13557
  • Madmaxx
    #178
    Nah szóval:) Ahogy én csinálom. Legelöször is kell egy szénerőmű amit lehetőleg sarokba, de mindenképpen a térkép szélére tegyetek, hogy a pollution fele eltünjön. Rögtön le lehet a teljesitményt csavarni hiszen nincs szükség a teljes kapacitásra. Mellé jópár dense industrie blokkokat lehetőleg nagyokat. Ezektől távolabb kell mezőgazdasági zóna és utánna jöhet a lakónegyed. Én próbálok szektorálisan haladni tehát elösször az iparhoz közelebb eső részek low densityk utánna mid és végül high. Érdemes kis üres helyeket hagyni, hogy oda késöbb épitményeket be lehet suvasztnai. Üzleti rész lehetőleg a lakónegyedeknél legyen eleinte elég az ipari rész 1/5-e. Középületeknél mindig bézzétek meg és szedjétek le a hatáskörét és a kapacitását ha nem szükséges. Kezdetnek a vizellátásnál elég egy viztorony nem kell a pumpa mert az marha sok pénzt visz el. Minnél kevesebb csövet kell lefektetni mert annak is drága a fenntartása szegmensenként, csakúgy mint az útaknak. Tehát főutat is csak a gyár felé vezető részen és a forgalmasabb útszakaszokon érdemes lefektetni.
    Nah egyenlőre ennyi, így viszonylag fasza kis kertvárosod lesz de még mindig nem tudom mi kell egy kibaszott felhőkarcolóhoz :))
  • Csacsi
    #177
    Megvan falakinek a sim city 4 fansite kit?

    ez mit takar?

    Download this package of SimCity 4 assets to get your inspiration going!

    meg valaki lefordíthatná ezt a mondtaot. Köszi.
  • Cobra11
    #176
    szóval. A Simsben egy családot irányíthatsz (házat építesz, berendezed, munkát keresel nekik stb.), szal megadhatod nekik, hogy mit csináljanak. pl. menjen enni, mosgasson stb. Sim Cityben a polgármester szerepébe bújva kell egy várost építened managelned. Villany bevezetés, Víz, közlekedés, házak, gyárak, üzleti negyed, kórház, adók emelése csökkentése stb.
    Volt egy sima SIMS. A többi mind kiegészítőlemez. Livin large és house party nem volt az igazi nem tudtak sok újat mutatni (legalábbis nekem). Hot dateben már jó volt, ki lehetett menni a városba. Elvinni a csajt étterembe stb. Vacationben már nyaralni és telelni is lehetett vinni. Sielni stb. Unleashedet nem ismerem de állítólag háziállatot vehetsz meg ilyenek. Remélem érthető voltam. Ha nem akkor sorry. :)
  • Csacsi
    #175
    A sok sims, abban különbözik, úgy nagy átlagban, hogy kapsz új tárgyakat, meg lehetőségeket, egy család "ápolgatásásra".

    A sim city pedig, csak annyiban hasonlít a simshez, hogy berakhatod az ottani karaktered, és akkor tanácsokkal lát el. Szóval a sim city, az egy városépítős stratégia. Míg a sims, az "életszimulátor". A sim city inkább arról szól, hogy fel tudsz-e építeni egy olyan várost, ahol minden tökéletes, és még tetszik is neked. Persze ez nem könnyű, legalábbis a mostani részben. A simcity 1, 2000,3000 sokkal könnyebb volt, de ez elég nehézre sikeredett, és pont ez a jó benne, mert van benne kihívás, szóval, ah várost szeretnél "nevelgetni", akkor ssimcity. Ha embereket, akkor sims.

    Remélem segítettem.
  • CSOCSO
    #174
    mondjátok már el értelmesen...
  • CSOCSO
    #173
    ??? most nem lettem okosabb
  • [Walaki]D`Lair
    #172
    A SIMS egy ember-szimulátor, a Sim City egy Város szimulátor.....
  • [Walaki]D`Lair
    #171
    Ahogy látom az ott 'Zeke Uncle's home' nem? :DDDDDDDDDDD
  • Csacsi
    #170
    Aiguo: ha enniy mindent tudsz, akkor talán van egy tipphalmaz is a tarsolyodban, vagy valami leírás, akár andol is jó, vagy külföldi fórumcím, ahol többet meg lehet tudni. Előre is THX.
  • CSOCSO
    #169
    arghhh..oké akkor elmondom hogy anno ezer éve nézegettem a hospital progit..meg pár éve valami épitkezős háborus gémet..és most akkor szeretnék rendesen épitkezőssel játszani..ahol az emberek ÉLNEK..hülyülnek..szvsz tök funny.. nah tehát nemtok semmit a SIMS ről.. mi a különbség a SimCity és a SIMS ek között??? az a sok sims miben különbözik?? melyik milyen ( felsoroltam párat) pls help..minden mondjatok el
  • Csacsi
    #168
    Aiguo : Köszi szépen, megyek is kipróbálom, valahogy a two towers zenéje nálam jobbn illene a játék alá... :)
  • aiguo
    #167
    olvastad ezt:
    #157
  • Csacsi
    #166
    Csak azt akarta mondani, hogy ez egy teljesen más játék, mint a sims, ha simset keresel, akkor menj a sims topicba, és ott kérdezősködj.

    Ha ez a városépítés kell, akkor meg töltsd le ezt... ez ilyen egyszerű... :)
  • Csacsi
    #165
    De én iylet nem tudok összehozni, mert ahhoz, hogy jó lét legyen, ahhoz kell pénz, viszont, ahhoz hogy legyen pénz több ember kell, ahhoz több munkahely, ahozz. több szolgáltatás, amgyarul akkor sem jön a pénz. Hogy lehet ilyen kisvárost összerakni, nincs valami tipphalmazod?
  • CSOCSO
    #164
    akkor most mivan? kell hozzá simcity?, netán simcity4?? vagy mi?
  • Madmaxx
    #163
    Az én kis városom!
  • [Walaki]D`Lair
    #162
    Nincs. De ezek a Sims kiegészítői.....Nem a Sim City-é egyik sem......
  • [Walaki]D`Lair
    #161
    Vááááhhh! Ez a gém KELL nekem! Szerintetek lehet itthon már boltban kapni?
  • CSOCSO
    #160
    Sziasztok...elegge uj Simcitys vagyok..van több sims is.
    hot date
    vacation
    house party
    livin large
    unleashed

    namármost melyik milyen? melyiket szedjem le???? van magyarosítás vmelyikhez???
  • aiguo
    #159
    *************************************************
    Taiwan-on mar megjelent!

    Nezzetek meg ezt:
    http://www.simcitycentral.net/newsstuff/simcity4package.jpg

    **************************************************
  • fucko
    #158
    Mit kell csinalni hogy ne legyen annyi tűzeset?
  • aiguo
    #157
    Bemasolod az altalad kedvelt *.mp3-t a music konyvtarba,majd "opcion" es "enable the songs"
  • Csacsi
    #155
    Köszi... :)) remélem majd lesz jobb is. Az engem si érdekelne, hogy hogy lehet saját zenét berakni.
  • aiguo
    #154
    Nekem teccik;-))
  • Csacsi
    #153
    Akkor csinálj jobbat, vagy küldjél savet, avgy írd,le hogy hogy csináltad.



  • Madmaxx
    #152
    Ez pite!
  • aiguo
    #151
    IMG SRC="http://www.szervercime.hu/akepneve.jpg" border="0"


    Az elejen ilyen < a vegen meg >
  • Csacsi
    #150
    Hogy kell képet beszúrni? Úgy látszik rosszul csináltam. Nah mind1. a link : http://w3.enternet.hu/serrike/sc4_1.jpg
  • Csacsi
    #149


    Na ezt a várost sikerült összehozznom. Ebből is látszik, hogy főleg az érdekelne, hogy a commercialt, hogy tudnám növelni, mert az állandóan alacsony, és nem építik be.
  • Mayday
    #148
    Hi All,
    Szerintem is isteni a gamma, total bejon, megerte a varakozast (miota decemberben aranylemezre kerult, allandoan az nfore oldalt neztem, hogy mikor jon mar...)
    Egy kerdes: Sajat mp3-akata akarok berakni, akkor at kell neveznem, es ratenni a regiekre, vagy eleg, ha abba a konyvtarba teszem be (mint pl. GTA3-nal?)
  • Csacsi
    #146
    Szerintem meg pont úgy van, hogy minnél jobban a csík fölött van, annál jobb a helyzet. MErt nekem mikor a csík fölött volt, akkor jöttek az emberek, mikor alatta, akkor emg nem..

    Szóval szerintem az rci-nél akkor jó, ha a csík fölött van.
  • I.C.ram
    #145
    Pont fordítva.
  • Ams
    #144
    ha az RCI csik alá megy akkor van kevés az adott dologból?
  • I.C.ram
    #143
    Sajnos itt menetközben is elhagyhatják a várost. :(
  • I.C.ram
    #142
    Hát olyan 9% az ideális szvsz.
  • I.C.ram
    #141
    Nekem most egy kezdetleges városnál:

    1300 profit
    750 kiadás

    Lassan, de fejlődöm.
  • magus
    #140
    megegy. ti mennyire szoktatok kezdo, halado, varosnal az adot venni?
  • I.C.ram
    #139
    Nem kell az elején építeni, semmi kórházat vagy egyéb ilyesmi. Csak akkor, ha már rinyál a miniszter.
  • I.C.ram
    #138
    Végre sikerült profitot csinálnom. Úgy kell, hogy mehnézed, hogy miből kell nekik (low density, high density, stb.) Ezt úgy lehet megnézni, hogy rákattansz az RCI részre.
  • cenobite
    #137
    Profitszerzésre talán +lehet próbálni ezt: (nekem a SC2K-ban működött faján!) Hónap első napján leviszed az összes adót 0%-ra, ekkor beköltöznek mint a állat. Hónap utolsó napján felviszed az adót maximumra. Ez ha minden igaz szép summát hoz. Csak ne felejtsétek el elsején mindig visszavenni, mert elvándorolnak a népek!
    A játék egyébként nagyon tetszik, főleg, hogy több ilyen városrészt (vagy mit) építhetsz (gondolom ezeket majd összekötve lesz egy gigahiperszuperterrametropolisz). Nagyon hangulatos az egész, a zenék is jók, "él" a város!
    Zavar, hogy elég erőmű kell neki. Az én gépemen (AMD 750MHz, 256MB RAM, ATI8500 128 MB) eddig jól elfutkostak a mostani játékok, röhej hogy a Sim City izzasztja meg.