82
  • Pheel
    #82
    DVD+RW -> MS.
    Persze többen is, de most ez a lényeg.

    XBox azért nem hiszem, hogy veszteséges és részese a piacnak, igaz nem egyeduralkodó, de ennyi idő alatt nem is várható ilyesmi.

    TabletPC. Megelőzte a korát, de még mindig fejlesztik. Ne félj, lesz még abból valami :)
  • mir
    #81
    "Nem tudom, de én azt látom, hogy amibe a MS pénzt öl, abban rövid, de maximum középtávon meghatározó tényező lesz. Nem szeretem különösebben őket, de ez tény."
    a tabletPC sem igazán jön be, az XboX is messze elmarad az elvárásoktól.

    "A hardverrel kapcsolatban: figyeld meg, hogy mondjuk másfél év múlva hány DVD-RW írót lehet majd kapni a piacon és hány DVD+RW-t!"
    miért? melyiket ki támogatja?
  • Pheel
    #80
    Nem tudom, de én azt látom, hogy amibe a MS pénzt öl, abban rövid, de maximum középtávon meghatározó tényező lesz. Nem szeretem különösebben őket, de ez tény.

    A hardverrel kapcsolatban: figyeld meg, hogy mondjuk másfél év múlva hány DVD-RW írót lehet majd kapni a piacon és hány DVD+RW-t!
  • mir
    #79
    a .NET meg csak m$ támogatottsággal rendelkezik, még a kezdeti érdeklődés is alábbhagyott.a m$ télleg nagy cég, de a nagyobb cégek, akik tudnák használni a .NET nyújtotta előnyöket bizony nem a m$tól vesznek programokat, hanem pl. a Siemens-Fujitsutól, vagy az IBMtől, vagy az NECtől vesznek komplett szervereket ott írt programokkal együtt. tehát ha a .NETet kellene elterjeszteni, akkor azt nem a m$, hanem az előbb említett nagy cégek, illetve a nagy szoftverfejlesztő cégek tudnák elintézni. nakik meg nincsen sok kedvük a már jelenleg is eléggé behatárolt mozgásterüket egy újabb m$ szabvánnyal méginkább leszűkíteni. mert ha ugye vamait egyszer .NETtel fejlesztenek, akkor az .NETtel is kell továbbfejleszteni...
    "nem a Java-ban látom a jövőt"
    én egyetlenegy nyelvben sem látom a jövőt, midnenkinek ki kell választania, mi felel meg legjobban a céjaira. ha valakinek gyors program kellett, akkor C++ valami UNIXon ha mindez olcsóbban, akkor windowson. ha törhetetlen program kellett, akkor Java. ha villámgyors fejlesztés akkor Delphi/VB. bár inkább delphi. tehát eddig is megvol a változtaosság, és szerintem kár lenne, ha egy nyelv válna egyeduralkodóvá, és eltűnne a sokszínűség. ezt abban az egy esetben tudnám elfogadni, ha az az egy az ASM lenne...:D
    "de mivel a MS nem állt mögé"
    na azért ettől még nem kell elájulni. a m$ nélkül eléggé sokmindenből lettek már érdekes dolgok, és a programozók annyira nyomják a java-t orrba szájba, hogy az már csodálatos.
    bár nem tudom, miről, most csak úgy eszembe jutott, hogy a java jelenlegi "hanyatlásának" egyik oka sztem az, hogy bejött a FLASH. amíg nem volt flash, pompázatos weblapokat csak JAVAval lehetett készíteni. ha valaki ilyet akart csinálni, született 1 JAVAprogramozó, ha pedig meg akarta valaki nézni, akkor pedig 1 új JRE indult be valakinél, ha még nem volt. ezzel adva lehetett volna a megfelelő számú amatőr programozó,a kikből eccer talán profi is lehetett volna, meg a megfelelő számú JRE, ami biztosíthatta volna a JAVAprogramok futtatásának lehetőségét. de a FLASH leölte ezeket a lelkes amatőröket egy sokkal kevesebb lehetőséget nyújtó, de egyszerűbb "nyelvvel"(mert a flash a javahoz képest csak "nyelv") a mé meg elkezdte kipusztítani az otthoni gépekről a JREeket...na mind1. mostanában gondolkoztam, hogy elkezde c++ helyett javaban programozni, hogy ezt a tendenciát lassítsam.
  • Pheel
    #78
    Ebben is igazad van, viszont én nem a Java-ban látom a jövőt. Szerintem szép próbálkozás volt, de mivel a MS nem állt mögé, szerintem jelenleg nem túl esélyes. Meglátjuk mi lesz a .NET-ből.
  • mir
    #77
    hát ez érdekes probléma... akkor vlamelyik fordító nem jól műkszik... hát nem tudom... sztem a gccnek kellene jól ennie, mert manapság az mondható az ANSI C referenciafordítójának, de attól még hibázhat... hát itt jön be a különbség az elmélet, meg a gyakorlat között.
    még 1 dolog: java
    sztem java meglehetősen jó nyelv, és nem nehéz használni. természetesen a nyelv rendszeréből adódóan nincsen eséye sebesség terén a C++al szemben, de megvannk az előnyei is. ha valamit megírsz rendesen, az mondjuk elmletileg minden platformon megy... másik nagy előnye, hogy okkal nehezebb benne olyan programhibákat írni, amely bizonyos esetekben összeomlással jár együtt. ugyanúgy kimaradnak a fordító hibái is, illetve sokkal nehezebb összeomlást előidézni. mondjuk pl. vannak olyan webszerverek, amiket javaban fejlesztenek, a sebességük erősen konvergál a nullához, de feltörni még senkinek sem sikerült. persze nevet nem tudok mondani most sem, mert a programok neveit mindíg elfelejtem.
    egyébként a java nyelvet nemnagyon hasonlítanám össze a c++al, mert nem 1 kategória a kettő
  • Pheel
    #76
    Amit itt leírtál azzal egyetértek természetesen, csak sajnos az élet gyakran mást mutat. Persze ez nem a te vagy az én hibám.
  • Pheel
    #75
    Éppen néhány napja szívtunk az állítólag szabványos C egyik platformfüggő érdekességével.
    fgets fgv. Nem kell magyaráznom. stdio.h-ban van. Azt sem. Namost EOF esetén BC-s fordítással simán meggyürkőzött a problémával, míg gcc után ugyanaz a kód segfault-olt. Persze rájöttünk, de vicces.
    Ja és az fgets ANSI C fgv.
  • mir
    #74
    "Irigyellek, ha szerinted a C platformfüggetlen nyelv :)"
    a C az platformfüggetlen nyelv. az ANSI C szabványos, és az ANSI C++ is. ha neked van 1 ANSI C++ programod, azt akárhol le tudod fordítani. bár most jegyezném meg, hogy pl. a Visual Studioban nincsen ANSI C fordító. ha pedig win32 programot csinálsz, az már nem ANSI. tehát a C és a C++ télleg platformfüggetlenek, annak az oka, hogy amit te megírsz win32 alatt, és nam fordul le linux alá az az oka, hogy az már nem ansi, hanem m$ visual c++.
    de vannak olyan emberek(télleg, pl. én is) aki valóban ANSI C programokat ír, és azok valóban mennek mindenütt. bár gondolom nem sok újat mondtam.
    annak az oka, hogy manapság már nem platformfüggetlen a C nyelv a különböző fejlesztőeszköffejlesztők piaci stratégiáiban keresendő. ők a nyelvek minél gyorsabb fejlesztésében érdekeltek, és aban, hogy előnyt szerezzenek a többiekkel szemben. így saját implementációkat hoznak létre,(m$, borland...többet nem tudok, de vannak még, csak ők nem IDEt, hanem csak fordítót gyártanak) sokkal jobb lett volna, ha ezek a fejlesztő cégek inkább létrehoznak 1 konzorciumot a nyelv fejlsztésére, vagy ahgyják az egészet annak a faszinek a keze alatt(akinek nem jut eszembe a neve) aki elkezdte, és azóta is fejleszti az ANSI C/C++ -t. de ha inkább a szabványos C nyelvet fejlesztették volna, akkor persze nem lehetett volna előnyt szerezni a többiekkel szemben... na mind1. ez van.
    egyébként itt megjegyezném, hogy azok a fejlesztőeszközök(vagy inkább fordítók) ami kimaradnak a piaci versenyből, azaz a UNIX fordítók még ma is nagyon közel állank a szabványos ANSI C/C++ -hoz, csak a rendszerfügvényekkel egészítették ki azt. de ha can 1 libed, amit te pl. AIXra fejlesztettél(és nem lévén mazochista nem használtál benne ASMet) 99,9999999999%od van rá, hogy problémamentesen menni fog mondjuk solarison is, ha nem használ rendszerfüggvényeket.
  • Pheel
    #73
    Irigyellek, ha szerinted a C platformfüggetlen nyelv :)

    "De minden rendszerre saját platformon kell fejleszteni."
    Itt a lényeg! Márpedig felhasználói programokat nem igazán fox Amiga-ra fejleszteni, ha majdnem mindenki Windows-os platformot használ.

    Könnyen kezelhető oo szemetek? KlickAndPlay? Vagy mi? :)))))

    Ha a Java-ra gondolsz, az pont azzal van meglőve, hogy sehova sem jó, mert jó akar lenni mindenhova. A C++ olyan, mint a C. A C# jelenleg csak Win platformon működő .NET-ben fut. Mármint az új. ASM meg... Addig örülök, amíg csak ritkán látom :)
  • Atec5
    #72
    "Hehe! Megnézném, amint Amiga alatt fejlesztesz Win32 platformra :) De ha az neked jobb, csináld ;)"

    Ez visszafelé is igaz. Nem szándékozok win32-re fejleszteni, még mikroszoft visulal basic-el sem :). Elég ha C-ben fejlesztek, és akkor még van átjárhatóság is a platformok között (persze nem igazán win32 felé).
    De minden rendszerre saját platformon kell fejleszteni.
    Assembly rulez! De lassan már a C-t is kezdik elfelejteni, mert itt vannak a könnyen kezelhető objektum orientált szemetek amiben a többség írja a hulladék programjait (föleg win32-re :))) Miért nem így van?
  • Pheel
    #71
    "programozás? Arra bármi jó."
    Hehe! Megnézném, amint Amiga alatt fejlesztesz Win32 platformra :) De ha az neked jobb, csináld ;)

    "Különben meg kinek a pap, kinek a papné."
    Egyetértünk. Nem akarlak meggyőzni. Kell "másik oldal" is, mert amúgy nem lenne értelme fejleszteni :)
  • Atec5
    #70
    Én meg nem videojátékokra használom :)! A filmezéshez kell talán a legjobb rendszer. Szövegszerkesztés/táblázatkezelés/zene/programozás? Arra bármi jó.

    Elég szomorú hogy a Window$ nem képes megközelíteni egy 10 éves rendszert.
    A window$ fejlődése töretlen??? Ezt el is hiszed, vagy csak mondod? Na ne pls... Miben nyilvánul ez meg? Hogy telerakják idegesítő funkciókkal meg csicsával, zabálja a hardware-t, a helyet és tele van buggal. Ott tartunk hogy egy OP rendszerhez kell gépet venni, mert a régin lassu? Hogy egy ugyanolyan ablak nyitásához 10x-es teljesítmény kell mint korábban. Tudod mi a célja egy OS-nek? Bocs, de ezt nem gondolhatod komolyan.
    Objektíven nézem a helyzetet, mivel ismerem mindkét(3?) vonal képességeit, és ezért mondom ezt. Ha nincs komoly Amigás, Linuxos, Maces... háttered, semmi értelme az elmélkedésnek.
    Különben meg kinek a pap, kinek a papné. Ha neked a windows elég, használd! Egészségedre!

    Ja, még valami az Amiga egyébként barátnőt jelent :). Azt hiszem megyek is, és játszom egyet az amigámmal ;).
  • Pheel
    #69
    Azért ez visszafelé is igaz...
  • Vik1984
    #68
    Csak annyit még, hogy a Linux egy olyan OP rendszer, amit a "nép" (nagyon idézőjelben) fejleszt, a Windows-ot meg egy cég. Lehet, hogy a Linuxosok egy-két frappáns megoldás segítségével kiiktatnak adott problémákat, Win hibáknál meg várni kell az SP-re.

    Amondó volnék: ha a Windows átvenne egy-két elemet a Linuxból, lehet hogy a WinFos is jobb lenne.
  • Pheel
    #67
    Az Industrial Light & Magic mire is használja a Linuxot? Egy specifikus dologra. Ki mondta, hogy mindenre a legjobb a Windows? Ez csak egyszerűen sokmindenre jó egyszerre, de vannak helyek, ahol talán sosem lesz jó. Naés? Én nem arra használom a gépem, mint ők ott az ILM-nél.
  • Pheel
    #66
    Én amondó vagyok, inkább a barátnődet szeresd jobban, mint az oprendszeredet egyáltalán...

    Más kérdés, hogy a Windows eredetileg üzleti célokra készült irodában dolgozó embereknek pc-re, ráadásul még mindig egyre több felhasználója van és fejlődése töretlen. Nem kellene hasonlítani olyan gépekhez/oprendszerekhez, amik vagy nagyon szar helyzetből indultak vagy a kihalás szélére kerültek, esetleg le is estek már a szakadékba. Közismert tény, hogy minél rosszabb a helyzet, annál több érzelmet termel ki az ember magából.

    Az Amiga tetszhalott, a C64-et már el is földelték, a Linux szar helyzetben volt (és van most is a desktop piacon), a Mac pedig hát hogy is mondjam, hogy senkinek ne gázoljak a lelkébe? Nem éppen meghatározó tényező a személyi számítógépek piacán.

    Mint már írtam, nem szeretem, de ha valami jó, akkor minek szenvedjek mással, ami nem annyira kényelmes?
  • Atec5
    #65
    Azt hiszem ha az Industrial Light & Magic-nek megfelel a Linux, és kijelentették hogy nem kérnek a Windows-ból, akkor ez elég komoly érv.

    Na nehogy félreértsenek a Windows-osok nem elég jó a Linux. Éz továbbra is az AmigaOS-t tartom a leg erőforráskímélőnek, gyorsabbnak (assembly), rugalmasabbnak... a baj az hogy nincs elég software sajnos, se új gép (még).

    Az ékezetek próblémájának forrása mindig is a PC(DOS/Windows) volt, az hogy most talán sikerült megoldaniuk tényleg óriási fejlődés. Hasonló mint amikor '95 táján áttértek a 8.3-nál hosszabb file-nevekre (nem számít hogy már C64-en hosszabbak voltak a file-nevek). Szánalmas a windows "fejlődése".

    Előttem már írták hogy "Linuxos póló stb.". Milyen igaz. A rajongótáborok és fanatikusok kérdése: azt hiszem hogy amelyik OP rendszer/Gép stb. képes kitermelni rajongótábort (Linux, Amiga, Mac, C64) az komoly erő.
    A windows-nak van? Én még nem hallottam.

    Szereti itt valaki a Windowst?
    Na, és a LINUX-ot?
    Az Amigát? IGEN.

    Ez a lényeg!
  • TheZsenyka
    #62
    A pingvin kiesik az ablakon.
  • Pheel
    #61
    Nem csak rólad van szó. Az viszont tény, hogy sokkal több pingvines pólót látni, mint ablakosat. Ennek lehet valami mentalitásbeli oka, nem? :)

    Mondjuk az, hogy én nem halok meg, ha holnaptól mást kell használnom, mert nem szeretem, csak használom. A linux a legtöbb fanatikusnak olyan, mint egy háziállat. Ilyen tamagochi :PPPP Éééérted ;)
  • TheZsenyka
    #58
    Pofáraesés for Linux v1.0 Final [cracked by Razor1911]
  • Csacsis
    #51
    Na, én csak annyit tennék hozzá a dologhoz, hogy egy jót szórakoztam mire végigolvastam a hozzászólásokat.
    Üdv:Csacsis

    u.i.:Nem az a fontos, milyen op.rendszert használsz, hanem hogy azt TE hogy tudod kezelni!
  • TheZsenyka
    #49
    Hogy néz az ki, hogy egy "i" betűvel beszélgetünk?
  • TheZsenyka
    #48
    Engem meglep. hogy regisztráció nélkül is lehet beirogatni... másrészt érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy a tagok adatai megjelenjenek a fejlécben (pl. milyen régóta van registrálva) hogy az ilyen (már elnézész) "i" betűk ne arcátlankodhassanak a tagokkal. Thenkjú...
  • TheZsenyka
    #45
    Micsoda összeesküvés-elmélet...
  • zer0
    #42
    Úgy látszik, hogy fellángoltak az indulatok... sajnos.

    Bee:

    Látod? Ékezetes betűkkel írok... RedHat 7.3 Linux oprendszer és Opera 6.03 böngésző


  • Pheel
    #41
    ROTFL :)
  • Vik1984
    #39
    Az ékezetek hiánya lustaságra vall.
  • Atec5
    #34
    Reszvetem szanalmas winfos rajongoinknak! Bizonyara csak a 1995 utan leptek le a falvedorol, vagy xt-n nevelkedtek :-).

    A Lamerek/gamerek csak hasznaljak a windowst. Koszonjok mi User-ek nem kerunk belole.

    Operacios rendszer != windows

    Zsenyka: Te mikrosoft distributor vagy? Jo lesz az uj M$ Windows XXL Experience Edition? :-)))
    Egy DVD elfer, es nem lesz ben 3 giga felesleges kod, ugye? Mar egy 3GHz-es x86 eleg ahhoz, hogy akadasmentesen legorduljon egy menu, ugye? :-)))))

    Meg mindig kilobyte-ra kapjak a fizetest a mikroszoftnal?
  • Al
    #33
    "Meg a windows - os programjaimat is linux alatt forditom/futtatom. "

    Igen? Ugyan mit? Két lehetőséged van.
    1. Emulátor: azon talán a passziánsz elindul de jól lejárattad magad...
    2. Vmware: arra telepíteni kell egy teljes wint... Akkor meg miről is beszélünk?

    "nem fog acces violacioval elszalni az oprendszer"

    Ja, hogy neked elszáll? Akkor bizony el kéne gondolkozni, hogy hol a hiba, mert mifelénk (nagyvállalati környezet) nem száll el. (2k/xp,.net server)
    Ajánlanék egy két tanfolyamot amit ha jól elvégzel akkor talán túl jutsz a varázslókon is ám... :((

    " IBM, oracle is linuxra kezd eskudni, azon nem nagyvallalati alkalmazasok ? "

    Javasolnám, hogy te is és a sok linuxos is látogasson el a Transaction Processing Council (www.tpc.org) oldalára a világ legnagyobb és leg elfogadottabb nagyvállalati szerverek teljesítményét egészében mérő szervezethez és nézze meg, hogy melyek azok az operációs rendszerek amelyek "komolyak". Mint láthatjátok egyetlen linux tudot bejutni nevetséges ár/teljesítmény mutatóval. Akik még fel tudnak mutatni valamit a 2k adv. serverek és datacenter serverek mellett az a solaris és egy-két unix...

    "Es ... Lattatok mar w2k serverekbol osszeallitott furtot ? "

    Direkt járatod le magad vagy tényleg ennyire nem értesz hozzá? Szintén a tpc-t ajánlanám, hogy is alázza szét a 2k adv server fürtök a legnagyobb unixokat és sun-okat...


    "Alkalmas az a szar ugy futni, hogy nincs merevlemez a gepben"

    Szintén nagyfokú tájékozatlanságodat mutadot be.

    SAK (Server Appliance Kit) keress rá...


    "Hogy az XP egy 1.5G TB - n 512 mega ram mellett 2 perc alatt bootol ?"

    Hmm. Nekem 1.1 Celeronon nincs 50 másodperc a boot domainbe lépéssel együtt... A red hatom több mint egy percig bootol, hol lehet a hiba?

    "Peeeersze, lamer volt az user ... hogyne."

    Bizony lámer volt. Nekem 12 hónapja megy egy iis fürtöm leállítás nélkül kint a neten. Ja igen, nekem MCSE vizsgám van, talán az a baj a világgal... :))

    "Kevesebvb lamer hasznal linux - ot"

    Tévedsz. Egy darab lámer sem használ linuxot. De az átlag felhasználó sem. Ti meg örüljetek csak a rendszereteknek... Igaz, hogy nekem tizedannyi idő sem megcsinálni ugyanazt a feladatot win-en mint nektek linuxon, de nem baj. (nem file másolására kell gondolni, hanem mondjuk VPN behívó szerver kialakítása IPSEC védelemmel ezért L2TP protokollon... Nektek ez mennyi idő, egy szűz gépen?? Talán ha összehívtok minden gurut és be tudtok szerzni minden komponenst 2 nap alatt megvan, nekem mondjuk 2 óra telepítéssel konfigurálással mindennel, ha nem kapkodok... :)))
  • Vik1984
    #30
    Tökéletesen igazad van...
  • Vik1984
    #28
    Nemtom, hogy lehet, hogy a Linux megtalálta a drivert? Windowshoz meg nem találtunk drivert. Amúgy milyen alapon ítélsz meg, he?

    "Nehogy már a péknek azzal kelljen foglalkoznia hogy kézzel felmountolja a floppy meghajtót, mert ilyen szintig resource érzékeny a rendszer..."

    A péknek is van annyi esze hogy a Linuxot tudja használni, ha tanul egy kicsit. Nem kell ahhoz olyan nagy szakértelem, ha "csak" mondjuk könyvelésre használja.

    TheZsenyka: Nem te vagy Steve Balmer?

  • b
    #27
    kár lenne a win2k-t szídni, szerintem a legkúlabb ms oprenccer. viszont szervernek én is debijánt meg fríbsdét használok.
  • TheZsenyka
    #26
    Persze Vik1984, duplán küldte el... hogyne... persze... mondok én valami érdekeset: Az, hogy egy konkrét hálózati kártyát nem ismert fel a Windows, kurvára nem jelent semmit. Ha képtelen voltatok hozzá szerválni egy qrva drivert, akkor Ti vagytok a legnagyobb Lamer-ek az egész világon: egyszerűbb volt telepíteni egy másik oprendszert mint elővdászni egy drivert? Gratulálok az egész délutáni szakköröd egyesített tudásához, amely ezt a megoldást hozta ki a leg optimálisabbnak. Világos! Driver not found --> Install New OS. Leborulok eme szaktudás előtt.

    M$rulet!

    Analfabéta amerikaiaknak készült a Windows? Télleg? Nem mondod? Az összes fejlesztőeszközzel együtt amit meg lehet venni rá? Neked is gratulálok. Látszik, hogy Te is csak a Sreensaver szintjéig ismered a Windowst (már ha tudod mi az). További jó munkát!

    Ami a Linux terén történik, nem más, mint szemfényvesztés, egyszerű konverzió. Nem az oprendszerért kérek egy valag pénzt, hanem a support-ért. Miért, mit gondoltatok? Hogy csupa jószívűségből találták ki a Linuxot?

    Lassan egyszerűbb elvezetni egy repülőgépet mint Linuxot használni (hatékonyan). Nehogy már visszafelé fejlődjön az automatizálás vazzeg. Talán az autokban is opcionálissá kellene tenni a biztonsági övet, hiszen mi van ha valakinek nem jön be a fekete színe (integrált Windows MiddleWare holmik)!

    É B R E S Z T Ő !

    Egy átlag Usernek pontosan hogy nem felel meg a Linux! Nehogy már a péknek azzal kelljen foglalkoznia hogy kézzel felmountolja a floppy meghajtót, mert ilyen szintig resource érzékeny a rendszer... Vazzeg... Vagy azon gondolkodjon, mire való a csak írható attribútum. Nehogy már egy usernek azzal kelljen foglalkoznia, hogy oprendszer vásárlás után fél évet annak megismerésével tölt. Abszurd. JAAAA!!! Hogy a tisztelt Linux társadalom szeretné, ha az Ő szakértőiket kérné fel a pék hogy menedzselje a gépét? Ahhhaaa.. szóval mégiscsak lóvéra utazunk... Ehhh...

    Képmutatók!
  • Vik1984
    #25
    (amugy a duplán látás azért van, mert a Kekszplorer kétszer küldte el az üzenetet)
  • Vik1984
    #24
    Én nemtom ki hogy van vele, de volt egy Verseny2k weblapfejlesztő verseny. Kaptunk Win2k Professional -t, két napig tartott, míg találtunk egy jó netkártyát, az IIS és ASP biztonsági szempontból nagyon elmarasztalható, etc.
    A tanár bepipult, kivágta az egész sz@rt, feltettük a Debian-t, két perc alatt felismerte a hálózati csatolót, reggel kezdtük telepíteni, délben meg már a PHP scripteket írtuk. Az egész szoftver 1 forintba se került.

    Szóval ennyit az M$ cuccokról. Otthonra jó, viszont ha az ember akar valami közepes honlapot, akkor dobja ki a Windózt, szerezzen egy Debian-t, és pá...

    // Amúgy lamer, USER, senki, stb. vagyok, a Linuxos mesélte a történetet.
  • Vik1984
    #23
    Én nemtom ki hogy van vele, de volt egy Verseny2k weblapfejlesztő verseny. Kaptunk Win2k Professional -t, két napig tartott, míg találtunk egy jó netkártyát, az IIS és ASP biztonsági szempontból nagyon elmarasztalható, etc.
    A tanár bepipult, kivágta az egész sz@rt, feltettük a Debian-t, két perc alatt felismerte a hálózati csatolót, reggel kezdtük telepíteni, délben meg már a PHP scripteket írtuk. Az egész szoftver 1 forintba se került.

    Szóval ennyit az M$ cuccokról. Otthonra jó, viszont ha az ember akar valami közepes honlapot, akkor dobja ki a Windózt, szerezzen egy Debian-t, és pá...

    // Amúgy lamer, USER, senki, stb. vagyok, a Linuxos mesélte a történetet.
  • Atec5
    #21
    Hogy itt mennyi okos-tojás van.

    Nem mondom hogy a Linux jó, de a Windows nem üti meg a használható kategóriát.

    "A Linux mögött egy nagyon komoly közösség található."

    Communitiy: ez az ami a Windowsnak nem volt, nincs, és nem is lesz. A Linuxnak van, az Amigának van, a Mac-nek is, sőt a C64-nek szintén!

    Akinek jó windows-pc az örüljön neki, de ez azt is jelenti hogy nem tudja milyen egy igazi Számítógép/OP rendszer páros.
    De sajnos a mai agymostottak világában ez nem meglepő.

    Mert a szomszédban is windows van, meg a cégnél is az van, meg a Qvék 4 is arra jön ergo a windows jó...

    Hát igen egy igazi User a windowst megmosolyogja :-).

    Az igazi cél az lenne, hogy midenki próbálkozzon meg alternatív megoldásokkal, W!nDOS visszaszorítása céljából.
    Így mindenkinek jobb lenne (kivéve a Mikro$oft-ot)!
  • Lammer
    #17
    Pont ezt akartam reagálni, megelőztél!
    "...e helyett annyit tehetünk, hogy minden korábbinál jobb ár/érték arányú szoftvereket dobunk piacra. Feladatunk nem más, mint hogy megszorítsuk a Linux-ot, vagyis el kell érnünk, hogy a mi termékeink minden tekintetben legyenek jobbak a Linux-os fejlesztéseknél"
    na itt a gond, mig egy debiant vagy mandraket büntetés nélkűl letölt az ember és vígan használja, addig miért fizetne egy UNIXbased Fan ki pénzt azért ami
    1. Csili-vili meg könnyen kezelhető, de BETEG!
    2. Amíg Free a Linux igaz, hogy HC bekonfigurálni de FREEEEE! addig minek adjon ki pénzt azért amiért szop? Erre az jut eszembe, hogy mindig fel akartak rángatni a hullámvasútra régen, de én mindig azt mondtam: minek fizetni azért, hogy hánnyak?
    ...
    ennyi
    3. CSAK!!!
    4. MERT MOST úgy is TRENDY szidni az M$-t, nem?
  • baskabedi
    #16
    tök jó ez a szájtépés! nekem az lenne a kérdésem, hogyha a Linux ilyen Qrva jó, és az alábbi hozzászólást idézve:"Egy átlag felhasználónak tökéletesen elég a Linux, és még ingyenes is, akkor minek fizetni több ezer forintot egy Win-ért?"
    Akkor kérdezném, hogy linuxra miért még mindíg csak ilyen szar fapados office-szrűséget sikerült készíteni. Szerintem eze a legelterjettebb és legfelhasználtabb szoftver az egész világon, ennek ellenére a StarOffice igencsak fejleztésre szorul...
    És ez CSAK 1 példa így hirtelen.