661
M*str*l Szamtech szakuzlet
  • Mike at home
    #198
    talan nezd meg az asus oldalan
  • Mike
    #196
    Mindegy.
    Tőlem lehet egymillió vevőjük is, én akkkor sem vásárolok náluk.
    Max irható CD-t, meg egyéb kis vackokat.
    Egyrészről már volt rossz tapasztalatom, másrészről nem vagyok csordalény.
    Végezetül annyit: sok milliárd légy szart eszik, lehet, hogy nekik van igazuk? (vagy vmi ilyesmi, lenézést a pontatlan idézetért)
  • Borg
    #195
    bocs, szar ez a billentyuzet itt...
  • Borg
    #194
    1. Az a radeon kártyák 99%ára rá van szitázva, még ha nem is BBA

    2. szerined mit irjon ki? az összes oem gyártónak ezt irja ki, kivéve az igényesebb gigabyte és herculest.

    3-4. Az ATI csak a köv 3 tipust gyártja? 64MB 275,128MB 275, és 128MB LE 250. Ezeket mind a szép ATI dobozban. AMI ETTŐL ELTÉR AZ NEM ATI. Hiába mondják rá minden kereskedésben. A zacskós ugyanugy nem ati, mint mondjuk a 64megás LE, olyan NINCS.
    A probléma ott van, hogy a Mhz nincs ráirva a kártyákra, ezért a szemét kereskedést azt mond rá amit akar, és ha nem iratja rá az ember a számára hogy 250 es vagy 275ös, akkor nem is reklamálhat, ha otthon kiderül hogy 230... Én is telefonon (nem mistral ügy) akadékoskodtam a NAGYKERREL hogy biztosan 25ös legyen az a zacsis radeon. Biztositottak efelől. Ennek ellenére nem irtak semmit a számlára, és mikor hazavittem faszán 230onment. Hiába is reklamálam. Szerencsére tuninggal és uj BIOSsal siman viszi a 306o is, szal rosszul nem jartam vele, de a mai kártyákkal már nem ilyen rózsás a helyzet.
    Pont ezen BIOS flash szabadságából adódóan - ami ugyan hivataléosan ati által nem támogatott - bármilyen órajelűre HARDVERESEN át lehet alakitani egy radeont. Épp ezért lesz problémás szerintem a kifogásolása a kártya LE mivoltának, mert mindent erre kenetnek, hogy te otthon BIOSt flasheltél bele hogy alacsonyabb órajelen fusson... vagy akármi.

    MISTRALról meg annyit, hogy hiába ovolt 90000 vásárlójuk (ebből 80000 egy doboz floppyért ment be..) mert ennek csak egy csekély %a élt garanciális üggyel valószinüleg. Jó ha 20%. Az meg már nem olyan sok. És ha azt veszed, hogy mennyi ember ki van ábrándulva belőlük, itt és más fórumokon is... nembeszélve azon halandókról, akik nem neteznek..

    PS: a supergamez fórum egyszerű HTML kódos, nem kell extra linkeket irni, egyszerű href...[kacsint]
  • Bárdos Péter
    #193

    Huh, végignyálaztam. (nem igaziból.)
    Kijelentem, vadiúj csávesz vagyok itt a fórumon, nincs ügynökmúltam, nem vagyok semmilyen cég, érdekcsoport vagy láthatatlan konspiráns szervezet tagja. A véleményemet fejtem ki, lehet hogy kicsit hosszú leszek. A barátnőm szerint mindig az vagyok...

    Kicsit mindkét félre rávilágítok, aztán meglátjuk mi sül ki belüle.

    Először is megnéztem az alábbi két weboldalt:
    nullweb page

    web page

    Ami nekem egyből kitűnik, hogy szerintem itt te vagy félreértésben Mistral vásárló. Ha jól egyeztettem a tényeket, szerintem a te kártyád pontosan az, ami a számlára van írva. Egy ATI radeon 8500-as, nem LE. Nézd meg az ati roadmapját.

    1., A kártyád eredeti ati, mert a bal fölső sarokban ott van a ati technologies felirat gravírozva, ha jól tudom a nyákra csak az eredetikre van rágravírozva.
    2., Az ati bios checkje is ati radeonnak irja.
    3., Számtalan weblap foglalkozik a kérdéssel tomshardver, stb... és mindig kihozzák, hogy van egy kis tanácstalanság a kérdésben ...Az Atinál külhonban dolgozó kedves fórumtársunk is igy nyilatkozott a minap, de érdemes lenne őt is meghallgatni...
    4., Az ati nem gyártott ebben az időben 275-ős frekis 8500-ös radeont csak dobozosban. Azt megvenni ügye már nemteccik nekünk magyaroknak. vajon miért van nekem is oem ? Mivel magyarországon nincsen oem törvény, ezért ezeket a termékeket forgalomba lehet hozni legálisan.

    5., Szerintem amit vettél egy oem kiszerelésű, legálisan nem LE-ként 250-en futó oem for pc manufacturers radeon.

    6., Ezek szerint tehát a Mistral nem vághatott át sem szándékosan, sem akaratlanul.

    7., Bár tudom hogy a népnek cirkusz kell és vér, de ezért valahogy nem tudom őket hibáztatni.

    A pécsi boltjukban jártam egy hónapja kb, kulti nagy bót, áru rogyásig, és vagy 15 vevő a bótba. Ha ekkora a forgalmuk pécsen mi lehet máshol?

    Igy tehát kitermelődik egy jogosan vagy jogtalanul problémás réteg és az szépen átcsúszik máshova.

    A veblapjukon azt irják, 90.000 vevőjük volt eddig idén.

    Ennyi embert higgyétek el nem lehet átverni.

    Ez ilyen egyszerű.

    Szerintem próbáld ki a pert MW, tájékoztass a fejleményekről, de szerintem erősen csalódni fogsz.
    Ja és fizetni a Bárándyt.

    (Egyébként annak nem örülj annyira, ha minden ügyvéd lelkesen fogad: minden ügyvéd és orvos szerint van még esély...

    Várom a kulti hozzászólásokat, taplók kerüljenek. Nagymellű barnákkal akár személyes konzultáció is lehetséges. Lakás van.

  • Mike at home
    #192
    Magyarorszag arerzekeny! CAz atlagot csak az ar erdekli semmi mas!Ti is oda mentetek, nem? Mit vartatok? Olcson jot? Supportot?
    Masreszrol a Mistral szepen kinotte magat. Ahhoz kepest, ahogyan kezdtek, sokat fejlodtek - minden teren. Ugyhogy nem kell anyazni a tulajt. Nem hulye.
    Akinek meg fontos a support az ne csak az arakat nezze.
  • Borg
    #189
    Ha esetleg nem hátulról kezdted volna megaszondani, akkor "És megint egyel kevesebb Mistral vásárló" is lehet" a topic ALcime. Mivel rendes cimnek tul hosszu.

    Közkivánatra átirhatom...
  • panizzi
    #188
    szerintem át kellene nevezni ezt a topicot mondjuk :
    "Eggyel több nem mistral-vásárló"

    Én már fel is iratkoznék ide, ugyanis ma simán L lettem hajtva a garanciális problémámmal, köszönhetően a termék silány minőgénének.

    Szvsz ha gagyi a termék, akkor nem kellene forgalmazni. Ja, hogy akkor nincs bevétel...

    Fene a pofámat. A mistralon akarok +gazdagodni.
  • Mike
    #187
    Utolsó mondatom igaz erre is
  • Mike
    #186
    A vinyó tönkremenés a halálom

    1. elvesznek az adataim (persze csakis azok, amikről nincs mentés)
    2. kell szerezni egy másik vinyót, hogy legyen hova átmásolni a haldoklóról az adatokat
    3. amig nem cserélik ki, addig vmi vinyó kell
    tehát újabb könyörgés
    4. vissza kell vinni az üzletbe
    5. át a szervizbe
    6. ahol mondják ok, majd megnézik, gyöjjek vissza pár nap múlva, de ne is, inkább telefonáljak
    7. telefonálok, méég nincs kész, pár nap
    (ugye vincsit nem szerel senki, nem a Kürt)
    8. ok mehetek, kicserélik
    9. szervizbe kitalálják, hogy nem cserélik ki, mert szándékosan tettem tönkre
    10. különben is már lejárt a gari a nagykernél
    11. tehát nem cserélik ki
    12. örvendezés :(
    13. ismerettség megmozgatása
    14. havernak - ki tudja milyen szivesség árán - kicserélik

    ma már tudom:
    1. 1 vinyó nem vinyó (van is vagy 3)
    2. 1 év gari nem gari, legalább kell 3, az sem baj ha drágább

    Ugyanis gari addig van, amig a nagykernél is van, ha annak vége, akkor tönkretetted szándékosan/hozzánemértésből

    Írtó nagy sóherság
  • Mike
    #185
    Pedig említhetnéd nyugodtan. Értékes információ lehet.
  • Hangianix
    #184
    Nem azt a termeket adta el, amit a szamlan jelzett. Felelosseguk valoban nincs, mert johiszemuen jartak el, cskhogy ilyenkor egy magara valamit is ado cegnek, nem art cserelni.
  • Laalee
    #183
    na ha amit irtam igy van, en igy melexek, hogy voltak oem kartyak amik alacsonyabb frekvencian mentek, akkor a mistral nem tehetö felelössé azert, mert egy oem kartyat eladott, holott ugyanilyen teljesitmenyt a vasarlo meg tudott volna venni LE jelzessel is felaron...
  • Hangianix
    #182
    Igen, kevesebbe, de nem 66%-os kulonbseggel...
  • Laalee
    #181
    az oem mindig olcsobb mint a box... es regen meg nemvolt LE...
  • Hangianix
    #180
    Es ugyanannyiert aruljak, mint a dobozosokat, amikor van olyan kartya ami 30k-val kevesebbe van, de ugyanannyit tud???
  • Laalee
    #179
    csak a kötözködes vegett, anno sokat cikkeztek rola, hogy az ati az oem kartyakat alacsonyabb frekvencian hozta ki, mint a dobozosokat. lehet te abbol a szeriabol kaptal.
  • Hangianix
    #178
    Korrekt a dolog. Hajra!!!
  • Veriel
    #177
    http://www.findimages.net/mistral/
  • Borg
    #176
    Csak azért tesztelgették a ramodat 66/100on, hogy lássák el tudják e sózni valami celeronos usernek még... ennyit erről.. más értelme nem lehetett.
  • Retry
    #175
    Hali!
    Nekem is van 1 sztorim a szervizrol, ami a haverommal es velem tortent meg, amikor visszavittuk a rossz 128 MB-os 133MHz-es RAM-jat ami fogta magat es bemondta az unalmast par honap utan es nem ment tobbet 133-on csak 100-on, Beertunk a szervizbe melo utan kb fel 6-ra szepen kivartuk a sorunkat, elpanaszoltuk bajunkat erre elkezdi tesztelni az egyik gepben 66Mhz-en!! Mondjuk neki, hogy ugy tuti jo lesz, de o ragaszkodott a teszthez, "mert az kiszurja ha rossz!!" Persze... ott ultunk 1 orat vege a tesztnek a RAM jo. Attette hardware-es tesztelobe, de ott is jo, aztan hozott egy 133-as FSB-ju P3-ast es ott erdekes nem ment 10mp-nel tobbet. Es erre kellett kb 2 orat varni, ha nem tobbet..

    Az arakrol csak annyit hogy en mindig neten nezem, mert ott ugy is a valodi ara van es ott a pillanatnyi keszletuket latni, de amugy 1 telefont mindenki meg tud engedni maganak, hogy odacsorogjon a boltra es megkerdezze, hogy van-e es, hogy mennyiert!?!?

    Amugy en amikor kaptam az elso gepemet (98-ban asszem) akkor oda mentunk megvenni es meg a mai napig megy...
  • EmThor
    #174
    Hi! Volt 1 csóka tönkrement a 40 gigás vinyója visszament ,kicserélték ,de rá kellett fizetni! Kemény 9 (azaz kilenc) magyar forintot... NO COMMENT
  • Borg
    #173
    ÁTHELYEZVE:
    VERIEL ma 15:16 | Válasz erre | #1

    Vettem egy Ati Radeon 8500-at a Mistral Computerworld nevű csodában. Már bánom kicsit, hogy a rémtörténetek, amelyeket erről a szaküzletről hallottam, nem ijesztettek el idejében.

    A kártya 72 000 forintomba került. A gond az, hogy valójában egy Radeon 8500 LE-t adtak el nekem, amelynek a teljesítménye érezhetően rosszabb, az ára pedig körülbelül a fele a 8500-as kártyának. Tehát buktam az ügyön 30 000 Ft körüli összeget.

    Ma bementem hozzájuk azzal a céllal, hogy a felmerült problémát megoldjuk, és megkapjam azt a terméket, amelynek az árát kifizettem, és amelynek a neve a számlán(!) szerepel.

    A szervízes srác elismerte, hogy az állításom igaz - nem túl bonyolult feladat megmérni, mekkora frekvencián megy a VGA processzor -, ő azonban nem tud segíteni rajtam. Úgy érti, hogy a Mistral képviseletében nem tud, magyarán felejtsem el, hogy kicserélik. Felejtsem el, hogy azt kapom, amiért fizettem.


    Miért is? Nos, a Radeonom félre van címkézve. Mielőtt valaki azt hinné, hogy teljesen amatőr vagyok, a kártyáról lefelejtették az LE megjelölést, így azt a rosszmájú feltételezést, hogy a Mistral szándékosan vert volna át, elvethetjük. Azonban ez nem igazán kell, hogy érdekeljen engem. Ők a szaküzlet, és nem azt adták, amiért fizettem, nem azt, amit kértem tőlük. Lényegtelen, hogy miért. Ha én hamis, húszezresnek címkézett tízezressel fizetnék, akkor azt szépen bevasalnák rajtam kamatostul. Na, ez az eset ugyanaz, csak fordítva.

    Második érve többszöri konzultáció után az volt, hogy a szállító/gyártó kivonult Európából. Ez igaz, csakhogy miért kellene nekem ezzel foglalkoznom. A kártya bőven garanciális, ha elromlana, akkor is ki kellene cserélniük, vagy visszafizetni a vételárat.

    Nem balhéztam, a hangomat sem emeltem fel, ám a tudomásukra hoztam, hogy ezt a bonyodalmat mindenképpen szeretném megoldani, momentán örülnék neki, ha a kezemben tarthatnám azt a tárgyat, aminek az árát leperkáltam nekik. Nem sikerült meggyőznöm arról, hogy mennyire eltökélt vagyok.


    Marad a bíróság. Céges számlával ugyanis közvetlenül nem foglalkozik a fogyasztóvédelem. Azt hiszem, hogy elég egyértelmű a helyzet, és nyerhető a per, ami azt jelenti, hogy perköltség, ügyvéd és szakértő honorárium az ő számlájukra megy majd. Én tuti, hogy végigjárom a dolgot.

    Azt viszont marhára nem értem, miért kell állandóan ilyen köröket lefutnom tisztességes, mezei vásárlóként. Egy másik, ismert üzlettel jártam már így, de az ő nevüket nem említem, mert a Kermi után úgy döntöttek, hogy nem forszírozzák tovább, mennyire vagyok elszánt, illetve lusta.


    Azt tanácsolom, ne menjetek a Mistralba vásárolni. Az áraik jók ugyan, és az ellátás is kielégítő, de kb. ugyanezen az áron más, remek kis boltokban megkapjátok a szükséges alkatrészeket, és nem jártok úgy, mint én. Már legalább 10-15 hasonló esetről hallottam vagy olvastam az elmúlt hónapopkban, és azt kell mondanom, a Mistralnal a fogyasztó alapvető és jogilag alátámasztott érdekei csak bírósági úton érvényesíthetőek.


    Ha valaki azt gondolná, rossz szándékú konkurencia vagyok, megígérem, hogy az üggyel kapcsolatos papírok scannelt változatát csatolni fogom a történethez, amely sajnos hónapokig fog húzódni.

  • Mike
    #172
    fizetés nélkül?
  • mtubi
    #169
    En a Moncsimat rendeltem meg telefonon a Bluefishnel,nem volt raktaron.Nem fizettem meg foglalot sem(brutto 86eFt volt a moncsi).Elkertek a telcsiszamom,en penteken rendeltem meg jovo het szombatra,erre mar hetfon kuldtek 1 SMS-t napkozben a boltbol,hogy 17-re erkezik meg a megrendelt moncsi az uzletbe.Szoval azert vannak korrekt boltok.
  • Borg
    #167
    Nem kérdéses persze, hogy szó nélkül vették vissza a prociját, és adtak másikat helyette.
  • Borg
    #166
    Én nem abba kötötöttem bele, hogy vissza kell e vegyék vagy sem, az egyértelmű, hogy igen.

    Csak éppen ha foltos a proci, az eléggé fizikai sérülés már:)
    Haveromnak detto ugyanigy zöld foltos lett a procija (1.9XP) pedig hütö rajta volt meg minden. Ilyen hömérséklet ingadozásai voltak, aztán egyszer csak már nem indult el többet. Levette a bordát, hát ez kicsit foltos...
  • Biker
    #164
    már bocs, de ha a szervízes elismeri, hogy jól volt összerakva, és új a lap is meg a proci is, akkor kit érdekel, miért égett el? aklkor vissza a lapot is, ha az égette el.
  • Borg
    #163
    Már bocs, de szerinted ha elégett, és foltos, az mi, ha nem fizikai sérülés?:))
  • Biker
    #161
    ha a nagykertől vetted, akkor a nagyker cseréli, ha a kiskerből, az cseréli.

    egy szervízzel rendelkező boltnak kötelessége olyan személyzetet tartani, amely megállapítja, hogy szakszerű használattól/beszereléstől ment e tönkre. senkit nem érdekel, hogy rajtuk marad-e. és ha nagyker visszaküldi a gyárba, akkor 2hónapig nem lesz cuccod?
  • Borg
    #160
    Hát igen, a zöld foltos athlon esete...
    Haveromnak is járt már igy néhány 1.9+os verziója..
  • szuszu
    #159
    Szándékosan nem fogok most üzletnevet írni, de elmesélném az én esetemet:
    A minap vettem egy Athlont, ami hazavíve működésképtelennek bizonyult. Visszavittem a géppel együtt, úgy ahogy beleraktam, nehogy azt mondják, hogy elb*sztam a hűtést(amit szintúgy náluk vettem)!
    A szervizes alkalmazott is elismerte hogy korrektül volt összerakva a téma, majd mikor kiemelte a gépből meg volt égve!(már ha a zöld folt ezt jelenti a procin...)
    Én persze kértem a cserét a 3napos cseregari keretében, de ők felvilágosítottak, hogy erről szó sem lehet, majd a nagyker megmondja, hogy visszaveszi-e!! (Vagyis hogy ők ki fogják-e cserélni!!!)
    Na erre mit lépjek?
    Mehetek én akárhová szerintem, ezek az életben nem fogják korrektül kicserélni a CPU-t!!
  • mtubi
    #157
    Udv!
    Csak annyi,hogy nem ertem miert kell annyit szidni ezt az uzletet?
    Nem vedeni akarom oket,en nem vagyok Mistralos,de folosleges igy szidni.
    Csak 1 sima SB hangkartyat vettem toluk,meg 1 eve,azota is muxik,de orulok neki,hogy a szervizzel nem akadtam ossze... :-)))
    Akkor max 1 Intel Vs Amd vitaba keveredtem kicsit az egyik kicsit okoskodo eladoval,annyi.
    En 1 masik boltba jarok mar regota(alaplap,VGA,tap),ott vettem 1 hete 1 kiraly LG moncsit,amit rendelesre hoztak be nekem,rendesek az eladok es az arlistakon mindig a valos arak vannak.Nem reklamozom,csak annyi,hogy a Nagyenyed utcaban van.
    Nem is ertem,hogy a Mistral minek hirdet arakat? :-DDDD
    Kicsit bosszantott,hogy mindig par ezerrel dragabb volt a meghirdetetteknel.(nem veletlen)
    Es szerintem van olcsobb bolt is(pl.amirol beszeltem).
    Csak annyi a lenyege a hozzaszolasomnak,hogy kar szidni,mashova kell menni,ennyi az egesz... :-D
    Jah,es a szervizzel kapcsolatban...Gondolom valoban sok esetben nem a termek a fo gond,bar... :-DD
    BYE
  • Biker
    #156
    Tisztelt mistral szervíz!

    ma(szombat) délelőtti kis közjáték ihletett meg eme levélre. előre bocsájtom, nem szoktam kiskerekbe járni, csak ha nagyon kell valami, és sürgős, így ez NEM egy "jobb helyet tudok" levél, csak egy story. aztán azt tesznek, amit akarnak.

    helyszín: szegedi üzlet előtt, 9h50.
    10 perc nitásig, de kell 10cd, megvárom a nyitást. addig leülök a szemközti padra(ez ugyanis a sétálóutca, nem szegedieknek) és nézem a bentieket. rács már felemelve. be lehet látni, tiszta üveg az utcafront.
    egyik ember (érdekes, mindenkin sectoros feliratú ing van, azt hittem ez a mistral, nem a sector...) kibont egy házat, és a csomagolást összegyűrve átrugja az asztal felet a pult mögé.
    egy hölgy támaszkodik a pultra, amin egy kolléga ül, egy másik karate mozdulatokkal mesél valamit, meg ütésimitációkkal, gondolom ő a helyi menő ember, aki barom erős, és az esti menő pillanatait meséli el. mellesleg 180cm és 60kg a tag, de nagy arc.
    harmadik kolléga nyitás előtti utolsó cigarettáját gyújtja meg, hogy elfogyjon még nyitás előtt.

    ekkor felálltam, és átmentem máshova, mert nem megyek olyan helyre, ahol olyan emberek szolgálnak ki, akiket ÉN ki nem szolgálnék, és olyan helyre sem megyek, ahol bent cigarettáznak.

    ezután csak áldom a sorsot, hogy nem vettek fel anno önökhöz eladónak, mert jelentkeztem, de ilyen kollegák mellett már felmondtam volna, és megértem azt is, hogy miért keresnek máris felvételre szegedre szervizest, eladót, és teklefonost is, egy hónap nyitvatartás után.
  • thomas2
    #153
    Jónapot!
    Én ezt mind meg is értettem, de az önök által megadott cégnél a telefont nem veszik fel, webcímükön pedig az áll, hogy az átlagos szervizdíj 8000FT+áfa, ami ügye messze meghaladja az író jelenlegi árát, és engem csak az bosszant, hogy van egy 15 hónapos íróm amit 37EFt-ért vettem és most használhatatlan, és épeszű áron senki sem nyúl hozzá, közben lehet, hogy csak valami komolytalan hibája van. És mivel árlistájukon van egy SZERVIZDíJAK, SZOLGÁLTATÁSOK címszó (munkadíjakkal, stb.) így joggal gondolhattam, hogy esetleg önök is meg tudnák nézni.

    Köszönöm
  • Hangianix
    #152
    Nev beirasa a topicba, meg tahosag...
  • TheZsenyka
    #150
    Ne fárasszuk egymást. Vegyél vissza az arcodból, és megint minden szép lesz :)
  • [Walaki]D`Lair
    #149
    MIÉRT NEM ÍRJÁTOK LE HOGY A MISRTALBAN VETTÉTEK A CUCCOKAT??????????
  • Rive
    #147
    #145: Egy tisztességes elbaszás nem negyed óra. Átlagban másfél, két óra múlva szoktak viszajönni: még ha leejtik is, kipróbálják otthon is.
    Szerintem direkt emiatt ment oda hozzád: kellett neki egy elektronika. Ahol dolgoztam, ott mindent jelöltünk. Elektronikát, mechanikát külön...

    Mindenesetre, ha könnyebb a lelked, ha a saját verziódban hiszel, ám legyen: nem akarok én lelki problémákat támasztani senkinek...
  • Format
    #145
    Látom nagyon okos vagy. Nem cserélt ki semmit a pofa. Szimplán elbaszta.