Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • Cvd
    #385
    "Ezzel szemben a nokia 10 ev alatt nem volt kepes uj format kitalalni." - Az alapdologk természetesen ugyanazok, billentyűzet meg kijelző ugye kell, de az elrendezésükkel azért rendesen variál a nokia. Többet a motorola se csinált, csak a startac designt tudja felmutatni, de azt se kitalálták, csak vették a STAR TREK-ből. Ha a filmek nem lennének ennyire sikeresek az USA-ban, akkor talán nem is létezne.

    ""Komolyan nem látod az innovációt pl. a 6800-esnél?"
    De. Roviden osszefoglalva az "innovációt": "Tényleg iszonyat eredeti, az első mobilok is így néztek ki." - Akkor talán mondj egy típust, amelyiknek így nyílik a billentyűzete, és az QWERTY billenytűzet..


    ""Made in Albania." - Made in Finland."
    Nem laccik rajta." - De bizony meglátszik. A kinézete SZVSZ nagyon eltalált, azóta se készült olyan telefon, ami nekem jobban tetszene. A kidolgozás minősége is átlagon felüli, még mindig újszerű állapotban van, csak a sarkai kezdenek megkopni az övtáska miatt (ráadásul a spéci festés miatt minnél kopottabb, annál élénkebb a szín rajta), egy tucattelefon burkolata ennyi idő alatt háromszor is lekopik. Azonkívül hülyét tudok kapni az olyan telefonoktól, amik egy erősebb markolásra recsegnek (tudtommal a 720-as is ilyen), a 7110-es egyáltalán nem csinálja.

    "Ugy a nokiak neznek ki. Antenna, kijelzo, billentyuk, viszlat. Ahogy elnezem 30 ev mulva is csak az arcimkerol lehet megkulonboztetni a nokia telefonokat." - Én most is megmondom bármilyen általam ismert telefonról a típusát (nem csak nokia). Így ez a mondat tökéletesen ráillik a motorolákra is.

    "Mondj 1et ami ilyen volt. (Inkabb linkelj rola be 1 kepet, hadd lassuk a "hasonlosagot"!)" - itt szerintem félreértés van köztünk, én a kockaformára gondoltam, meg a közel szögletes, egyforma gombokra, és nem konkrétan a 720-asra. Ilyet meg nem nehéz találni, mondjuk már nem G1-es, de példának Ericsson GH198.

    ""Ebben mi az általánosítás?"
    Nevezzuk akkor tulzasnak." - Túlzás lenne? A 720-as számbillentyűzete tök egyforma gonbokból áll, csak a festés más rajtuk. Nézd meg a 7110-es billentyűzetét, nem egyengombokból áll, ráadásul a szélső oszlopok nem is szimetrikusak, hanem "kifelé hajlanak". A középső oszlopban ugyan tényleg téglalap alakúak, viszont ezt megtörik azzal, hogy a legfelső gomb, a 2-es trapéz alakú. Feljebb meg gyönyörűen néz ki a megoldás, ahogy a naviroller meg a két funkciógomb "előbukkan" az ajtó alól.

    "Meg a 8xxx, 6xxx, es a tobbi." - Bárki megkülömbözteti őket egymástól, ami lehetetlen lenne, ha egyformán néznének ki. Pont ennyire egyforma a teljes motorola V-széria, akkor azokat se tudod megkülönböztetni egymástól?

    "Sőt van egy 5510-esem is, igaz hogy szerintem is ocsmány, de ötlet volt benne."
    Lehet hogy csak a gyartasnal hagytak ki belole." - Az ötlet az QWERTY billenytűzet volt, szerinted kimaradt a gyártásnál? Más kérdés, hogy gyenge lett a végeredmény, kicsik a gombok, ráadásul teljesen át kell szokni rá, mert a külön billentyűzet ellenére én pl. a "B"-t folyamatosan az "A" nyomogatásával akartam előhozni mint hagyományosan. Venni nem is vettem volna, nyertem az 5510-est.

    "Az a baj a nokiaval, hogy csak a tudasra osszpontosit, a designt meg elhagyta valahol utkozben..." - szerintem pont a Nokia az, aki a legtöbbet fejleszti a kinézet terén. Mit tud felmutatni a motorola? a "Tipikus telefon" designt (pl. timeport), meg a Startac designt. Ezt a kettőt nyomatja a kezdetek óta. A nokiánál volt pl. a 7110 az aktív ajtajával, a 7650-es a szétcsúszó megoldással (igaz ezt a SONY alkalmazta először), a kommunikátor a szétnyithatóságával, a 6800-es lesz a szétnyitható, teljes billentyűzettel, az 5510 az "elfordítva" fogásával, lesz a 3650 a kerek billentyűzetével, soroljam még? Persze ezek egy része megbukott, de részben pont a szokatlansága miatt. A motorola mikor újjított ekkorát?

    "5lethianyos ketyeret kapja mint amilyet lecserelni szeretne, pedig kozben eltelt 5 ev." - észre is lehet venni. Hol volt 5 éve beépített Symbian oprendszeres, videokamerával rendelkező (persze nem ér fel egy rendes kamerával, de akkor is kamera), MMC kártyával bővíthető, nagyfelbontású (176*208) és 4096 színű kijelzővel felszerelt, az összes jelenleg használt GSM technikát támogató telefon? A 3650-es ilyen. Ilyet nyertem nemrég, februárban kapom meg. Igaz az is szörnyem néz ki SZVSZ, úgyhogy meg is szabadulok tőle rögtön.:)

    Egyébként úgy érzem hogy kezd kifulladni a vitánk. Nem mondanám, hogy közeledik az álláspontunk, így meg nem látom sok értelmét az egésznek, de ha gondolod folytathatjuk így is. Meg természetesen te még jöhetsz egy válasszal, ha akarsz.