Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
-
robgros #10346 Kissé késői válasz, de át kellett rágnom magam máson is.
Hatékonyabb válaszhoz az kellett volna, hogy Sztalin kevésbé paranoiás, hitelt ad a figyelmeztetéseknek és gyorsít azon, hogy a Vörös Hadsereg újjászervezése inkább a német irányt kövesse, mint a franciáét. Azt is lehetővé kellett volna tennie, hogy tábornokai tanuljanak Franciaország 1940-es leckéjéből, több rádiót szereljenek a repülőkbe, tankokba, a repülőket tegye harckésszé-legalább a támadás pillanatában.
Ha a tábornokok megússzák a tisztogatást, valszeg legalább a logisztikának figyelmet szentelhetnek, mivel átélték az 1. világháborút és a polgárháborút egyaránt, így tudatában lennének, milyen szegényes az utánpótlás.
És amire még lehet alapozni:
A scenario can be based on the USSR having armoured divisions; with at least the aircraft the Soviets had in June 1941 not destroyed on mass on the ground; with all the infantry and artillery units with a basic supply of ammunition, food, reserves and transport, at least as good as the French Army had; and with a few more experienced generals alive and those who failed at the start not executed immediately.