• Madmaxx
    #178
    Nah szóval:) Ahogy én csinálom. Legelöször is kell egy szénerőmű amit lehetőleg sarokba, de mindenképpen a térkép szélére tegyetek, hogy a pollution fele eltünjön. Rögtön le lehet a teljesitményt csavarni hiszen nincs szükség a teljes kapacitásra. Mellé jópár dense industrie blokkokat lehetőleg nagyokat. Ezektől távolabb kell mezőgazdasági zóna és utánna jöhet a lakónegyed. Én próbálok szektorálisan haladni tehát elösször az iparhoz közelebb eső részek low densityk utánna mid és végül high. Érdemes kis üres helyeket hagyni, hogy oda késöbb épitményeket be lehet suvasztnai. Üzleti rész lehetőleg a lakónegyedeknél legyen eleinte elég az ipari rész 1/5-e. Középületeknél mindig bézzétek meg és szedjétek le a hatáskörét és a kapacitását ha nem szükséges. Kezdetnek a vizellátásnál elég egy viztorony nem kell a pumpa mert az marha sok pénzt visz el. Minnél kevesebb csövet kell lefektetni mert annak is drága a fenntartása szegmensenként, csakúgy mint az útaknak. Tehát főutat is csak a gyár felé vezető részen és a forgalmasabb útszakaszokon érdemes lefektetni.
    Nah egyenlőre ennyi, így viszonylag fasza kis kertvárosod lesz de még mindig nem tudom mi kell egy kibaszott felhőkarcolóhoz :))