14416
  • Kepek
    #14376
    Jönnek az OLED monitorok végre, de miért gamereknek? És miért olyan drágán? Nem értem. Mikor lesznek átlag usernek való OLED monitor a piacon?
  • RJoco
    #14375
    Ezért kell beállítani az 1 perces időzítésű fekete képernyőkímélőt. Más monitorokon én is másképp használtam. Viszont itt ezzel a módszerrel sok áramot is lehet spórolni, míg más monitoroknál a háttérvilágítás mindig megy.
    Amúgy visszaveszi a fényerőt, ha sokáig nem változik a kép. Illetve olyan sokat nem is kell rá várni.
    Ezt el is felejtettem írni. Ez talán minden OLED tulajdonsága, de legalábbis az LG-é biztos, mert a TV is ezt csinálja.
    Ha olvasol egy hosszabb cikket vagy írsz valamit, akkor egyszer csak arra leszel figyelmes, hogy "sötétebb" a kép. Ez néha zavaró. Illetve az 1 perces időzítés miatt az egeret érdemes birizgálni olvasásnál.
    Valamint vannak egyéb védelmek is, mint a képmozgatás. Nem igazán veszed észre, de pár pixelt mozgatja ide-oda, ha ugyanaz a kép van hosszabb ideig. Ezzel is próbálja kímélni a LED-eket. Mondjuk ahol középen van egy nagy fehér paca, mint a win logo, ott nem tudom, mennyit számít.
    Én bízom benne, hogy a monitort kicsit jobban felkészítették a beégés ellen, mint a TV-t.
    Amúgy meg a látvány miatt nekem megérte. Megy ameddig megy. Használati tárgy. Azért igyekszem csökkenteni a hiba esélyét értelmes határok között. Ennél többet nem tehetek.
  • haflac
    #14374
    Én csak a beégéstől félek. Boltba rákérdeztem, sajnos nincs rá garancia. Nálam gyakran van kint órákig a windows tálca, ikonok stb. Ez nem feltétlenül oled barát felhasználás.
    Utoljára szerkesztette: haflac, 2022.10.11. 11:35:15
  • RJoco
    #14373
    Ilyet vettem nemrég.
    Direkt OLED monitort kerestem, de nem 3000-ért.
    Nagyon szép képe van.
    4 óránként a következő kikapcsolásnál mindig karbantart. De menet közben eddig sosem nyavajgott., hiába telt le a 4 óra már párszor. A karbantartásnál az oldalsó fények égve maradnak, így jól látható, amíg csinálja. Emellett ki is írja, hogy most fogja csinálni, ne kapcsold ki a készüléket. Ha végzett, akkor lekapcsolja világítást. A képernyő természetesen sötét ilyenkor, így az nem mond semmit. TV esetén semmi nem jelzi, hogy épp megy a karbantartás.
    Winben beállítottam egy 1 perces képernyő kímélőt fekete képpel. Ilyenkor konkrétan le van kapcsolva a kijelzés. A monitor csak akkor kapcsol készenlétbe, ha nem megy a gép.
    Sajnos és némileg érthető okok miatt, de a talp fix. Se magasságállítás, se döntési lehetőség. Semerre. És alapból kicsit hátrafele dől. Ez némileg zavaró, mert így a tetején a kisebb dolgok már erőltetik a szemem. Messze látási gondjaim vannak. Illetve az sem mindegy, hogy ülök az asztalnál, mert, ha épp egy kicsit féloldalasan, akkor minden ablakot a hozzám közelebb eső részre húzok. Teljes képernyőn kevés programot használok. Az OSD szépen felosztja 4 felé a képernyőt, így egyszerű pakolgatni az ablakokat. Hátránya, hogy néha bekever egy-két játéknak, ha az OSD a tálcán marad és nem kerül az óra mellé. Márpedig mindig úgy indul, hogy a tálcán van.
    Játékokat eddig csak teljes képernyőn használtam. Gyönyörűek.
    Korábbi véleményeknél olvasni lehet, hogy nem jelzi, ha valamelyik bemenetre készüléket kötünk. Én frissítettem egyet és felismeri, de előtte nem néztem ezt a funkciót. A frissítés sajnos másfél órát vett igénybe és sem a monitort, sem a gépet nem szabad kikapcsolni közben. Ez elég gáz szerintem. És nem is világos, hogy most van még újabb frissítés (akkor miért nem az került rá kapásból?) vagy csak aktív maradt a gomb és, ha rányomok, nem történik semmi. Még nem volt kedvem még egyszer másfél órát várni. A kijelző használható, vagyis lehet gépezni, de egyes funkciók nem elérhetőek. Még hangerőt sem lehet állítani ilyenkor.
    A távirányító böszme nagy és egy kézzel nem lehet rendesen használni. Az alján lévő gumik jól fogják az asztalhoz, így, ha nem akarjuk kézbe venni, mégis lehet egy kézzel használni. Viszont annyira meg nem döntött, hogy jól lehessen látni rajta a gombokat. A nagy tekerő sajnos nem rotation switch. Kicsit megy jobbra, kicsit megy balra, de körbe nem forog és a következő léptetéshez vissza kell engedni középre. A gyors műveletek játék közben kizárva. A tekerő lenyomása a belépés, aktiválás és nagyon könnyen megy. Tekerés közben simán le lehet nyomni és máris rossz helyen van az ember. (Egy kézzel. Két kézzel nincs gondom.)
    Az oldalsó fénynél nincs RGB lehetőség, csak előre beállított színek közül válogathatunk. Fényerőállítás sincs rá. Lehet, hogy ezt egy következő frissítés orvosolná, de még csak frissítési log-ot sem találtam eddig sehol. A készüléket az LG oldalán regisztrálni sem sikerült, mert nincs a választható készülékek között. Mivel mozgatni nehéz, így még nem néztem meg a hátulján a címkét.
    A hangja nagyon szép, basszus is van, az asztalt is meg tudja remegtetni. A két hangfalamat nyugdíjazom is. Helyspórolás.
    Fogyasztást nem néztem, de gyanítom, hogy nem lehet több, mint egy 83"-os OLED TV-nél. Az meg 200 körül eszik, de nagyon tartalomfüggő. Ha ki van kapcsolva a kijelző, akkor csak 50W. Zene mellett sem több. Arra sokat van használva a TV, amire szintén számítógép van kötve. Ritkábban csinál karbantartást, mint a monitor. Kb. május óta van meg, beégést még nem tapasztaltam és azért elég sokat megy gépről. Szóval emiatt a monitornál kicsit kevésbé aggódom a beégés miatt. A TV-re van 5 év kiterjesztett garim, a monitornál sajnos nem gondoltam át eléggé és az LG-től vettem, így csak a gyári jótállás. MM-ben amúgy sem volt elérhető.
    Egy 60x120-as asztalon van egész hátul. Mivel soha nem díjaztam, ha a billentyűzet porosodik, így mindig is volt a lap alatt egy kihúzható deszka, amiről használom a gépet. Ez elég jól megnöveli a távot. És sokat nem is kell barkácsolni hozzá. Minden beszerezhető a barkácsáruházban.
    Emellett túl messze sem ülhetek, mert akkor a winben kell nagyítanom, úgy meg elvesztem a nagy képernyő előnyeit. Így is 150%-on van, még épp elmegy. A kihúzható bill tartóval viszont könnyen tudok közelebb vagy távolabb ülni.
    3 darab 27"-os monitort cseréltem erre. Azok sem voltak rosszak, de ez jobb.
    Összességében meg vagyok vele elégedve, nem bántam meg, hogy megvettem.

    Majd elfelejtem, van neki szélesvásznú funkciója is. Vagyis lekapcsolja a tetejét és alját és csak középen marad meg egy csík. A felbontást ennek alapján állítja be és a win is ehhez igazodik.
    Szimulátor játékoknál a nagyobb látómező egy elég jó extrád ad, ezért is volt korábban 3 monitorom, de itt még nem próbáltam ki játék alatt. Tetszik a nagy 4K kép :)
  • haflac
    #14372
    Hát az nem valami nagy.A samsung qled tv-i jók lehetnek monitornak? Az rting szerint 10ms input lagjuk van.
  • TomStorm
    #14370
    38/40inch.
    10cm/15cm-el hosszabbak mint a 34inch és magasságra ugyanaz.
    Felbontásba nagyobbak mint a 34".
  • haflac
    #14369
    21:9 képarányú monitorból mi az elérhető legnagyobb? Tudja valaki?
  • haflac
    #14368
    Ha nem 32:9, hanem 21:9, valószínűleg vennék ilyet. Jó lenne ha legalább olyan magas lenne, mint a mostani 32-es monitorom.
  • MerlinW
    #14367
    G9?
  • haflac
    #14366
    Én ezt tök vakon vettem meg. Sehol nem volt kiállítva egy darab sem itt Grazban, hogy mégis milyen ez élőben.Nekem most is 32-es monitorom van, azt cseréljem másik 32-esre? Most várok, mert talán jön egy 45"-os 21:9 monitor az LG-től.
  • MerlinW
    #14365
    Mondom, Odyssey G7. 32 col, VA, ívelt, Gsync, 244Hz, HDR.
  • haflac
    #14364
    A két hete vásárolt 55"-os monitor már nincs meg. Visszaküldtem. Találtam rajta egy döglött pixelt, és ezután jött a megbántam, hogy megvettem érzés, de mivel online rendeltem a media marktban, 14 napig indoklás nélkül kérhettem vissza az árát. Rövidem a cuccról. Brutális színek, de tényleg, agybeteg fényerő, és hatalmas, túl nagy kijelző. VA mivolta miatt, kb 1m távolságból nézve a szélek felé már erősen fakultak a színek. A hangja nem volt rossz. Nem vagyok hardcore gamer, ilyen tapasztalatom nincs, a wot ablakban, tökéletesen futott végig 100 fps felett.
    Utoljára szerkesztette: haflac, 2022.09.21. 23:05:22
  • TomStorm
    #14363
    Csak úgy mellékesen a legjobb kombó,igen.
    Lehet bármi de tényleg 32:9,Oled-qled nagy képernyővel,ezek mind 3monitor mellett semmik.
    Ez van.
    Aki el tudja fogadni 3monitort azzal az 1:1es Fov-al az nyert:)
  • haflac
    #14362
    Köszi!Sajnos nem érkezett meg szombat 18:00 óráig így nem tudom leírni, hogy milyen élőben.
  • MerlinW
    #14361
    Használd egészséggel :) Mondjuk én a 3 db Odyssey G7-et vettem ennyiért :)
  • haflac
    #14360
    Köszönöm azoknak akik segítettek a monitor kérdesben.Ha minden jól megy akkor szombat délután el tudom hozni.Ilyet vettem.
  • Dodo55
    #14359
    1. Tiszta sor akkor, a te esetedben teljesen ésszerű amiket mondasz, de mellette semmiképp sem átlagos körülmények ezek, nem állnak mindenkinek rendelkezésre

    2. Idézem magam: "first / third person játékokban még valóban kellemes a FOV, de munka / desktop használat közben észrevettem, hogy a kép széléről már kényszeresen huzogatom be középre a tartalmakat ha épp lehet.". Értsd a nyaktekergetést inkább munka / desktop használat esetén értettem, ami elsődlegesen gamer felhasználás mellett sem elhanyagolható szempont, mert pl. minimum internetböngészésre szinte nincs ember, aki rendszeresen ne használná a gépét, ha már egyszer ott van előtte.
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2022.09.03. 20:52:25
  • bajgunar
    #14358
    Asztalos a szakmám. Asztalt magamnak csináltam hozzá (sorano tölgy színben, duplán merevített asztallap, 1mm-t nem hajlik meg). 70cm mély, 120 széles. Jobb oldalon ~25cm túllógó asztallap, alatta a gép, beülő részen ~30cm lábtartóval ~20 fokos szögben felém döntve.
    Ikea-s POÄNG fotelben ülök. Mellette egy szintén sk gyártott tároló szekrényke. Ha beleülök fotelbe, a karfa rész vízszintesbe kerül. Annak magasságával megegyező magas a tároló szekrény, így az egyben az egérpad is. He beülök gép elé, hátradőlök, felteszem lábam lábtartóra, combomra veszem a billentyűzetet és ennyi. Teljesen feltámasztva karjaim, lábam, fejem hátradöntve. Így a monitor közepe kb 10cm-el van feljebb a szemmagasságomtól.
    Úgyhogy elhiheted.
    Nyomtam én is évekig 100k -es csoda gamerszékből, ülő pozícióban, ülve, karok asztalon, ~60cm -ről. Biztos, hogy nem fogom mégegyszer.
    Hót nyomorék pozíció (számomra), elég ha munkahelyemen ülök így a gép előtt egész nap. Ahol ki be ugrálok a gép elől a nyomtatóhoz. Itthon nem ilyen pozícióban akarok munka után görnyedni a gép előtt. Szeretném feltenni a lábam, szinte elfeküdni. Az ül így asztal előtt, csodaszékben, aki ezt nem tudja kivitelezni, vagy nincs helye meg nincs annyi kerativitása, csak bemegy, megveszi csoda pc asztalt, csodagamerszékkel. Nah ott úgy fogsz ülni előtte. Én nem úgy ülök. Így tehát számomra adott, hogy ~1m -ről nézem a 32:9-es monitort.
    S mindezt úgy, hogy kb ~1-2cm-t HA mozgatok fejemen a szemem követése után. Játék alatt meg amúgy is a középső részre figyelsz, ha kitekintesz oldalra, addigra oda is fordulsz játékban, ha nem figyeled a monitor szélét akkor a perifériás látásoddal úgyis észreveszel minden mozzanatot, de mire oda pillantanál fejforgatás nélkül is akaratlanul oda fordulsz játékban. De ha nézni is akarod fizikálisan a monitor szélét, akkor is fejmozgatás nélkül teszem. Amit pl egy 16:, 21:9-es monitoron más még NEM lát. Ahogy pl játékban is elbújik egy ablak mellett, én bőven kilátok az ablakon, míg más a 21:9-ével nem lát ki, csak ha "lean"-el.
    Na mindegy. Azt hisz mindenki, amit akar. meg vesz amit akar. Én tuti soha többet 21:9-et SE. Ennyi.
  • Dodo55
    #14357
    "~1m -ről nézem"

    Hát ha akkora az asztalod mélysége, hogy annyira hátra tudod tolni a monitort, vagy pedig 1,5m-es karjaid vannak, hogy eléred a billentyűzetet meg az egeret kényelmesen hátracsúsztatott székkel, akkor elhiszem. De én pl. örültem, hogy egyáltalán 60cm szemtávolságra sikerült elraknom a mostani 27-es monitoromat, ahhoz is faragnom kellett először kicsit az asztalomon, pedig van mélysége alapból ennek is...
  • bajgunar
    #14356
    Nah ez is egy nagy hoax, bullshit, hogy a fejét tekergetnie kell akinek 32:9 -e van.
    ~1m -ről nézem, és nagyon ritkán, akkor is max kb~1-2cm-t HA biccentem a fejem oldalra.
    "ahhoz van szokva" ? Mihez? Amíg NEM használt ilyet, nem ült előtte, nem dolgozott rajta, és élőben is csak a MM-ban látta, honnan tudja, mihez van szokva? Első pár nap nekem is "szokatlan" volt. Nem rossz értelemben, hanem furcsa és nem zavaró, hanem inkább ez a "Váó" álleejtős érzés, hogy ennyi mindent belátsz egyszerre és nincs az az osztott monitor feeling, se a monitor kávája középen. Hanem egyben van. Játékoknál meg, vagyis fps-nél meg szimulátornál szerintem a fov többet számít, és ad az élményhez, mintha több füldet és felhőt, eget látnék. Persze LoL-ban, stratégiánál lehet jobb ha magasabb.
    Alacsony? Abból az 1db félmilliós 16:9 -es monitorból ebben 2db 27"-os 16:9-es van egymás mellett.. Ok, felbontás nem 4k. Csak 5120x1440.
    Na de mind1. Nem rábeszélni akarok senkit. Csak ajánlottam. Én biztos nem térek vissza kisebbre.
  • haflac
    #14355
    A 32:9 az túlságosan alacsony a szélességéhez képest. Csak ezért nem tetszik.Ez tetszik, sajnos oled.
  • TomStorm
    #14354
    Távolságot meg kell tartani.A hajlítás miatt még könnyebben átlátható egy 32:9 mint egy 43"-50" 16:9 amit kinézett.Mert ott tekergetheti a fejét..
  • Dodo55
    #14353
    Nem mindenki ahhoz van szokva, hogy úgy tekergeti folyamatosan a nyakát a gép előtt, mint autóvezetés közben a sűrű városi forgalomban...
    Nekem pl. a 27" 16:9 is már határeset, first / third person játékokban még valóban kellemes a FOV, de munka / desktop használat közben észrevettem, hogy a kép széléről már kényszeresen huzogatom be középre a tartalmakat ha épp lehet.
  • bajgunar
    #14352
    Miért nem kell 32:9 ?
    Számomra meg tuti vissza nem térek nem hogy 16:9, de még 21:9 -re se!
    Eleve pc, a munka is rajta hihetetlen könnyebb lesz. Aztán meg game-ben is, amit nyújt FOV eszméletlen.
    Megszokás kérdése. De amíg nem használt ilyet valaki, nem tudja mennyire király.
  • haflac
    #14351
    Köszönöm a gyors segítséget! Ami eddig tuti, hogy 32:9 arányú monitort, tv-t nem veszek akármennyibe kerül. A mostani monitorom képmagasságától kisebb nem lehet. Nagyon jó Qled tv-ket már találtam, 120hz is elég, de 55" túl nagy. Az Oled-be meg beégne, az lenne 48" méretben. Szóval ezek is kiestek, meg akkor majdnem minden 4k-s cucc az rtx 2070 miatt. Akkor most van egy eladó MSI 2070 RTX-em :)
  • TomStorm
    #14350
    4k-hoz Rtx 3080 az alap.1440p-be meg borzasztók a 4k kijelzők
  • TomStorm
    #14349
    Jobban járnál egy 32:9 1080p monitorral(270ezer ft.) ahoz a konfighoz.
    Jó kombó lenne.Gondold meg.

    Gamer tv 16:9 120hz az oled vagy egy árban levő qled 120hz.De ezek natív felbontással jók és még mindig csak 16:9 persze panoráma van meg magas de nem fog olyan precízen működni mint egy 144hz 32:9 monitor.

    Ezt nagyon jól gondold meg.
  • MerlinW
    #14348
    Játszani nem fogsz 4K-ban 2070-el, de minden másra jó. A 43 colos monitorok ~300ezer Ft-ról, nagyobbak pedig csak ultrawide formában léteznek amik 500 ezer forintról indulnak, a jobbak millió felett mennek jelenleg. Ha csak WoT-al játszol, én inkább egy 4K-s TV-t ajánlanék amit harmad áron megkapsz (65 colos 4K TV-k már 200k körül kaphatók).
  • haflac
    #14347
    Üdv! Szeretnék egy nagy 43-50" 4k-ra váltani.Nekem most ryzen 9 5900x, 32gb, rtx 2070 van. Ez elég lenne? Nem feltétlenül játszok. Ha igen akkor world of tanks-al. Most egy 32" IPS paneles 60hz-es Philips monitorom van.
    Utoljára szerkesztette: haflac, 2022.08.31. 09:15:18
  • bajgunar
    #14346
    User Manual

  • TomStorm
    #14345
    Üdv.
    Monitor tápkábel kellene pontosan ehez a tipushoz:Samsung C49J890DKR.
    Ez egy sima táp nélküli kábel.Mindegy milyet veszek ebből?Vagy tipus specifikus kell hozzá?
  • Dodo55
    #14344
    WIN+P
  • shaba23 #14343
    N00b kérdés :)
    A PC-re 2 monitor valamint egy TV van kötve. A "középső" monitor van megadva elsődlegesnek, ennek ellenére látszólag random módon hol itt-hol ott nyitja meg az ablakokat...A TV-n mondjuk nem, de sokszor a kikapcsolt másodlagos monitoron nyílik meg, amit csak néha használok, ha olyn munka van. Milyen lehetőségem van azon kívül, hogy csak akkor engedélyezem a másik monitort, amikor használni akarom? Nvidia vezérlőpultból szoktam kapcsolgatni.
  • TomStorm
    #14342
    Tényleg szép a panelja.Igazi mély szinek és rendkívül gyors(közben találtam itthon egy régi DP kábelt így már 120hz megvan:)
    Na meg az 1000-es hajlítás itt adja ki magát igazán!
    Bevilágítás windows-ba kicsi(minimális) van de ingame vagy film alatt semmi fekete részeknél.

    Van egy C1 Oled-em is.G9 Neo-t már most jobban kedvelem!Sokkal több az extra
  • TomStorm
    #14341
    Rendben,beszerzem köszönöm!
  • Dodo55
    #14338
    Ja, a kábelen azt nézd ha DP, hogy HBR3 sebességet tudjon, mert lehet nincs ráírva a verziószám, nem ahhoz kötődik szorosan a kábelfajta, hanem ezekhez a sebességszintekhez.
  • Dodo55
    #14337
    Elvileg DisplayPort 1.4 vagy HDMI 2.1. A videokártyád sem mindegy, hogy támogatja -e ezeket.

    (DP kábel amúgy kéne, hogy járjon hozzá. A G5-höz is már adnak és a tiédhez is írja a gyártó, hogy jár.)
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2022.06.30. 22:40:37
  • TomStorm
    #14336
    Vettem egy G9 Neo-t,kábel nem volt hozzá,leugrottam mediába ott volt egy 8k ultra high speed hdmi kábel de natív felbontáson 60hz a max.
    Tudja esetleg valaki mi lehet a gond?Milyen kábel kell ehez?
  • MerlinW
    #14335
    A G3 a budget kategória, a G5 minőségi, G7/G9 meg a tip-top, ami a díjakat söpri be.
  • Dodo55
    #14334
    Na, én meg épp egy új G5-re neveztem be a napokban. Ugyanúgy 27" QHD, de ez sík, IPS és 165Hz-es.

    A HDR-en kívül (amiről olvastam is előtte, hogy nem kell csodát várni tőle, de szempont sem volt igazán) eddig nekem várakozásokon felüli:
    - Egy kis IPS bleeding van a fekete képeken, de a színek egyébként gyönyörűek és szépen elkülönül minden árnyalat.
    - A 165Hz egyszerűen brutálisan jó (VSync OFF, G-Sync ON, FPS limit 162), az előbb próbáltam vele egy kör competitive CS:GO-t úgy, hogy az elmúlt években fél évente egyszer-egyszer ha felmentem 1-1 órára. Arra számítottam, hogy lesz talán 1-2 jó lövésem miközben amúgy jól elkenik a számat a gyakorlatból kiesve, erre az első pisztolykörben utolsó playerként kiszedtem az enemy maradék 4 playerét és utána is végig kb. úgy ment, mintha hard botok ellen játszanék. Hihetetlen, ahogy egy csomószor kiszúrtam az ellenfelek pozícióit amikor a fegyverük csöve csak egy pillanatra kilátszott a fal mögül helyezkezdés közben (a finom mozgásnak köszönhetően azonnal egyértelműnek hatott az agyam számára, míg alacsonyabb képfrissítésnél korábban sajnos sokszor csak utólag fogtam fel, hogy az a pillanatra bevillanó fekete csík bizony az enemy fegyvere volt), meg az is, amikor a fedezékből kitörve közelről ment a puffogtatás egymásra és láttam, ahogy folyamatosan mellém céloznak, nem bírják követni a mozgásomat, miközben én simán lekövettem őket. Korábban 60-75Hz-es monitorokkal ilyen helyzetekben pont a fordított felállást éreztem a saját káromra.
    - Eleinte féltem a 27"-os mérettől a 23" után, mert 60-70cm-re tudom csak hátratolni magamtól az asztalomon, de meglepően kellemes, játékokban nagyon természetesnek hat amilyen arányban a látóteremet kitölti, desktop alkalmazásoknál meg szintén kényelmes a nagyobb terület.

    Amit még megemlítenék, mert látom erről is volt szó nemrég itt, hogy 1080p-ről váltottam ezzel most 1440p-re és eddigi tapasztalataim szerint úgy tűnik egy 3060Ti tényleg megnyutatóan elég hozzá a legtöbb jelenlegi játékban (maximális grafikai beállítások mellé, kivéve RT, olyat még nem próbáltam most).