Barracuda IV a Leghalkabb ?
  • Tika
    #304
    Vettem egy 40GB/7200rpm/UDMA100 vinyót. Kb. 3 hét múlva sajnálattal vettem észre, hogy kb 20-25 file-t nem tud olvasni, a chkdsk mindegyik alatt bad clustert talált, amit ki is javított. Érdekes, hogy minden file alatt csak egy 4K méretű bad cluster volt, így összesen volt valami 110K, tehát a mechanikai hiba lehetőségét kizártam. Többen is írták, hogy nem bírja a szabványostól eltérő PCI órajelet, nekem 37,5MHz volt. Visszavettem, Partition Magic-kel zerofill-eztem a drive-ot, a hibás szektorok eltűntek, ekkor örültem. Nagyjából 3 hétig, amikor ismét hibás szektorok tűntek fel, ezúttal máshol. Ekkor már a SMART-ban is változás mutatkozott, egy ismeretlen érték lement 100-ról 98-ra, és a reallocated sectors count 100-ról 99-re. Itt már rég 33MHz volt a PCI. Nem próbálkoztam újabb zerofillel, simán kijavíttattam chkdsk-bal a hibás szektorokat, kemény 24Kbyte volt az egész vinyón. Ezután nemsokkal lecseréltem az alaplapot, procit, RAM-ot, titokban reménykedtem hogy csak az előző IDE vezérlőjét nem szerette valamiért (TUSL2-C), és úgy tűnt, igazam lesz, mert a vinyó majd' 2 hónapig jól működött. Tegnap azonban szomorúan vettem észre hogy ismét nem tudok 1 file-t olvasni Hogy ezúttal mennyi keletkezett, nem tudom, de szerintem nem is lényeg...

    A probléma az, hogy zerofillel eltűnnek a bad-ek, így gariba hiába viszem vissza, valamint hogy a fél gépemet lecseréltem közben (direkt az IDE kábelt is), és ugyanúgy ezt csinálja. A tápom 12V@11,8 és +5V@5,03, azt hiszem ez bőven jó...

    Ennyi lenne a rövid történet, várnám az ötleteket hogy mi lehet a baj. A másik komoly gond, hogy milyen vinyót használjak ezután, mert a Seagate most eljátszotta nálam az egyetlen esélyét, többet látni sem akarom, nagyon sok a hibás darab ebből is, csak körül kell nézni a fórumon.