nenad#57347
"A redqueen-es dologra kicsit visszatérve, lehet, hogy sokkal gazdaságosabb a sample-k elszórása bizonyos szituációkban, mint VRayben"
Ennyi, a mésik része nem tartozik közvetlenül ide.
Így lassan belefolyunk ismét valami másba ami már csak kapcsolódik de nem igazából a téma. Alternativák, használhatóság stb. Ki érdekel? Aludjunk be megint. Jó aludjunk. Lássuk...
MR lassabb glossy reflectionbe de jobb az interpolácios enginje.. Föleg rafractionre.
Realistán : Vray szar, de nincs jobb szar. Redqueen is szar de nincs jobb path tracer szar.
Használhatóság szempontjából gi-ra nincsen jobb mint vray. Tradicionális megvilágítésra nincsen jobb mint cinema 4d. Viszont kurva szar a glossy benne. Tetű lassú. (jéé miröl is beszéltünk eredetileg, nembaj nyomjuk tovább)
Szakmai nagypofájúság és tapaszlaltságból: Egyébként final render most komoly ellensége lett a vraynek, És képzeld, nagyon komolyan lehet vele tradicionálisan is világítani mert lehet vele olyat csinálni, hogy az ambiens lightok árnyékot vessenek. Brutálisan használható a falról visszeverödő illumincáió szimulálására.
Elég gyors a gi-a is, és piszkosul beállítható, akár per object szinten is. Bár nem a leggyorsabb és nem a legkönnyebb használni de az egyik legfeature gazdagabb rendering engine.
stb stb. megint megy el az idő hülyeségre, ténlyeg érdemes forumozni vagy inkább személyiség fejlesztéssel kellene fogfalkozni?
HMM-Hmmm
egyébként még ma sem restellek tesztelgetni, hogy tudjam mivel mit lehet megcsinálni... és mennyire hatékonyan. Megéri a belefektetett időt.
EGy ötleted adtatok ezzel az egésszel. Ha majd kész lesz a könyvem írok bele egy pszcihologia részt is, az önbecsapásról, a reklámról stb. Hátha jobban megy majd töle. Hehehe.