrségeiből egy sereget, amivel vissza is vertem a támadást. Utána elkezdtem csinálni egy sereget, amivel elképzeléseim szerint legyőzhetem a Juliusokat. Narbo Martius gyorsan el is esett, majd jött Massila, az ostrom igencsak megtépázta a seregem, végül sikerült bevenni. Ekkor azonban "ijesztő" dolog történt, sorra jöttek az üzenetek hogy polgári lázadások törtek ki, gyakorlatilag Osca kivételével minden "spanyol" városom fellázadt, ráadásul nyugatról 2 Július sereg is közeledett, hogy vissza vegyék Massilát. Ekkor jött egy ajánlat a Scipioktól. Ha adok térkép infomációkat, és némi pénzt akkor ők is adnak térkép infomációkat,
    nem mertem megkockáztatni, hogy visszautasítsam őket, bár lehet jobban jártam volna. Lesújtó térkép tárult elém. Gallia a júliusok kezén, egyiptom a Scípiok kezén, görög városok szintén Scipio kézen, lényegében 2 "szuperhatalom" jött létre, A Scipiok és Karthago, köztünk pedig Julius és Brutus területek, valamint a Britonok a "helyükön".
    Észak-Afrikai területekről átcsoportosítottam egy elég méretes hadsereget az Ibériai f.sz. lázadóinak leverésére, Osacaból és Narbo Martiusból pedig sikerült összeszedni egy sereget, amivel megtámadtam Massila ostromlóit, a kisebbik Julius sereget sikerült legyőzni, majd a nagyobbikat annyira meggyengíteni, hogy utána legyőztem őket bMassila védőivel. Eközben az Észak-Afrikából átcsoportosított sereggel visszafoglaltam Cordubát, majd Palmaból sikerült egy kb 1000 fős sereget Cartago Nova lázadói ellen bevetni, ez a sereg ugyan nagy volt, de még a kampány elején toboroztam, így szinte semmi nem maradt belőle mire visszafoglaltam a várost. Szerencsére a Juliusok hagytak levegőhöz jutni, így minden lázadó várost visszafoglaltam. A megmaradt sereget összevontam massila védőivel, és az időközben toborzott oscai és narbo martiusi csapatokkal, majd ésszak felé fordultam, elkövetve talán egy jelentős hibát.Lugdunum és Lemonum elfoglalása nem jelentett ugyan komolyabb nehézséget, ám ezután jött Alesia, elsőre nem sikerült bevennem, ezzel el is veszítettem a főseregem javát, továbbá megalapoztam a Lugdunum és Massila későbbi lázadásait, mivel ezekből a városokból is küldtem csapatokat Alesia ellen. Karthago "city"-ből hoztam elefántokat, és kiképeztem újabb lovas egységeket, líbiai lándzsásokat, és kőhajítógépeket. Ez a seregem már komolyabb nehézségek nélkül foglalta el Alesiát, majd Triert és Mogontiacumot. Közben az enyém lett a legnagyobb és leggazdagabb frakció is. Viszont egy ekkora sereget és azt a számtalan helyőrséget már nem bírtam finanszírozni, viszont nem mertem adót emelni az újonnan megszerzett városokban, mivel azok egyből Julius városok lettek mikor lázadtak (Lugdunumban ez történt). Így kényszerhelyzetbe kerültem, szükségem lett a hódításokra,hogy legyen pénzem. Viszont az elveszített egységeket már nehezen tudtam pótolni. MEdiolanium és Segesta elfoglalása a pénz miatt történt, viszont erővel már nem igen bírtam, viszont nem akartam leállni a további harcokkal mert már csak 2 Julius város maradt. Ezek megtámadása viszont óriási hiba volt (Arrentium, Ariminum). Ezek elfoglalása miatt szomszédaimmá váltak a Brutusok és Róma, egy római sereget ugyan legyőztem, viszont ehhez arra is szükség volt hogy a helyőrségekből hozzak utánpótlást. Emiatt viszont Alesia, Lugdunum és Massila fellázadt, tehát a 2 elfoglat Július város helyett lett 3 lázadóvárosom, amik természetesen Július városok lettek. Ezek helyőrségeit bevetettem Róma city ellen, sajna az első ostromot visszaverte, ráadásul keletről támadnak a Brutusok, a Scipiok pedig semmit sem segítenek, ha a Scipiok átállnak, és megtámadnak, végem van.
    Jujj ez kicsit hosszú lett, remélem valki tanul legalább belőle.