316
Barracuda IV a Leghalkabb ?
  • Kras
    #316
    Az igaz!
  • Tika
    #314
    Sziasztok!
    Mar lecsereltem a romlando Seagatet egy ugyanolyan 40 GB/7200 rpm Maxtorra. Az uj HDD jo, de ahogy beletettem a gepbe azota nemukodik a hangkatyam. Megal az esz hogy mik vannak.
    A gepem:
    Primary Master: az uj Maxtor 40GB/7200rpm UDMA133
    Primary Slave: Maxtor 7GB/7200 rpm UDMA33
    Secondary Master: Seagate 2GB/ATA4
    Secondary Slave: Teac CD-ROM 32x
    A Secondary mindegy hogy van bekotve (Master/SLave) - probaltam forditva is.
    Ha ez mind igy benne van akkor nemmeg a Creative SoundBlaster AWE 64 Gold - felkialto jelek a Device Managerba. Bealitom Set Manulally es utana mukodik a kovetkezo restartig, utanna megint nemmegy.
    Hoszu vacakolas utan rajottem hogy ha benne van a legujjabb Maxtor es az oreg Seagate (nemis egy kabelon) akkor nemmegy a AWE64. Eleg ha kiveszem az egyiket akkor minden megy. Azis eleg ha lecserelem az oreg Seagatet egy ujabb UDMA diszkre es akkoris minden megy. Es ha mindent belerakok, de nem a legujabb Maxtorrrol bootolok hanem a Secondary Master-rol a Legoregebb Seagaterol akkor is minden megy. Na ehez szoljatok valamit. Fogalmam nincs hogy mi baja lehet. A IRQ5 ami a ISA AWE64-nek van rezervalva a BIOSba nemhasznalodik apszolutt. - Szabad marad, es eleg manualisan elinditani, de restart utan megint nemfut fel. Mist mi koze van a HDDnek a hangkartyahoz??? Probaltam mar mindent a BIOSba, de mindig ugyanaz.
    Egyebb otletek...
    koszi.
  • mtubi
    #313
    Sajnos en is igy gondoltam,de azert meg telcsizek parszor,hatha nem kell kivarni a 3 hetet :-(((.
  • Borg
    #312
    Elvileg munkanap.
  • mtubi
    #311
    Amugy a garinal a 15 napos hatarido (3 het)munkanapnak vagy osszesen 15 napnak (2 het)szamit?
  • mtubi
    #310
    Elvittem a wincsit gariban,sajnos majd csak 15 napon belul lesz meg valamikor.A Bad Sectorok miatt bevettek...
  • revi
    #309
    Igen ö a király a vinyók közül, két WD-lom meghalt hál istennek gariidö lejárta elött, az egyik totál ko, a másikat mélyformázással még megmentették az utókornak, de a hangjuk mikor betöltötték a progikat az félelmetes volt!
  • Borg
    #308
    Egy winyó alapján azért még ne játssza magát el:)

    Amúgy mi az az unknown érték? speedfan 4.07ben nem emléxek hogy bármit is unknownnak ismerne fel a smartjából. Jó lenne tudni mi az, mert a hiba is kiderül belőle.

    Egyébként nekem egy 80as Maxtor csinálta ugyanezt a badsectorozást amit leirsz, egy haveromnál pedig éppen 2db IBM 40-es 7200es halt meg, 3 hét különbséggel:)

    Szal ember legyen a talpán aki megmondja mit érdemes.

    Viszont WDről kevesebb gondot hallani, csak arra külön irják, hogy 33+PCIt nem nagyon bir...
  • Sir Quno Jedi
    #306
    Én itt a 80GB-s Barracuda IV-ről papoltam/ok és az nagyon tuti !
  • Evil
    #305
    hulye tanacsot fogok adni.Vegyel ibm et es legalabb tudod mitol fog beszarni. :)
    Persze en is ibm et hasznalok 2 db t es eddig birja azt a kikepzest amit a maxtor nem birt.
  • Tika
    #304
    Vettem egy 40GB/7200rpm/UDMA100 vinyót. Kb. 3 hét múlva sajnálattal vettem észre, hogy kb 20-25 file-t nem tud olvasni, a chkdsk mindegyik alatt bad clustert talált, amit ki is javított. Érdekes, hogy minden file alatt csak egy 4K méretű bad cluster volt, így összesen volt valami 110K, tehát a mechanikai hiba lehetőségét kizártam. Többen is írták, hogy nem bírja a szabványostól eltérő PCI órajelet, nekem 37,5MHz volt. Visszavettem, Partition Magic-kel zerofill-eztem a drive-ot, a hibás szektorok eltűntek, ekkor örültem. Nagyjából 3 hétig, amikor ismét hibás szektorok tűntek fel, ezúttal máshol. Ekkor már a SMART-ban is változás mutatkozott, egy ismeretlen érték lement 100-ról 98-ra, és a reallocated sectors count 100-ról 99-re. Itt már rég 33MHz volt a PCI. Nem próbálkoztam újabb zerofillel, simán kijavíttattam chkdsk-bal a hibás szektorokat, kemény 24Kbyte volt az egész vinyón. Ezután nemsokkal lecseréltem az alaplapot, procit, RAM-ot, titokban reménykedtem hogy csak az előző IDE vezérlőjét nem szerette valamiért (TUSL2-C), és úgy tűnt, igazam lesz, mert a vinyó majd' 2 hónapig jól működött. Tegnap azonban szomorúan vettem észre hogy ismét nem tudok 1 file-t olvasni Hogy ezúttal mennyi keletkezett, nem tudom, de szerintem nem is lényeg...

    A probléma az, hogy zerofillel eltűnnek a bad-ek, így gariba hiába viszem vissza, valamint hogy a fél gépemet lecseréltem közben (direkt az IDE kábelt is), és ugyanúgy ezt csinálja. A tápom 12V@11,8 és +5V@5,03, azt hiszem ez bőven jó...

    Ennyi lenne a rövid történet, várnám az ötleteket hogy mi lehet a baj. A másik komoly gond, hogy milyen vinyót használjak ezután, mert a Seagate most eljátszotta nálam az egyetlen esélyét, többet látni sem akarom, nagyon sok a hibás darab ebből is, csak körül kell nézni a fórumon.
  • mtubi
    #303
    Jo,ok.Zerofill.Amugy ez a seatoolsban van?
  • Borg
    #302
    Nem zerofile, hanem zerofill:)
  • mtubi
    #301
    OK,koszi.
    Meg Zerofileozom 1X-er es ujraformat +particionalas,ha utana is rossz,visszaviszem.
    Koszi skacok
  • Sir Quno Jedi
    #300
    Nnnna, én meg annyira elégedett vagyok vele, hogy valszeg. mindjárthirtelen beszerzek még 1et !
  • Borg
    #299
    Passz.

    Igazán a hiba mivoltát sem látom a leirtakból.

    Viszont fizikai teszt, és pszichikai:) Az más:)

    Vidd vissza. Ha ott is hibát jelez nekik a seatool, vissza kell cseréljék.
  • mtubi
    #298
    Kerlek segitsetek!!!!!!
    Mit tegyek???? :(
  • mtubi
    #297
    Borg,kerlek irj valamit.
    Amugy bocsi a hosszu hozzaszolasert!
    Szoval a fo kerdes...
    Visszavigyem a wincsit (+bad sectoros) a garit felhasznalva?
    Alig tobb,mint 1 honapos...
    Bosszanto,hogy van ket regi wincsim,azok tokeletesek,pedig az egyik 4 eves a masik 2 es egyik se bad sectoros.
    Raadasul a mostanit(Barracuda)meg aktiv hutessel is ellattam+egyaltalan nem szallitgattam!
  • mtubi
    #296
    Nos,itt van a teszt eredmenye,az elso resz jo,viszont a phszihikai teszt megbukott...
    Erre visszavihetem az alig tobb,mint 1 honapos wincsit garira?

    Seagate
    V1.05.08 International
    report file created 01/20/2003 @ 3:47 PM

    The following information has been generated by
    The generic diagnostic. We hope this information
    will help you recognize and resolve potential data access problems
    in a timely manner.

    * Test results indicate there was not a problem with a drive on your
    system.


    This information describes your system and drives.

    Processor Intel Pentium II or equivalent
    BIOS Date 08/22/02
    Conventional Memory size 630
    Extended Memory size 523200
    IO Channel type PCI
    ------
    CMOS: AT-Style Drive1=47, Drive2=0 (Drive Tables not located)

    There was 1 hard disk drive detected:

    DISK SIZE MODEL
    ---- ------- -----
    1 80031 MB ST380021A
    Serial Number: 3HV3776C
    CommandSet = XBIOS, 1K, 2K, EXT13, PORTEDIO
    Int13 Num = 80, MAX CHS = 9729x255x63, PHYS CHS = 65535x16x63.
    ParmTable CHS,Rsvd = 0x0x0, 00
    Interface = ATA
    Configmode = 0, Translator Mode=0
    MultiSec=16, BufferSize=4096, Capabilities=2F00
    Security = 0001, IDECommandSet = 346B4B01
    Partition Cylinder Size
    # Type Start End MB
    1 IFS 0 1023 20975.7
    2 EXTENDED 1023 9728 59053.0
    - IFS 2550 9728 59053.0

    Diagnostic Results:
    -------------------

    Disk 1 Device Diagnostic Result: Unsupported
    Disk 1 SMART Test Result: Unsupported
    Disk 1 Quick Test Result: NO ERRORS
    Disk 1 Surface Test Result: NO ERRORS
    **Drive 1 is good.


    S.M.A.R.T., (S)elf (M)onitoring (A)nalysis and (R)eporting
    (T)echnology, a built-in hard disk drive failure prediction method
    reports an 'Alert' if a problem has occurred. It reports 'Passed'
    if no problems are found and 'Unsupported' if a hard disk drive
    does not support S.M.A.R.T.

    Use of the diagnostic and this information is controlled by the
    license agreement included with the SeaTools Disc Diagnostic
    software product. Any use for commercial or financial gain, including
    but not limited to, use in performing technical, consulting or data
    recovery services is prohibited without the prior written approval
    of Seagate Technology LLC

    Copyright (c) 1999-2002 Seagate Technology LLC

    ES ITT A PHSZIHIKAI TESZT! :
    -----------------------------------------------------------------
    _ _ _
    / / (_)
    _\ \ \ DIAGATA.EXE Version 3.02.1011ML
    (_)_/_/
    -----------------------------------------------------------------
    Copyright (c) 2000 by Seagate Technology, Inc. All rights reserved.
    Timer Resolution: 0.000122
    Short Test Begin: 20-Jan-2003 15:46:35
    Cable Test - Passed
    Buffer Test - Passed
    Identify Data
    Model Number: ST380021A
    Serial Number: 3HV3776C
    Firmware Revision: 3.19
    Default CHS: 16383-16-63
    Current CHS: 16383-16-63
    Current Capacity: 16514064 Sectors
    Total Capacity: 156301488 Sectors
    80 Conductor Cable Reported
    ID Method: Unknown
    SMART Check: Passed
    DST - Errors - Status: 05
    SMART Check: Passed
    Short Test Failed: 20-Jan-2003 15:46:53

    -----------------------------------------------------------------
    _ _ _
    / / (_)
    _\ \ \ DIAGATA.EXE Version 3.02.1011ML
    (_)_/_/
    -----------------------------------------------------------------
    Copyright (c) 2000 by Seagate Technology, Inc. All rights reserved.
    Timer Resolution: 0.000122
    Long Test Begin: 20-Jan-2003 15:50:30
    Cable Test - Passed
    Buffer Test - Passed
    Identify Data
    Model Number: ST380021A
    Serial Number: 3HV3776C
    Firmware Revision: 3.19
    Default CHS: 16383-16-63
    Current CHS: 16383-16-63
    Current Capacity: 16514064 Sectors
    Total Capacity: 156301488 Sectors
    80 Conductor Cable Reported
    ID Method: Unknown
    SMART Check: Passed
    Full Scan (0 to 156301488) - Errors
    ---------------------------
    |LBA |Error Register|
    ---------------------------
    |5660569 |10h |
    |5780022 |40h |
    |5986783 |10h |
    |6181411 |10h |
    ---------------------------
    Long Test Failed: 20-Jan-2003 16:27:07
  • Borg
    #295
    Esetleg zerofillel eltűntetheted, de a tapasztalatok szerint visszajönnek(, és sokasodnak is akár).
  • mtubi
    #294
    OK,koszi most megy es letoltom.
    Amugy remelem nincs nagy baja a wincsinek...
    Az a 16kbyte bad sector mar sehogyse tuntetheto el?
    Vagyis,ha ujraparticionalom ill. es formazom,akkor is megmarad?
    Gondolom igen... :(
  • mtubi
    #293
    OK,koszi most megy es letoltom.
    Amugy remelem nincs nagy baja a wincsinek...
    Az a 16kbyte bad sector mar sehogyse tuntetheto el?
    Vagyis,ha ujraparticionalom ill. es formazom,akkor is megmarad?
    Gondolom igen... :(
  • Borg
    #292
    Mért ne menne a link?
  • mtubi
    #291
    Koszi,sajnos nem megy a link.
    Amugy tudom,hogy csak ujrainditas utan lehet lechekkolni a scandisk-el vagy a Norton Diskdoktorral.Sajnos a C-n (20,60) van 16Kbyte bad sector.DE maris?Hiszen alig tobb,mint 1 honapos... :-((((
    Nem szallitgattam...
    A Seatools,ami nekem van,a bootolas utan hibauzenettel leall,valamit a Z (Smart media karytaolvaso) meghajtoval csinalna... :( ?????
    Mikortol szamithatok a gari ervenyesitesere?
    Gondolom 16 Kbyte bad sector keves hozza...
    Amugy nem lehet,hogy ha leformazom vagy valamit csinalok vele,akkor eltuntetem? (gondolom nem :( )


  • Borg
    #290
    NTFS rendszrben XP alatt nem lehet közvetlen hozzáférni a winyóhoz, az teljesen normális.

    Ha jól tudom (és biztos igy van, mert itt figyel mellettem) akkor a seatools egy bootfloppyt csinál. Erről inditva a gépet, automatikusan a diagnosztikai program jön be.

    PS: felraktam ide a seatoolt ami nekem van, az egyéb /letöltéshez. Ezzel próbáld meg.
  • mtubi
    #289
    Leszedtem a Seatools es az a helyzet,hogy nalam nem jo.
    Megcsinalta a bootCD-t es reebotolok es utana hibauzenetek,be se jon a teszteles.Ha meg a webes ellenorzes van,akkor azt irja,hogy vagy a SMART-os ellenorzes sikertelen,vagy valami baj van.Ezt a disk check-re irja.A file system checkre meg azt,hogy (2 particiom van:20,60=80) mind2 particion vannak "nyitott" fileok es hogy azzal van gond...Nem ertem,most mit csinaljak?
    Amugy a Wincsivel semmi bajom,max annyi,hogy 2 het utan(decemberi vetel)a hangtalan uzemmodbol atvaltott felig hangos kerregos uzemmodba.Vigyem vissza,hogy megnezzek?Otlet?
  • Kras
    #288
    Ezek az egyik legjobb HDD-k.Nekem is ez van.
  • Borg
    #287
    BIztos hogy a winyó kerreg?
    Mert elég gáz lenne, ha a folyadékcsapágyas winyó bármilyen módon is kerreg..
  • Hamlet
    #286
    Hali! Nekem is van egy 60Gb-s seagate Barracuda IV-em. Viszont nem halk. Mondhatni kerreg mint atom seekelésnél (azt hiszem). Ja és pl Americas Army-t installálom. Na ez random errorokat produkál minden 3.-ra felmegy egy patch, máskor error. Összefüggés? Seatools -al semmi hiba. Most eresztek rá egy scandisket. Vélemény?
  • mtubi
    #285
    OK,koszi,utananezek,sajnos mikor neztem,csak ezeket vettem eszre....
    Koszi
  • Borg
    #284
    SeaTool (ez a neve a programnak. Nem tape, meg diagnosctic meg hasonlók..)
  • mtubi
    #283
    Legyszi segitsetek!
    Eddig nem gondoltam magam lamanak,de ugylatszik ez nem megy.
    Melyik Seatoolsra gondoltok,en letoltottem 2-t is

    (Seagate Tape Diagnostic (STDIAG) Version 2.3
    Tape Diagnostic Utility v3.0 for Windows)

    melyikre gondoltatok?
    Nem tudom hasznalni oket,az egyik egy grafikus ablakos,es semmi erteket nem mutat,a masik 1 dos parancssoros,de arra se jottem ra!
    Kerlek segitsetek!
    Koszi
  • Sir Quno Jedi
    #282
    Én csak egyszer küldtem rá seatool-st, az elég is most egy időre :-)))
  • Borg
    #281
    ps: nekem a hangjával azóta sincs gond...
  • Borg
    #280
    nekem szeptember óta van ilyenem, mert az elözöt megölte a tápom valszeg.

    A speedfan-ban a fitness csik normális, hogy 50% körül van, ugyanis igy értelmezi a seagate firmware optimalizációkat. Seagatenél máshogy festenek alapból a raw értékek, ezért mutatja hibásan.

    Amúgy gond csak akkor van, ha reallocated sector RAW! értéke nőni kezd, ugye hexa szám, tehát utolós x1, második x16 stb összeadni, annyi badsectorod van.
    Gond lehet még a spin up time, ha ez megnő, akkor táp vagy egyéb gond miatt nem pörög fel elég gyorsan a lemez, ami megint csak irási olvasási hibákhoz badsectorokhoz vezet.
    Aztán ott az ultra ata crc error rate, ha ez eltér a standardtól, akkor azt jelenti hogy korrekciózik a winyó hardveres ECC-je, magyarul a kábelen nem érkeznek meg hibamentesen az adatok -> kábelcsere.
    Aztán ugyanigy van egy ami a hőmérsékletet méri, ezt is az imént leirt módon számolhatod ki a raw értékből, nekem 36fok, terheléssel 39, zárt ház, semmi extra hűtés.

    Aztán pl van a raw read error vagy mi, ha ol emléxem, ez seagatenel nem ugy kell nézni mint más winyónál, mert máshogy megy a raw érték. Ha ez növekszik vagy változik, nem feltétlen jelent gondot.

    meg még egy pár amire nem emléxek most.

    De nagyjából annyit mondhatok, ha parázol, és figyeled a smartot, annál hamarabb tönkremegy a winyód :))
    Szal felejtsd el.
    Ha gondot tapasztalsz, ráküldöd a seatoolt (diagnosztikai eszköze a seagatenek, a weboldaláról le lehet tölteni), és az megmondja ha valami van.
  • mtubi
    #279
    :-)))) Hmmmm ?
    Nos viszont en komolyabbat irnek be...
    Vettem 1 Barracuda IV 80G-as 7200-es Wincsit meg december kozepen.
    Eloszor olyan halk volt,hogy nem hallottam semmit se...Vizsont vagy 2 hete,szoval szinte a vasarlas utan mar elegge van hangja,nem hangosabb,mint a 2 eves Quantum 40G-as 5400-es Wincsim,de azert meglepett,hogy a halk mukodes csak 2 hetig tartott...
    Gondolom ez meg nem elegendo ahhoz,hogy visszavigyem es amugy a Wincsinek nincs baja,csak hangosabb...
    Van a Speedfan meg 1-2 util,amivel lehet ellenorizni a Wincsit,azokhoz nem ertek,van valami otlet,mit nezzek pl a SpeedFanba? (Pl a Fittnesses csik csak felig van a Perfomance meg vegig-ezek mit jelentenek?)
    PLS HELP! :-((
    Koszi...
  • Sir Quno Jedi
    #278
    hmmm
  • [Walaki]D`Lair
    #277
    bocs #274-re ment...
  • [Walaki]D`Lair
    #276
    Ez hülyeség nekem a húgom régi 3200-as 2.1-es Quantum vinyója úgy fölmelegedett, hogy eldobtam a francba, meg megégetett. Szóvalez nem mai probléma már...
  • Laalee
    #275
    itt a cegnel dell gepek vannak, egy tapventi es egy baromilassu prociventin kivul nincs mas hutes, csak az agyonzsufolt babyhaz van, ebben sem ment meg ki a 7200 as maxtor