A Gyűrűk Ura - A Két Torony
  • Creeping Death
    #268
    Nos. Megnéztem a filmet. Nagyon tetszett (?). Általában a könyvhöz is hű maradt - leszámítva a sztori rövidítéseket: Banya pók, A Csörge csarnok, a palntír, Morgul vára. Habár ezeket a harmadik részben és a Két torony bővített kiadásában pótolni fogják. Ami engem inkább zavart az Éomer és Gandalf csúfos likvidálása a történetből. Az ő szerepük iszonyat elenyésző és csökevényes volt a filmben, ami azért is nagy hiányosság, mert a Két torony-ban ők főbb szereplők voltak. Azt én értem, hogy Peter Jackson nem akarta beleszőni Aragorn dúnadán kósza barátainak megjöttét stb. a film terjedelme miatt, de engem akkor is zavart, hogy Éomer nem volt a csatában. Szilszakál nagyon rövid szerepet kapott, aki szintén főszereplő volt a 2. könyvben, illetve Trufa és Pipin is a 2. könyvben váltak fontossá, habár itt inkább perifériára voltak dobva. De azt hiszem, hogy a bővítettben többet szerepelnek majd. Gríma is leegyszerűsített epizód szerepet kapott, ami zavaróan hatott. Úgy érzem, hogy sokkal több dolog bele kerülhetett volna a filmbe, ha nem basznak el ennyi időt Aragorn főakcióhőssé tételével és a Helm szurdoki csatával, ami a könyvben mindössze egy rövid fejezet volt... Jó kis film, de nekem nem elég. Sok volt benne a hatásvadász hollywoodi érzetű dolog (pl.:Aragorn leesik a sziklán blabla). És pont az atmoszféra, az esszencia maradt ki a filmből, ami a könyben benne volt. Az első film bővített verziójához képest ez elég gyönguskára sikerült. Na de mind1. Még egyszer úgyis megnézem a moziban, nameg meg fogom venni a bővített DVD-jét ezen résznek is. Hátha ez is jobban megtetszik. Így elsőre ez a benyomásom... majd lehet, hogy második nézésre megváltozik a véleményem...
    Üdv.: Bellavics Róbert