Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • MasterMason
    #62598
    Nekem is M.2-es ssd van minden gépben meg igazi erőművek is ezek a gépek de én azt vettem észre, hogy ezen grafikai programok nagy részénél leginkább a licensz-ek vizsgálata az ami a legtöbb időt elveszi indulásnál... Akármilyen vinyot vagy processzort teszel alá kb ugyan az lesz majdnem az eredmény. Winfos az gyorsabban indul egy jobb vinyó alatt, de pl egy maya vagy nuke vagy houdini nem, pláne akkor ha több plugin is van alatta ami liszensz vizsgálatot tart indulásnál már ha be van csekkolva, hogy alapból induljanak ezek a pluginek, houdini ugyan ez, ha mondjuk fel van telepítve rá a redshift és vagy bármilyen más prg amihez liszensz kell, akkor sokkal lassabban áll fel...

    Ráadásul houdininél szimulációk esetében amúgy is "sima hagyományos" tíz terrás vinyokra mentjük a cache-ket, mert ember nincs aki megfizetné azt neked, hogy 10 ezer dolláros ssd vinyora ments adatokat... Egy tíz terrás hdd 120 ezer forint, egy tíz terrás ssd meg majd 10 ezer dollár körül van még ma is. Pedig marha jó lenne ha már ott tartanánk, hogy megfizethető ára lenne a nagy ssd-nek is.