Hálozatokkal kapcsolatos problémák
  • Noninnyó
    #331
    Üdv mindenki!

    A problémám a következő lenne:
    Adott egy Pc, 2 laptop, és egy wireless router (adsl). A pc kábelesen, a 2 laptop vezeték nélkül csatlakozik a router-hez. Mindhárom gépen WinXP Pro HUN SP1 volt. Látták egymást belső hálón, lehetett másolgatni, stb. Csak annyi volt a megoldás, hogy az XP tűzfalát ki kellett kapcsolni (ezt olvastam mindenhol). Mindhárom gépen McAfee víruskereső van. Szóval amíg ez volt a felállás, semmi gond nem volt. Viszont. Múlt héten a pc-n behalt a winfos. Immáron SP2-es xp-t tettem fel rá, most először használom ezt, mondták, hogy biztonságosabb meg jobb, stb. Namost nemhogy a 2 laptopot nem látja belső hálón, még saját magát sem. Persze mindhárom gép ugyanabban a WORKGROUP-ban van. Akár kikapcsolom a beépített tűzfalat, akár nem. Minden progi, víruskereső maradt a régi. A routerben szokás szerint nem kellett állítanom semmit, internet az van mindegyik gépen. A laptopok látják magukat, de a pc semmit. Próbálkoztam hálózat beállítása varázslóval, mindennel, de semmi sem segít. Ennyire gáz lenne ez az SP2? Vagy van valami trükk?
    Valaki tud segíteni? Gondolom már mindenki SP2-est használ, felteszem másnak is vannak belső hálós dolgai. Ha tud valaki, segítsen plíz.