A Gyűrűk Ura - A Két Torony
  • magus
    #365
    Na én most láttam még csak a filmet.

    Egyszerűen leírhatatlan. Nagyon jó a film, az egész hangulat a képi világ, a megjelenítés, a szereplők, egyszóval minden. Nem unatkoztam egyszersem a film közben. Nagyon jól lett áthozva minden a könyből, és joban hatnak az új dolgok mint az első részben. Jól van megoldva, hogy kissé összekeverték a cselekményeket. bár néhány dolog nem volt benne, és feltűnő volt, de azért illett a történetbe. Az enteket is jól ábrázolták. Egyetlen egy dolog, amit sehogy sem lehetett rendesen megoldani, mert ugye ez csak egy 3 oras film, az a szereplők viszonya egymáshoz. Nem hangsúlyozták az entek lassúságát pl. de nem is kellett volna, mert annyi ilyen kis részlet van amit nem tudtak volna visszaadni. Mondjuk itt Arwen sem ütött ki annyira mint az első részben. Faramir (tényleg az a színész aki Boromirt játszotta? nincs annyira erős arca nem hiszem el hogy ő az) kicsit rossz színben tűnt fel szerintem, pedig lehet rosszul emlékszem ő még a barlangban eldöntötte, hogy nem akarja a gyűrűt, és elengedte. Amőgy Pippin és Trufa talákozik a könyvben Gandalffal? Én nem emlékszem rá, rég olvastam. Gollam egyszerűen fergeteges volt, ahogy beszélgetett magával, tökéletesen kivehető volt, nagyon jól hozták át ezt is a filmbe. Na és a csatajelenetetk azoknál leesett az állam. végig elámulva figyeltem a harcot. nagyon jól volt megoldva. Amikor Gandalf megérkezett az is, a fények, minden. És szinte éreztem a veszélyt, amikor csatarendbe sorakoztak az orkok, és ütötték a földet a lándzsákkal. és utána megindultak.

    Egyszóval gratulálok Peter Jacksonnak, nagyon jó lett. És szerintem jobb lett mint az 1. rész.