M*str*l Szamtech szakuzlet
  • Bárdos Péter
    #193

    Huh, végignyálaztam. (nem igaziból.)
    Kijelentem, vadiúj csávesz vagyok itt a fórumon, nincs ügynökmúltam, nem vagyok semmilyen cég, érdekcsoport vagy láthatatlan konspiráns szervezet tagja. A véleményemet fejtem ki, lehet hogy kicsit hosszú leszek. A barátnőm szerint mindig az vagyok...

    Kicsit mindkét félre rávilágítok, aztán meglátjuk mi sül ki belüle.

    Először is megnéztem az alábbi két weboldalt:
    nullweb page

    web page

    Ami nekem egyből kitűnik, hogy szerintem itt te vagy félreértésben Mistral vásárló. Ha jól egyeztettem a tényeket, szerintem a te kártyád pontosan az, ami a számlára van írva. Egy ATI radeon 8500-as, nem LE. Nézd meg az ati roadmapját.

    1., A kártyád eredeti ati, mert a bal fölső sarokban ott van a ati technologies felirat gravírozva, ha jól tudom a nyákra csak az eredetikre van rágravírozva.
    2., Az ati bios checkje is ati radeonnak irja.
    3., Számtalan weblap foglalkozik a kérdéssel tomshardver, stb... és mindig kihozzák, hogy van egy kis tanácstalanság a kérdésben ...Az Atinál külhonban dolgozó kedves fórumtársunk is igy nyilatkozott a minap, de érdemes lenne őt is meghallgatni...
    4., Az ati nem gyártott ebben az időben 275-ős frekis 8500-ös radeont csak dobozosban. Azt megvenni ügye már nemteccik nekünk magyaroknak. vajon miért van nekem is oem ? Mivel magyarországon nincsen oem törvény, ezért ezeket a termékeket forgalomba lehet hozni legálisan.

    5., Szerintem amit vettél egy oem kiszerelésű, legálisan nem LE-ként 250-en futó oem for pc manufacturers radeon.

    6., Ezek szerint tehát a Mistral nem vághatott át sem szándékosan, sem akaratlanul.

    7., Bár tudom hogy a népnek cirkusz kell és vér, de ezért valahogy nem tudom őket hibáztatni.

    A pécsi boltjukban jártam egy hónapja kb, kulti nagy bót, áru rogyásig, és vagy 15 vevő a bótba. Ha ekkora a forgalmuk pécsen mi lehet máshol?

    Igy tehát kitermelődik egy jogosan vagy jogtalanul problémás réteg és az szépen átcsúszik máshova.

    A veblapjukon azt irják, 90.000 vevőjük volt eddig idén.

    Ennyi embert higgyétek el nem lehet átverni.

    Ez ilyen egyszerű.

    Szerintem próbáld ki a pert MW, tájékoztass a fejleményekről, de szerintem erősen csalódni fogsz.
    Ja és fizetni a Bárándyt.

    (Egyébként annak nem örülj annyira, ha minden ügyvéd lelkesen fogad: minden ügyvéd és orvos szerint van még esély...

    Várom a kulti hozzászólásokat, taplók kerüljenek. Nagymellű barnákkal akár személyes konzultáció is lehetséges. Lakás van.