Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
-
#1185
Egyrészt úgy tudom, hogy az SS-t közvetlenül a háború előtt átszervezték és csatoltak hozzá más szervezeteket (pl. a rendőrséget). Másrészt a német csapatoknál kiválóan oldották meg az utánpótlást - igyekeztek az újoncokat a tapsztalt egységekbe küldeni, így az 'öreg' katonák átadhatták a tapasztalataikat, valamint meg is védhették a zöldfülűeket a legnagyobb hibáktól.
Ettől még az SS egy elit klubnak számított, amely jó lehetőségeket kínált az érvényesüléshez - kb mint a múlt rendszerben a Munkásőrség vagy a KISZ. A nácik persze kihasználták a lehetőséget, és a legjobb adottságokkal rendelekező embereket válogatták be a magánhadseregükbe. A háború elhúzódása és a veszteségek miatt később már nem válogathattak, azt vették fel, aki jelentkezett.
A külföldi SS csapatok döntő többsége keletről jött. Nyugatról legfeljebb néhány kollaboránst sikerült toborozni. De a keletiek sem valami ideológiai indíttatásból fogtak fegyvert: a koszovói albánok a szerbek ellen akartak harcolni, az ukrán, litván és észt csapatokat pedig Sztálin és a padlássöprő, koncepciós peres politikája hajszolta az SS zászlaja alá. Később a lelkesedés elültével rájöttek, hogy ez az oldal sem jobb, amiből csúnya dolgok születtek, mint pl a muzulmán egység lázadása.