Matrix2
  • Kandurex
    #600
    Lehet elemezni, Foxkoma véleménye a filmről..helytálló!


    "Bocs, ha túl durva lenne a hozzászólásom, de vállalom a véleményemet(nem akarok senkit megbántani vele).Nos a Matrix új(Reloaded) része szerintem teljesen felesleges.Agyonüti az amúgy remek 1. rész teljes mondanivalóját.Az első részben egyensúlyban voltak a dolgok: érdekes, izgalmas sztori, remek(addig teljesen egyedi, mára már "elcsépelt") akciójelenetek.Az első rész végén számomra véget ért a Mátrix.Az új rész semmi meglepőt(újdonságot) sem mond, ezzel elmarad az élmény, amit az első résznél éreztünk: a titkok, rejtélyek, megdöbbenések.Közhelyes lett az egész.Hiába a "sok" monológ(Orákulum), ha tartalmilag ismétli önmagát.Ezt próbálták ellensúlyozni a sok és hosszú "szörrandos" akciójelenettel(amik ugyan nem rosszak, csak felborítják az egyensúlyt tartalom és mondanivaló között).Megmondom őszintén, az első rész után én már nem akartam több Mátrixot.Mégis megnéztem.Felcsigáztak az akciójelenetek.Végül is ilyen tekintetben jó volt.Azért sajnáltam rá a pénzt, mert az akció nem a kedvenc műfajom, csak ha tartalommal párosul.És nekem az nem tartalom, ha majd a következő részben tanúi lehetünk, hogy "összejön" Morpheus és Niobe(ha jól tudom?).Majd megnézem dvd-n, valaki(sokan)biztos megveszi az ismerőseim közül.Sajnálom a pénzt kiadni egy olyan mozifilmre, aminek már ismerem a tartalmát, csak , mondjuk más helyszíneken játszódik, és vannak új szereplők is.Érdekes módon az első filmen nem éreztem annyira "Hollywood bélyegét", ennél a folytatásnál viszont mást sem érzek.Mégegyszer elnézést, ha valakit megbántanék a véleményemmel!Nincsen szándékomban. "