10995
Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • Anee
    #399
    Cvd neméppen a kinézetnél említette meg a Symbian OS-t..
    "5lethianyos ketyeret kapja mint amilyet lecserelni szeretne, pedig kozben eltelt 5 ev." - észre is lehet venni. Hol volt 5 éve beépített Symbian oprendszeres, videokamerával rendelkező (persze nem ér fel egy rendes kamerával, de akkor is kamera), MMC kártyával bővíthető, nagyfelbontású (176*208) és 4096 színű kijelzővel felszerelt, az összes jelenleg használt GSM technikát támogató telefon? A 3650-es ilyen. Ilyet nyertem nemrég, februárban kapom meg. Igaz az is szörnyem néz ki SZVSZ, úgyhogy meg is szabadulok tőle rögtön.:)
    "
  • magyar ember 2
    #398
    "Na és egy V60t és annak i változatát hogy különbözteted meg...meg a V66 és i változatát...."
    Az i es nem i gyakorlatilag ugyanaz a telfon, mas szoftverrel, nem kulonallo tipus. Azert is nem v61 meg v67.

    "ez a 2 telefon tökéletesen jelzi hogy elbaszott piacpolitikája van a motorolának..."
    Akkor a nokia 1000 fele telefonja meg azt jelenti hogy nem tudjak mit is akarnak, azert adnak ki mindenfelet ossze-vissza? :)

    "Kijön az alap hüde fasza veszik páran azt szívnak vele mert rá 2 hónapra kijön a pecselt változat mint a most a T720-asodból is....."
    TEvecc. A t720i annyiban kulonbozik a mezeitol, hogy szoritottak helyet a memoriaban az mms uzeneteknek, cserebe mas alkalmazasoktol vettek el a tarhalyet (pl 500 nev helyett csak 100at tudsz a telfonban eltarolni). Igy aztan nem biztos hogy megeri az i-t valasztani, csak ha nagyon mms buzi az ember. En pl nem rohanok ratolteni az i-s szoftvert.

    "Igazad van...Ilyen kocka púderdobozt még nem csináltak..."
    Pont olyan kocka mint a nokiak. MEg az elrendezese is ugyanaz. Esetleg megprobalhatod osszecsukni mint a t720at, hatha visszaveszik gariban. :D

    "Bárki megkülömbözteti őket egymástól, ami lehetetlen lenne, ha egyformán néznének ki"
    Meg mindig nem erted. Nem azon van a hangsuly hogy az egyik piros, a masik kek, vagy az egyiken jobbrol van a tarcsazas gomb, a masikon meg balrol, hanem az alapveto forman, kinezeten. Az pedig ugyanaz, 1 batar gyufasdoboz, az elejen kijelzovel es gombokkal.

    "külsejére tettek egy egysoros kijelzőt"
    Jo lesz az 4 sorosnak is (vagy5?!), ez nem az ericsson t2x szeria. Persze a v sorozatra is elmondhato hogy ugyanugy felbehajthato mind (kiveve a v70), de a sok nokia-ericsson-motorola timeport telefonokhoz kepest ez azert kulonlegesseg.

    "a púderdoboz belsejébe pedig egy kicsi kijelzőt alulra pedig egy minden tipusnál ugyanolyan bill-t..Sajnos ez jobban igaz a Motorolára mint a Te verziód a nokiákra..."
    Most en is johetnek kotozkodni a ti dumatokkal, hogy teljesen masok a gombjai, hiszen a v60ban van fel-le gorgeto gomb, a v66ban 4iranyu kurzorgomb. :)

    "Vagy éppen ők adták a Mátrix filmbe a telefont mint a "Halj meg máshol"-ba a Sony Ericsson...úgylátszik csak te nem vágod hogy ez így volt..."
    En tudom, de nem ez volt a mondanivalom lenyege, ugy latszik azt meg te nem vagod.

    "-Igaz minek legyen strapabíró egy telefon...nehogy épp maradjon ha egyszer leejted s ne keljen venni egyből egy másik púderdobozt...mert azok télleg eltörnek..."
    Akkor meg legyen golyoallo, tuzallo, kozvetlen atomtalalatot is kibiro 50 meteres vasbeton pancelreteggel. Ugy az igazi "strapabíró". :)

    "szürkeárnyalatos kijelző miatt képes "emberi" fekete fehér képek megjelenítésére"
    Igazi technologiai elorelepes a szines kijelzok vilagaban...

    "Hát valaki nem úgy megy be telefon venni hogy :"te bázze tód má hozzám a legújabb Motorola púderdobozt azza had villancsak" hanem elolvassa fícsörjeit s utánna veszi meg..."
    Te hol voltal eddig? Mar vagy 1000szer leirtam hogy nem a telefonok tudasarol vitatkozunk, hanem csak a kinezeterol.
  • magyar ember 2
    #396
    Lehet hogy elmentek 1 josnohoz hogy mongya mar + milyen telefon lesz a matrixban. :)
  • magyar ember 2
    #395
    "Szerinte jobb lenne amugy ha a kijelzot korulolelnek a gombok vagy mi?"
    Nem azt mondom, de vmi ujitast mar eszkozolhetnenek. Azt azert el kell ismerned, hogy a motorola (vagy samsung, panasonic, kyocera, stb) fele osszecsukhato valtozat azert megiscsak valtozatosabb, es kulonbozo design mint a 10 eve ugyanolyan doboztelefonok. Vagy lehetne akar olyan mint a sonyericsson p800, 1 nagy erintokijelzo az egesz telefon (ott meg a gagyi lehajthato gombos flipet hagyhattak volna le a francba).

    "akkor nem mindegy milyen alaku a gomb rajta"
    Nekem teccik a t720 kulturalt gombjai, ami nem 1 tomor szurke muanyag akarmi, rajta 1 szammal, hanem kulturalt feheren vilagit, kromozott szele van, 1szoval elegans.
  • Anee
    #394
    Na és egy V60t és annak i változatát hogy különbözteted meg...meg a V66 és i változatát....ez a 2 telefon tökéletesen jelzi hogy elbaszott piacpolitikája van a motorolának...
    Kijön az alap hüde fasza veszik páran azt szívnak vele mert rá 2 hónapra kijön a pecselt változat mint a most a T720-asodból is.....mitne mongyak a "hogyan basszuk át az emberek agyát" című kötetbe elmenne.....Jó most erre visszahozod a 3310 és a 3330 példáját, jogosan! azt is gyökérnek találom..
    "Ilyet meg nem nehéz találni, mondjuk már nem G1-es, de példának Ericsson GH198"
    Hat ez vagy 10szer jobban hasonlit egy akarmelyik nokiara, mint a t720ra"
    Igazad van...Ilyen kocka púderdobozt még nem csináltak...de a Rossmann-ba vagy a DM-be már árultak 10-15 éve is csak nem telefon címszó alatt...jó helyről veszi a motorola a dizájnelemeit..:-)
    """Meg a 8xxx, 6xxx, es a tobbi." - Bárki megkülömbözteti őket egymástól, ami lehetetlen lenne, ha egyformán néznének ki."
    Az egyformat nem arra mondom hogy meg a feliratnak is meg kell 1eznie rajtuk, hanem az alapveto alakjat, kinezetet. Van 1 doboz, felul a kijelzo, alul az igenytelen gombok, jobb felul az antenna, es viszlat.

    "
    Hát.....várjál csak ez nem irható le ez az általánosítás a V6x sorozatra úgy:Van egy púderdoboz, külsejére tettek egy egysoros kijelzőt, jobboldalára egy már kétéve is óriási antennát, a púderdoboz belsejébe pedig egy kicsi kijelzőt alulra pedig egy minden tipusnál ugyanolyan bill-t..Sajnos ez jobban igaz a Motorolára mint a Te verziód a nokiákra...
    Mert hogyha még az zavarna -amit cigányul csinál a Nokia- hogy egy készüléket kiad két számozással( 6510-8310 bár itt más a kijelző, 6610-7210) akkor oké de hogy a dizájnja zavarjon....legalább a sokszinüségre törekednek a különböző dizájnnal -nameg a nem azonos árakkkal- ami a motoroláról nem mondható el

    " kinézete SZVSZ nagyon eltalált, azóta se készült olyan telefon, ami nekem jobban tetszene."
    Ja, ezt meg a MAtrixbol vettek. :) Uboorkanak elmegy, majd elteszi a nagyi telire. :)
    " Vagy éppen ők adták a Mátrix filmbe a telefont mint a "Halj meg máshol"-ba a Sony Ericsson...úgylátszik csak te nem vágod hogy ez így volt...
    egy tucattelefon burkolata ennyi idő alatt háromszor is lekopik"
    Az igazi zuzasallo telefon az ericsson t200, annak olyan bordazott hatlapja, meg eroszakos kabelcsatlakozoja van, hogy azzal akar focizni is lehetne. Igaz, a tudasa is kb annyi mint 1 focilabdanak.
    -Igaz minek legyen strapabíró egy telefon...nehogy épp maradjon ha egyszer leejted s ne keljen venni egyből egy másik púderdobozt...mert azok télleg eltörnek...
    Jah ha arra rámondod hogy gagyi akkor Rámondhatod a C55-re és a szuper C333-mas Motoroládra is mert azokat a SE telefonja simaliba veri..Erre visszakérded miben is? , na csak abban hogy csatlakoztatható kamera mely szürkeárnyalatos kijelző miatt képes "emberi" fekete fehér képek megjelenítésére...
    Hol volt 5 éve beépített Symbian oprendszeres"
    Neked ez tunt fel eloszor amiokor a boltban rapillantottal? :)
    Hát valaki nem úgy megy be telefon venni hogy :"te bázze tód má hozzám a legújabb Motorola púderdobozt azza had villancsak" hanem elolvassa fícsörjeit s utánna veszi meg...És tudod a telefonokat is előre bejelentik mint egy VGA kártyát vagy satöbbi, nempedig bedobják azt vigyék...
    A Symbian OS pedig igen jó fejlesztői "környezet"...Bár az mástészta hogy a NOKIA 7650-ese a memória problémái miatt kb felesleges hogy tudja a Symbian OS-t...Pl Symbian OS alá van Commodore emulátor:-)))
  • Pheel
    #393
    Még jó, hogy mindenki ennyire tisztában van a tényekkel, aki szidja a Nokiát...
  • Cvd
    #392
    Sőt a patkány nokia 8110i-ket látott a filmben, de annyira szarul sikerült koppintani, hogy végül 7110-es lett belőle.:) Ja most jut eszembe, a 7110 kicsivel a film előtt készült, így nem tudták pontosan lemásolni..:)))))))
  • Frenzy
    #391
    Matrixbol vettek ... sot, a film rendezoi kulon rairtak a modellre, hogy Nokia, hatha igy az emlegetett ceg majd ilyen telefont fog gyartani, latva a film sikeret ... :P
  • Frenzy
    #390
    Jobb felul antenna ... amennyi antenna manapsag a 6-os es 8-as szerian van. Szerinte jobb lenne amugy ha a kijelzot korulolelnek a gombok vagy mi?

    Amugy sem ertem, en nem nezni akarom a telefonom, hanem hasznalni ... akkor nem mindegy milyen alaku a gomb rajta?
  • magyar ember 2
    #389
    "Többet a motorola se csinált, csak a startac designt tudja felmutatni, de azt se kitalálták, csak vették a STAR TREK-ből."
    Pl. a v70-et mire hasznaltak a Star Trekben, az volt a lezerkard? :)

    "Akkor talán mondj egy típust, amelyiknek így nyílik a billentyűzete, és az QWERTY billenytűzet.."
    Az 1. kinyitasnal alapbol le is torod az a vekony kis flipet, raadasul total gagyi. Volt mar 1 nokia telefon, ami szinten ilyen gameboy utanzatkent nezett ki, az is inkabb 1 vicc, mint telefon. Sot, ha mar ez is kinyithato, akkor ezt is a Star Trekbol vette at a nokia. :)

    "A kinézete SZVSZ nagyon eltalált, azóta se készült olyan telefon, ami nekem jobban tetszene."
    Ja, ezt meg a MAtrixbol vettek. :) Uboorkanak elmegy, majd elteszi a nagyi telire. :)

    "A kidolgozás minősége is átlagon felüli,"
    Atlagon feluli az csak a szervizben toltott napok szama, amig a lehuzhato elolapot javitjak.

    "egy tucattelefon burkolata ennyi idő alatt háromszor is lekopik"
    Az igazi zuzasallo telefon az ericsson t200, annak olyan bordazott hatlapja, meg eroszakos kabelcsatlakozoja van, hogy azzal akar focizni is lehetne. Igaz, a tudasa is kb annyi mint 1 focilabdanak.

    "én a kockaformára gondoltam, meg a közel szögletes, egyforma gombokra"
    Semmivel nem kockaformajubb mint 1 nokia, a "közel szögletes" gombokon se talalsz 1 szoget sem. Viszont legalabb kulturaltan nez ki, nem olyan mint a nokiakon a 80as evekbeli 'International' magno gombjairara hasonlito megoldasok.

    "Ilyet meg nem nehéz találni, mondjuk már nem G1-es, de példának Ericsson GH198"
    Hat ez vagy 10szer jobban hasonlit egy akarmelyik nokiara, mint a t720ra (na jo, annyiban kulonbozik hogy nem az a felkaru rablo antennajuk van).

    ""Meg a 8xxx, 6xxx, es a tobbi." - Bárki megkülömbözteti őket egymástól, ami lehetetlen lenne, ha egyformán néznének ki."
    Az egyformat nem arra mondom hogy meg a feliratnak is meg kell 1eznie rajtuk, hanem az alapveto alakjat, kinezetet. Van 1 doboz, felul a kijelzo, alul az igenytelen gombok, jobb felul az antenna, es viszlat.

    "Pont ennyire egyforma a teljes motorola V-széria, akkor azokat se tudod megkülönböztetni egymástól?"
    Valoban "igen nehez" megkulonboztetni mondjuk a v70et a v60tol... Kb mint a betonkeverot a pecabottol.

    "Venni nem is vettem volna, nyertem az 5510-est."
    Grat. hozza. Ingyen minden jo (ajandek lo + a fogsora). :)

    "Mit tud felmutatni a motorola? a "Tipikus telefon" designt (pl. timeport), meg a Startac designt."
    Ajanlom a V sorozat tanulmanyozasat, mondjuk a motorola.hu-n. Meg a felig suket lataskarosult is megmondja 300 meterrol melyik melyik. A v50 es a v51 valoban hasonlit 1masra, a v60 es v66 csak annyiban, hogy mind2 kihajthato, a v70 meg ennyiben se (oldalra nyilik, ez a "nagyito"), a 720at pedig mar nem kell bemutatni.

    "Tipikus telefon" designt (pl. timeport)"
    A timeport is ugyanolyan gagyi kinezetu mint a nokiak.

    "Hol volt 5 éve beépített Symbian oprendszeres"
    Neked ez tunt fel eloszor amiokor a boltban rapillantottal? :)
  • magyar ember 2
    #388
    Nem kevesbe fiktiv gondolatok, mint a nokia fan club jelenlevo tagjaie. Semmivel sem komolyabb erv a te motorola fikazasod, mint az en nokia fikazasom. 1ebkent olyan sok vita nem igazan volt itt, lenyegeben csak a telefonok kinezete a tema 1 ideje, abban + uccse tuggyuk +gyozni 1mast.

    Nem hiszem hogy anyazas lenne a vitabol, legalabbis remelem senki nem olyan elvakult hogy magar vegye a kedvenc haziallatara tett - nem mindig hizelgo - +jegyzeseket. Az 1 dolog hogy 1mas kedvenc markajat fikazzuk (mi lenne itt ha mindenki 1etertene), ezzel nem 1mast minositjuk, csak a velemenyunk kulonbozik.
  • Borg
    #387
    Szinvonal, ja..

    Vesszetek össze rajta, hogy melyiknek milyen gombjai vannak. Mintha bármit is számitana, azon túl hogy nyomkodni lehet vagy sem..
  • Pheel
    #386
    Én jókat derülök a háttérben mélyen tisztelt és tanult fórumozó társunk (magyar ember 2) szövegein, de már régebben rájöttem, hogy felesleges neki érveket mondani, mert képtelen vagy egyszerűen csak nem akarja megérteni azok összefüggéseit és csak szajkózza tovább a saját kis gondolatait, amik alapvetően aranyosak, csak semmi közük a valósághoz.

    Fogadok, anyázás lesz belőle, de megérte.
  • Cvd
    #385
    "Ezzel szemben a nokia 10 ev alatt nem volt kepes uj format kitalalni." - Az alapdologk természetesen ugyanazok, billentyűzet meg kijelző ugye kell, de az elrendezésükkel azért rendesen variál a nokia. Többet a motorola se csinált, csak a startac designt tudja felmutatni, de azt se kitalálták, csak vették a STAR TREK-ből. Ha a filmek nem lennének ennyire sikeresek az USA-ban, akkor talán nem is létezne.

    ""Komolyan nem látod az innovációt pl. a 6800-esnél?"
    De. Roviden osszefoglalva az "innovációt": "Tényleg iszonyat eredeti, az első mobilok is így néztek ki." - Akkor talán mondj egy típust, amelyiknek így nyílik a billentyűzete, és az QWERTY billenytűzet..


    ""Made in Albania." - Made in Finland."
    Nem laccik rajta." - De bizony meglátszik. A kinézete SZVSZ nagyon eltalált, azóta se készült olyan telefon, ami nekem jobban tetszene. A kidolgozás minősége is átlagon felüli, még mindig újszerű állapotban van, csak a sarkai kezdenek megkopni az övtáska miatt (ráadásul a spéci festés miatt minnél kopottabb, annál élénkebb a szín rajta), egy tucattelefon burkolata ennyi idő alatt háromszor is lekopik. Azonkívül hülyét tudok kapni az olyan telefonoktól, amik egy erősebb markolásra recsegnek (tudtommal a 720-as is ilyen), a 7110-es egyáltalán nem csinálja.

    "Ugy a nokiak neznek ki. Antenna, kijelzo, billentyuk, viszlat. Ahogy elnezem 30 ev mulva is csak az arcimkerol lehet megkulonboztetni a nokia telefonokat." - Én most is megmondom bármilyen általam ismert telefonról a típusát (nem csak nokia). Így ez a mondat tökéletesen ráillik a motorolákra is.

    "Mondj 1et ami ilyen volt. (Inkabb linkelj rola be 1 kepet, hadd lassuk a "hasonlosagot"!)" - itt szerintem félreértés van köztünk, én a kockaformára gondoltam, meg a közel szögletes, egyforma gombokra, és nem konkrétan a 720-asra. Ilyet meg nem nehéz találni, mondjuk már nem G1-es, de példának Ericsson GH198.

    ""Ebben mi az általánosítás?"
    Nevezzuk akkor tulzasnak." - Túlzás lenne? A 720-as számbillentyűzete tök egyforma gonbokból áll, csak a festés más rajtuk. Nézd meg a 7110-es billentyűzetét, nem egyengombokból áll, ráadásul a szélső oszlopok nem is szimetrikusak, hanem "kifelé hajlanak". A középső oszlopban ugyan tényleg téglalap alakúak, viszont ezt megtörik azzal, hogy a legfelső gomb, a 2-es trapéz alakú. Feljebb meg gyönyörűen néz ki a megoldás, ahogy a naviroller meg a két funkciógomb "előbukkan" az ajtó alól.

    "Meg a 8xxx, 6xxx, es a tobbi." - Bárki megkülömbözteti őket egymástól, ami lehetetlen lenne, ha egyformán néznének ki. Pont ennyire egyforma a teljes motorola V-széria, akkor azokat se tudod megkülönböztetni egymástól?

    "Sőt van egy 5510-esem is, igaz hogy szerintem is ocsmány, de ötlet volt benne."
    Lehet hogy csak a gyartasnal hagytak ki belole." - Az ötlet az QWERTY billenytűzet volt, szerinted kimaradt a gyártásnál? Más kérdés, hogy gyenge lett a végeredmény, kicsik a gombok, ráadásul teljesen át kell szokni rá, mert a külön billentyűzet ellenére én pl. a "B"-t folyamatosan az "A" nyomogatásával akartam előhozni mint hagyományosan. Venni nem is vettem volna, nyertem az 5510-est.

    "Az a baj a nokiaval, hogy csak a tudasra osszpontosit, a designt meg elhagyta valahol utkozben..." - szerintem pont a Nokia az, aki a legtöbbet fejleszti a kinézet terén. Mit tud felmutatni a motorola? a "Tipikus telefon" designt (pl. timeport), meg a Startac designt. Ezt a kettőt nyomatja a kezdetek óta. A nokiánál volt pl. a 7110 az aktív ajtajával, a 7650-es a szétcsúszó megoldással (igaz ezt a SONY alkalmazta először), a kommunikátor a szétnyithatóságával, a 6800-es lesz a szétnyitható, teljes billentyűzettel, az 5510 az "elfordítva" fogásával, lesz a 3650 a kerek billentyűzetével, soroljam még? Persze ezek egy része megbukott, de részben pont a szokatlansága miatt. A motorola mikor újjított ekkorát?

    "5lethianyos ketyeret kapja mint amilyet lecserelni szeretne, pedig kozben eltelt 5 ev." - észre is lehet venni. Hol volt 5 éve beépített Symbian oprendszeres, videokamerával rendelkező (persze nem ér fel egy rendes kamerával, de akkor is kamera), MMC kártyával bővíthető, nagyfelbontású (176*208) és 4096 színű kijelzővel felszerelt, az összes jelenleg használt GSM technikát támogató telefon? A 3650-es ilyen. Ilyet nyertem nemrég, februárban kapom meg. Igaz az is szörnyem néz ki SZVSZ, úgyhogy meg is szabadulok tőle rögtön.:)

    Egyébként úgy érzem hogy kezd kifulladni a vitánk. Nem mondanám, hogy közeledik az álláspontunk, így meg nem látom sok értelmét az egésznek, de ha gondolod folytathatjuk így is. Meg természetesen te még jöhetsz egy válasszal, ha akarsz.
  • magyar ember 2
    #384
    "Már csak az hiányozna, ha annál az évi 2-3 típusuk is ugyanúgy nézne ki."
    Ezzel szemben a nokia 10 ev alatt nem volt kepes uj format kitalalni.

    "Komolyan nem látod az innovációt pl. a 6800-esnél?"
    De. Roviden osszefoglalva az "innovációt": "Tényleg iszonyat eredeti, az első mobilok is így néztek ki."

    "Made in Albania." - Made in Finland."
    Nem laccik rajta.

    "Mert nem így néztek ki 8-10 éve a mobilok? Szögletes formák, egyszerű billentyűzet."
    Ugy a nokiak neznek ki. Antenna, kijelzo, billentyuk, viszlat. Ahogy elnezem 30 ev mulva is csak az arcimkerol lehet megkulonboztetni a nokia telefonokat.

    "mondj egy G1-es telefont, ami nem ilyen volt"
    Mondj 1et ami ilyen volt. (Inkabb linkelj rola be 1 kepet, hadd lassuk a "hasonlosagot"!)

    "Ebben mi az általánosítás?"
    Nevezzuk akkor tulzasnak.

    "Az összes "ugyanúgy" kinéző NOKIA a 3310 és a 3330, ennyi."
    Meg a 8xxx, 6xxx, es a tobbi.

    "Sőt van egy 5510-esem is, igaz hogy szerintem is ocsmány, de ötlet volt benne."
    Lehet hogy csak a gyartasnal hagytak ki belole.

    Az a baj a nokiaval, hogy csak a tudasra osszpontosit, a designt meg elhagyta valahol utkozben, igy aztan hiaba tud tobbet az uj cuccos, az ember megunja hogy ugyanazt a befaradt, 5lethianyos ketyeret kapja mint amilyet lecserelni szeretne, pedig kozben eltelt 5 ev.
  • Cvd
    #383
    "a motorolanal legalabb nincs 2 ugyanolyan telefon." - Már csak az hiányozna, ha annál az évi 2-3 típusuk is ugyanúgy nézne ki.

    "Mint ahogy a mostani nokiak... Valoban. 1ik nokia ugyanolyan mint a masik, fantazia=0, 5let=0." - Komolyan nem látod az innovációt pl. a 6800-esnél? Az összes "ugyanúgy" kinéző NOKIA a 3310 és a 3330, ennyi. Ráadásul ezeket viszoik mint a cukrot, valszeg emiatt nem válloztatott a NOKIA a kinézetén. De ha szerinted minden nokia egyforma, akkor minden MOTOROLA is egyforma, azoknál sincs nagyobb különbség. Meg pl. minden autó egyforma, minden TV egyforma, folytassam? Sőt van egy 5510-esem is, igaz hogy szerintem is ocsmány, de ötlet volt benne.

    ""A 3 éves 7110-esemnek sokkal tervezettebb billentyűzete van.."
    Made in Albania." - Made in Finland.

    "Ilyen altalanositasokra gondolsz, ugye: "az első mobilok is így néztek ki." - Mert nem így néztek ki 8-10 éve a mobilok? Szögletes formák, egyszerű billentyűzet. Ha cáfolni akarsz, akkor cáfolj, mondj egy G1-es telefont, ami nem ilyen volt.

    "A 3 éves 7110-esemnek sokkal tervezettebb billentyűzete van.." - Ebben mi az általánosítás? Egy konkrét típust említettem. Ha megnézed, a MOTOROLA-nál se általánosítottam, kivéve a legutóbbi példámat, de ott szándékosan tettem, hátha észreveszed magad. Ezt szembeállítva a te szokott "Minden nokia..." fogalmazásoddal, nem hiszem hogy én általánosítanék.

  • magyar ember 2
    #382
    Hat a nokiakban tenyleg nincs semmi eredeti 5let, mind ugyanugy nez ki, a motorolanal legalabb nincs 2 ugyanolyan telefon.

    "Tényleg iszonyat eredeti, az első mobilok is így néztek ki."
    Mint ahogy a mostani nokiak... Valoban. 1ik nokia ugyanolyan mint a masik, fantazia=0, 5let=0.

    "A 3 éves 7110-esemnek sokkal tervezettebb billentyűzete van.."
    Made in Albania.

    "Még mindig általánosítasz, ideje lenne leszokni róla."
    Ilyen altalanositasokra gondolsz, ugye: "az első mobilok is így néztek ki.", "A 3 éves 7110-esemnek sokkal tervezettebb billentyűzete van.."
  • Anee
    #381
    esetleg led csere....kék háttérvilágitás vagy fehér amelyik neked szimpi s jobban látod....nameg rajabb:-)
    Motorola billre: túl jó lett volna dzsodzsit alkalmazni t720-nál....:-)szóval te sem beszélhetsz igazán...magyar ember 2...
  • Cvd
    #380
    Látom nem érted. Én ugyan nem a méretére céloztam, hanem a formájára, de akkor próbálj meg belegyömöszölni a 720-asodba (90x47,5x23mm, 100g) két darabot mondjuk 8310-esből (97x43x17mm, 84g), vagy 6610-esből (106x45x17,5mm, 83g). Ugye nem fog menni? Még mindig általánosítasz, ideje lenne leszokni róla. A téglával a formájára céloztam, amiben semmi eredeti ötlet nincs, sima szögletes forma lekerekített sarkokkal. Tényleg iszonyat eredeti, az első mobilok is így néztek ki. A gombjai meg felettébb egyszerő tervezésről tesznek tanubizonyságot, ugyancsak szögletes forma lekerekített sarkokkal. Kijelenthetjük, hogy ez a második legötlettelenebb design, az első az lett volna, ha még csak nem is kerekítik le a sarkait. Mi a fene ebben a szép? A 3 éves 7110-esemnek sokkal tervezettebb billentyűzete van..
    "A nokia billentyuzetrol meg ne is beszeljunk, annal alapabb nem is letezik." - Megint általánosítasz. De akkor egy szavad se lehet, ha én meg azt mondom, hogy a MOTOROLA a legszarabb telefonmárka, mondjuk a timeport szériára alapozva ugye?
  • Lee732
    #379
    Csak nekem ezt a szemem nem sokáig bírja. Vajon miért csinálták ilyen szarra, ha az előtte levő típusnál jó volt?
  • Munch
    #378
    Nekem is ilyen halovány. :)
    De csak azért tűnik olyannak, mert a bill-nek erősebb a megvilágítása. Meg lehet szokni...
  • Lee732
    #377
    Sziasztok! Nemrég vettem egy Nokia 3410-es telefont, nagyon jók a szolgáltatásai meg minden, DE...Alig lehet látni a képernyőt. Akinek van ilyen telefonja, vagy már látott ilyet, légyszi írja meg, hogy neki is ilyen halovány volt-e a kijelzője. A régebbi 3310-esnek teljesen jól látható képernyője van. Most nem Nokia fikázásokat szeretnék hallani, hanem valami megoldást, például hogy valami szervízben lehet-e állítani a fényerősséget. Köszi a segítséget!
  • magyar ember 2
    #376
    Igen messzze all a teglatol, 2 T720 is elferne 1 nokiaban, a teglatelefon az amit 1 komuves lazan be tudna falazni tegla helyett. :) Pont a T720nak vannak kulturalt gombjai, nem olyan samsung fele burkolatbol kifureszelt csepeli gagyi. A nokia billentyuzetrol meg ne is beszeljunk, annal alapabb nem is letezik.
  • Cvd
    #375
    Való igaz, van egy-két idióta színárnyalata, pl. a lila elég durva.:) Viszont szerintem jól néz ki az, hogy erezetet adtak a burkolatnak, mintha fából lenne vagy ilyesmi. Vagyis a förtelmes szín szerintem így nem igaz, mert nem mind az, és nem szar színben kell venni. Az meg hogy tégla? Szerintem a 720-as is tégla, csak kisebb és félbe van hajtva. Ami másnál letisztult design a 720-asnál, azt én a design hiányával jellemezném. Szerintem egy kocka formája van, jellegtelen gombokkal, még egy apró eredeti részletet se tudok mondani rá, ami javítana a helyzetén. Ezért nem látom értelmét a telefonok külsőjéről való vitának, tekintve hogy szubjektív véleményen alapul. Hiába győzködne engem valaki, hogy a 720-as szép, akkor se fogom annak találni. Szerintem a lejjebb említett MOTOROLA-k szebbek. Viszont én se győzködök senkit arról, hogy minden NOKIA jól néz ki.:)
  • Anee
    #374
    Nermazért de a 7250es rettentően csúnya telefon...Ahoz képest a T720 letisztult...förtelmes szin ronda dizájnelemek.....phöö
  • Pheel
    #373
    Kábelen, infrán, bluetooth-on vagy wap-on keresztül. A lehetőségeid elég nagyok.
  • oneal1
    #372
    sziasztok
    hogyan lehet letölteni 6310i re alkalmazásokat???
  • magyar ember 2
    #371
    Mert nekem meg a nokia nem teccik. 1ebkent semmivel jobban nem fikaztam a nokiat, mint a nokia fanok a motorolat. 1-1. :)

    Kepen mar lattam az i95cl-t, amig nem volt T720, az teccett a lagjobban, aztan lecsuszott 2. helyre. Nekem ezelott v66-om volt, az i95cl pedig inkabb arra hasonlit kulsoleg, a t720 ezert nagyobb valtozatossagot jelent nekem. Sztem nagyon kulturalt, letisztult formaja van, mig egy tamagocsi alaku samsungrol ugyanez nem mondhato el, nekem nagyon nem teccik hogy kinyitott allapotban olyan mint 2 heregolyo (a fantasztikus teljesitmenyu akkumulatora meg alapbol vasarlasra alkalmatlanna teszi). A nokiaban meg az nem teccik, hogy mind ugyanaz a hasab alaku, 1ik legombolyitettebb, masik kevesbe, de alapjaban veve ugyanaz a forma. 1szeruen semmi extra. (Ettol fuggetlenul a menuje fasza, de ezen 1etertes miatt nem is volt vita.) Nokiabol legjobban meg a 7650 teccik, csak tulsagosan nagymeretu. Ha nem lenne nagyobb egy T68as ericssonnal, akkor meg el is gondolkodtam volna a vasarlasan.
  • Cvd
    #370
    Nem kötekedni szeretnék, de:
    "Ha mar vodafonos vagy, sztem vegyel inkabb motorola t720at, ami nemcsak hogy jelenleg a legjobban kinezo telefon.." - Ez is hihetetlen meggyőző erővel bír... Ez a te saját véleményed, de akkor miért fikázol minden NOKIA telefont, amikor másnak meg az jön be külsőleg? SZVSZ a 720-as szarul néz ki. Nem tudom miért csinálnak külön design-t az európai piacra, mint az USA-ba, ott egy halom Startac designos MOTOROLA van, ami szerintem lazán veri kinézetben a 720-ast, nézd csak meg a i90c, i60c, i95cl vagy i1000plus típusokat. Azokkal szerintem kaszálhatnának itt is. De az ide gyártott telefonjaik harmatgyengék kinézetre. A NOKIA-kat meg ne vedd egy kaptafára, ráadásul a tömegtelefonjai alapján. Ajánlom figyelmedbe a nemsokára kapható 6800, 7250 vagy 6650-est. Egytől egyig gyönyörűek.
  • magyar ember 2
    #369
    "Sajnos nincs kivétel"
    Ez is hihetetlen meggyozo erovel bir, bizonyitekokkal megdonthetetlenul alatamasztott.
  • [DF]ricsik
    #368
    ja 7110 re gondoltam persze. Nokiást kéne megkérdezni hogy a csába lehet lehagyni ezeket a dolgokat:(((
  • [DF]ricsik
    #367
    lol
  • Pheel
    #366
    ""Sajnos nincs kivétel"
    Pedig de."

    Ez aztán az érvelés! Meggyőztél!
  • magyar ember 2
    #365
    "púderdoboz már atomjaira esne"
    Kiraly, eladom atombombanak. Mekkora biznisz.

    "hangtárcsázást meg hajadra kenheted, gyorsabban beütöm a számot vagy kikeresem mint te bemondod...hú de nagy előny a T300-zal szemben"
    Pont mint a polifoniad, infrad, es a tobbi bohjockodas.

    "T39/R520 hamarabb volt mint a V sorozat..."
    Ebbol 1ik se nokia. Legalabb 4+1?

    "olyan szarul hogy a 4096szin TFTben jobban fest mint a 65ezer nem TFT-ben"
    Ajanlhatok 1 optikust? :)

    "de legalább dizájnos téglák"
    Falazashoz jo a kockategla is, de en nem komuves vagyok.

    "Sajnos nincs kivétel"
    Pedig de.

    "helyette fazsa jenkiket nyomod"
    A nokianak sincs megtiltva hogy kulturalt telefont csinaljon, elotte a lehetoseg.

    "kameramemória-egyátalán van olyan motorolában" Ha rtod az i-s szoftvert, osszeszed neki annyit ami kell (persze mashonnan meg levesz. De legalabb megoldhato.

    "no infra"
    Infraportom sincs.
  • Anee
    #364
    6-ost hibásan irtam...azért kerül 70 forintba egy MOTOROLA a vodánál..
  • Anee
    #363
    -hívóhoz nem rendelhetsz képet
    -kevesebb polifónia
    -jóvalta kisebb memória
    -no infra
    -no HSCSD
    -a fénykép nem lehet háttérkép
    -no WAP 2.0
    -nem csatolható hang MMS-hez így képüzenetnek felel meg...dia küldése sem lehetséges
    -csak 320*240-es képeket tud a kamera
    -no zoom
    -kameramemória-egyátalán van olyan motorolában?-
    -jóval erősebb aku:-)

    1-no comment
    2-ki tudod dobni de mivel "tégla" dizájn ezért nem lenne baja...púderdoboz már atomjaira esne
    3-Ha annyira méretbuzivagy akkor T66/T600/GD55 vonaat kellene erőltetned......hangtárcsázást meg hajadra kenheted, gyorsabban beütöm a számot vagy kikeresem mint te bemondod...hú de nagy előny a T300-zal szemben
    4-a fent felsoroltakban
    5-T39/R520 hamarabb volt mint a V sorozat...
    6-azért kerül 70 forintbe egy nokia telefon vodánál...
    7-de legalább dizájnos téglák
    8-Nokiába csak 4096 szines van...Ericssonnak van 256-T68,T300- és 653xx-es -P800-
    9-olyan szarul hogy a 4096szin TFTben jobban fest mint a 65ezer nem TFT-ben -S100-..ás neked 4096 van LCD-ben
    10-helyette fazsa jenkiket nyomod
    11-Sajnos nincs kivétel...................
    12- Jó a nagytöbbség Nokai buzi de azért van aki máshogy látja a világot-mint ahogy te meg én-
    no comment
  • Frenzy
    #362
    "Irigykedik a sok 256 szines nokia, ericsson..."

    Legalabb tenyeket kozolnel. Osszes Nokia telefon 4096 szinu (amelyik szines).

  • Frenzy
    #361
    "Ki nem szarja le mire lett kitalalva? A dinamitot se az iszlam terroristak igenyeinek kielegitesere fejlesztette ki Nobel. Csak az szamit hogy mire tudom hasznalni."

    Azert mert a hatalmas szemelygepkocsinkkal lehet diot torni, ha athajtok rajta, nem fogom azzal csinalni ... egesz egyszeruen mert nem arra lett kitalalva es hujeseg.
  • magyar ember 2
    #360
    Ami recseg-ropog, az a friss kenyer, telefont azt ne a peksegben keress! :-)
  • magyar ember 2
    #359
    Na, a te allaspontod aztan sokat kozeledett.... Igy aztan van sok erkolcsi alapod szamon kerni a masiktol...

    A lehulyezest meg nemtom honnan veszed, ne magadbol indulj ki!