Jöhetnek sztorik is...
  • Lammer
    #136
    huuu most megérintetted a szívem zsír ugyanugy volt nálam is: "Emlékszem arra is,amikor még a CoV-ba írt a bátyám rendszeresen.Az az időszak volt a Golden Age vagyis aranykor.Ezt sajnos a mai pc-buzik (nem sértés) nem is tudják megérteni.A Datasette nevű magnó,majd az 1541-es külső 5.25-ös drive,később az Action Replay mk7...húúú,azok voltak ám az idők.Rengeteg játékcsere,ide-oda másolgatás,computer karácsony,Novotrade-es fos játékok.Isteni érzés volt.Nem tudom,hogy mondjam el,de abban a világban még volt valami olyan érzés...tudjátok olyan jó volt az egész.Bolhapiacra járás és állandó cserebere.A mai pc-s világ már olyan nyers,torz és semmi hogy aki nem élte át ezeket,sose lesz igazi player.Aztán az amigás korszak.Hát az csak a hab volt a tortán.Erre is emlékszem,hogy volt.Az első (és sajnos utolsó)Amigát karácsonyra kaptam.Mikor bekapcsoltam,tátva maradt a szám.A tv-modulátorra minden öreg amigás emlékszik biztos.Tudjátok hosszú szürke kis műanyag doboz volt,de a súlya miatt állandóan lefelé húzott és elment a kép a rossz érintkezés miatt.Ugye milyen rég volt?Én egy megfelelő méretűre hajtott papírzsebkendővel próbáltam aláducolni,de ha elmozdult egy kicsit is,máris beszart.Aztán ugyanúgy folytatódott amit megszoktunk a c64-nél.Másolgatások,cserék,összejárás.Nem kellett 10 amiga.ha tíz ember akart játszani.Volt a joystick elosztó amit legjobban a Dyna Blaster című játéknál lehetett alkalmazni.Király összejövetelek voltak nálunk,egyszerre öten játszottak egymás ellen!Fantasztikus hangulat volt."
    csak nem 20 évvel ezelött...
    :)))