• tomcs
    #202
    ez technikai dolog
    a pal az 50 hz a ntsc 60 hz. de ez interlaced ami azt jelenti hogy egyszer a paros egyszer a paratlan sorokat rajzolja ki. ez nem is igazan a minoseg javitasa miatt van mert ezt mar tudatosan nem latod csak a szemet azert banthatja es ezert csinaljak igy, es a 100hz is tulajdonkeppen csak egeszsegesebb pusztan miatta nem javul a kep minosege (mas kerdes hogy a 100hz-es kepcsovek - amik a kepet igy 4 reszletben frissitik - altalaban eleve jobb minoseguek mint az olcsobb 50hz-esek) ez tehat a szabvany, ezt ismerem ez igy van. az hogy a sony esetleg csinalt-e spec tv-t amit 1 spec csatlakozoval rakotsz es nagyobb framerate-t is le tud adni nem tudom van-e vegulis elkepzelheto. nem akarok megint visszakanyarodni a motiun blur-ra mert mar elmondtam amit en tudok rola, lenyeg az hogy 1 tv masodpercenkent 25 kepkockaja az szerintem igenis elfogadhato folyamatos kep.

    azt meg nem hiszem hogy barki igy szemre meg tudja mondani a framerate-t csak azt hogy jo-e vagy nem, meg ha lat kettot meg tudja allapitani melyik a jobb. mondjuk en meg ilyen vagyok csak es kizarolag a merheto adatoknak hiszek stb stb "highend marhasagok" pl soha nem tudtak megfogni viszont egyszer beleolvastam valamilyen eleg rangos hifi ujsagba es enyhenszolva megfajdult mindenem a rohogestol.. pl nem tudtak mi az a fajlagos ellenallas, tenyleg technikai adat alig volt viszont marha jol leirtak hogy xy kabelnek erzelmes hangja van mig a masiknak inkabb olyan durvabb a hangzasa..

    az meg hogy az engine kepes akar 60fps-el is lerenderelni az annyit jelent szerintem hogy van benne tartalek, ugyanis nem fog tobbet megjeleniteni mint amit a tv tud