• RJoco
    #14375
    Ezért kell beállítani az 1 perces időzítésű fekete képernyőkímélőt. Más monitorokon én is másképp használtam. Viszont itt ezzel a módszerrel sok áramot is lehet spórolni, míg más monitoroknál a háttérvilágítás mindig megy.
    Amúgy visszaveszi a fényerőt, ha sokáig nem változik a kép. Illetve olyan sokat nem is kell rá várni.
    Ezt el is felejtettem írni. Ez talán minden OLED tulajdonsága, de legalábbis az LG-é biztos, mert a TV is ezt csinálja.
    Ha olvasol egy hosszabb cikket vagy írsz valamit, akkor egyszer csak arra leszel figyelmes, hogy "sötétebb" a kép. Ez néha zavaró. Illetve az 1 perces időzítés miatt az egeret érdemes birizgálni olvasásnál.
    Valamint vannak egyéb védelmek is, mint a képmozgatás. Nem igazán veszed észre, de pár pixelt mozgatja ide-oda, ha ugyanaz a kép van hosszabb ideig. Ezzel is próbálja kímélni a LED-eket. Mondjuk ahol középen van egy nagy fehér paca, mint a win logo, ott nem tudom, mennyit számít.
    Én bízom benne, hogy a monitort kicsit jobban felkészítették a beégés ellen, mint a TV-t.
    Amúgy meg a látvány miatt nekem megérte. Megy ameddig megy. Használati tárgy. Azért igyekszem csökkenteni a hiba esélyét értelmes határok között. Ennél többet nem tehetek.