• mir
    #79
    a .NET meg csak m$ támogatottsággal rendelkezik, még a kezdeti érdeklődés is alábbhagyott.a m$ télleg nagy cég, de a nagyobb cégek, akik tudnák használni a .NET nyújtotta előnyöket bizony nem a m$tól vesznek programokat, hanem pl. a Siemens-Fujitsutól, vagy az IBMtől, vagy az NECtől vesznek komplett szervereket ott írt programokkal együtt. tehát ha a .NETet kellene elterjeszteni, akkor azt nem a m$, hanem az előbb említett nagy cégek, illetve a nagy szoftverfejlesztő cégek tudnák elintézni. nakik meg nincsen sok kedvük a már jelenleg is eléggé behatárolt mozgásterüket egy újabb m$ szabvánnyal méginkább leszűkíteni. mert ha ugye vamait egyszer .NETtel fejlesztenek, akkor az .NETtel is kell továbbfejleszteni...
    "nem a Java-ban látom a jövőt"
    én egyetlenegy nyelvben sem látom a jövőt, midnenkinek ki kell választania, mi felel meg legjobban a céjaira. ha valakinek gyors program kellett, akkor C++ valami UNIXon ha mindez olcsóbban, akkor windowson. ha törhetetlen program kellett, akkor Java. ha villámgyors fejlesztés akkor Delphi/VB. bár inkább delphi. tehát eddig is megvol a változtaosság, és szerintem kár lenne, ha egy nyelv válna egyeduralkodóvá, és eltűnne a sokszínűség. ezt abban az egy esetben tudnám elfogadni, ha az az egy az ASM lenne...:D
    "de mivel a MS nem állt mögé"
    na azért ettől még nem kell elájulni. a m$ nélkül eléggé sokmindenből lettek már érdekes dolgok, és a programozók annyira nyomják a java-t orrba szájba, hogy az már csodálatos.
    bár nem tudom, miről, most csak úgy eszembe jutott, hogy a java jelenlegi "hanyatlásának" egyik oka sztem az, hogy bejött a FLASH. amíg nem volt flash, pompázatos weblapokat csak JAVAval lehetett készíteni. ha valaki ilyet akart csinálni, született 1 JAVAprogramozó, ha pedig meg akarta valaki nézni, akkor pedig 1 új JRE indult be valakinél, ha még nem volt. ezzel adva lehetett volna a megfelelő számú amatőr programozó,a kikből eccer talán profi is lehetett volna, meg a megfelelő számú JRE, ami biztosíthatta volna a JAVAprogramok futtatásának lehetőségét. de a FLASH leölte ezeket a lelkes amatőröket egy sokkal kevesebb lehetőséget nyújtó, de egyszerűbb "nyelvvel"(mert a flash a javahoz képest csak "nyelv") a mé meg elkezdte kipusztítani az otthoni gépekről a JREeket...na mind1. mostanában gondolkoztam, hogy elkezde c++ helyett javaban programozni, hogy ezt a tendenciát lassítsam.