Barracuda IV a Leghalkabb ?
  • Tika
    #314
    Sziasztok!
    Mar lecsereltem a romlando Seagatet egy ugyanolyan 40 GB/7200 rpm Maxtorra. Az uj HDD jo, de ahogy beletettem a gepbe azota nemukodik a hangkatyam. Megal az esz hogy mik vannak.
    A gepem:
    Primary Master: az uj Maxtor 40GB/7200rpm UDMA133
    Primary Slave: Maxtor 7GB/7200 rpm UDMA33
    Secondary Master: Seagate 2GB/ATA4
    Secondary Slave: Teac CD-ROM 32x
    A Secondary mindegy hogy van bekotve (Master/SLave) - probaltam forditva is.
    Ha ez mind igy benne van akkor nemmeg a Creative SoundBlaster AWE 64 Gold - felkialto jelek a Device Managerba. Bealitom Set Manulally es utana mukodik a kovetkezo restartig, utanna megint nemmegy.
    Hoszu vacakolas utan rajottem hogy ha benne van a legujjabb Maxtor es az oreg Seagate (nemis egy kabelon) akkor nemmegy a AWE64. Eleg ha kiveszem az egyiket akkor minden megy. Azis eleg ha lecserelem az oreg Seagatet egy ujabb UDMA diszkre es akkoris minden megy. Es ha mindent belerakok, de nem a legujabb Maxtorrrol bootolok hanem a Secondary Master-rol a Legoregebb Seagaterol akkor is minden megy. Na ehez szoljatok valamit. Fogalmam nincs hogy mi baja lehet. A IRQ5 ami a ISA AWE64-nek van rezervalva a BIOSba nemhasznalodik apszolutt. - Szabad marad, es eleg manualisan elinditani, de restart utan megint nemfut fel. Mist mi koze van a HDDnek a hangkartyahoz??? Probaltam mar mindent a BIOSba, de mindig ugyanaz.
    Egyebb otletek...
    koszi.