Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • bela30
    #63802
    Sziasztok!

    Egy asztali gépről van szó,és tegnapelőtt vettem észre hogy az egyik SATA adatkábelem felülete egy kicsit sérült.Szóval egy helyen már lekopott egy kicsit róla a plezúr,gondolom ahogy a HDD-t próbáltam beerőltetni a helyére,mert hogy ebből a szempontból borzasztó egy ház-alap lap kombót sikerült annak idején össze vásárolnom,mert hihetetlen mennyire nincs hely benne a különböző dolgoknak egymás mellett,hogy ne legyenek útban egymásnak,hihetetlen legó mire egy HDD-t ki tudok venni anélkül hogy nem szaggatnék szét körülötte mindent vagy legalábbis nem rántanám meg.

    Na most,és amitől meg most elkezdtem félni,hogy mi van ha ez a kábel nem is most sérült meg hanem még valamikor régebben,és akkor mi van,ha emiatt esetleg nekem már tűntek is el adataim a HDD-ről?

    Tehát most már konkrétan akkor: egy sérült adat kábel okozhat-e adat vesztést,ill. ha esetleg adat vesztést nem is,olyan lehet-e hogy bár a HDD-n van egy adott adat,de a rossz adat kábel miatt a Windows ill. a Total Commander nem látja?Vagy ez úgy van ahogy egyik barátom mondta,hogy egy adat kábel vagy rossz vagy nem,tehát nincs átmenet,tehát vagy elérek mindent fájlt a lemezről,vagy egyet se,mert hogy akkor a Windows egyáltalán nem is látja?Szerinte nagyjából csak ez a két véglet lehetséges.Ez igaz volna?

    Egyáltalán az adat kábel lehet akármilyen hatással egy HDD tartalmára?Arra hogy épp be lehet-e olvasni a fájlt olyan biztos,úgy tudom ilyen probléma esetén azt nevezik adat átviteli hibának.De ha csak ez van azt bánja a kánya,csak mondom attól félek ill. az a kérdésem hogy úgymond tönkre is tehet-e egy már régóta a HDD-n csücsülő fájlt?Pl. ha épp meg akarnám nyitni?

    Ill. mi van az írással,tehát mi van ha már akkor is rossz volt a kábel (már ha rossz,mert ugye mint fentebb említettem igazából szemre csak kicsit le van dörgölve a külső felülete,de ugye mindig induljunk ki a legrosszabból,tehát induljunk ki abból hogy igen,ettől ténylegesen meg is sérült a kábel),amikor a lemezre rámásoltam vagy rákreáltam (pl. Paint-tel),vagy a torrent rákreálta az adott fájlt?Tehát hogy mi van azokkal a fájlokkal,amelyek a kábel sérülését követően kerültek rá a lemezre?Ezeknél lehet írási hiba is,annak következményeként pedig használhatatlan fájl is?

    Na meg a lényeg,hogy ha esetleg bármit is huncutkodott már nekem ez az adat kábel,arról a HD Sentinel tájékoztatott volna-e valamilyen formában?Egyáltalán ha egy HDD 100%-os,attól még lehet-e rossz az adat kábele,tehát létezhet-e egyáltalán egy időben tökéletes HDD-rossz adat kábel páros?

    Végül peidg kiegészítésül még az adat kábel sérüléséről készült fotó.Ez alapján mit gondoltok? http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/03/92220190425_195108.jpg
    http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/03/83020190425_195108.png

    Bocsánat,tudom hosszú lett,de tényleg szeretném pontosan látni hogy mi mindennel járhat amit észre vettem ill. hogy mivel biztosan nem.Na meg gondolom válaszolni majd már valamivel rövidebben is lehet ezekre,amelyeket amúgy természetesen előre is nagyon szépen köszönök.

    Üdvözlettel,Béla