Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • marcee
    #62229
    Urak! Nem 3d ugyan, de itt sokan értenek képszerkesztéshez.
    Gyakran kell akár 50-60-70 éves nagy(!) műszaki tervrajzokról szkennelt képekkel dolgoznom. A szkennelést nem én csinálom, kapom, ahogy sikerült. Többnyire színes, ritkábban szürkeárnyalatos képek ezek 300-600 dpi felbontással. Nemritkán több a hiba a képen, mint az értékes információ, szakadt, megsárgult, egyenetlen felületű papírról készült. Ezeket a képeket próbálnám minél gyorsabban kitakarítani, némelyiket csak mintaként használjuk fel, mások újranyomtatásra kerülnek. Kézzel persze kitakarítható minden, de piszok sokáig tart. Általában ps-ben színcserével szabadulok meg a teljesen oda nem való szkenner okozta hibáktól, elszíneződésektől, aztán szintek és kontraszt alkalmazásával próbálom leszorítani a zajos hátteret, persze ez a vékony vonalakat, kótákat is megtépázza, így nem szabad túlzásba vinni. A tisztított eredményt végül monokrómra szoktam konvertálni (egyrészt elég, másrészt így kezelhető könnyen autocad háttérnek egy 5-600MP-es, de csak 4-5MB méretű tiff). Szürkeárnyalatosról FF-re konvertálva viszont megjelenik egy csomó fekete pötty a háttéren, ami grayscale-ben nem is látszódó zaj volt csupán, amit kézzel idegölő javítani, viszont nagyon nagy része 1 pixel csupán. Erre nem létezik valami ps script, amivel minden különálló fekete pixel kijelölhető, törölhető lenne? Ez hatalmas segítség lenne nekem.
    Vagy úgy ahogy van rosszul csinálom, és van hatékonyabb forkflow?