• tigeroo
    #1733
    http://www.911tabs.com/link/?6370691

    itt van a gitártab, bár gondolom hasonlót találtál teis a számhoz.

    namármost: ebből kurvajól le lehet követni a basst is.

    pl: itt van egy ilyen power chord

    e|------|
    B|------|
    G|--10--|
    D|--10--|
    A|--8---|
    E|------|

    akkor bassgitáron ennek a power chordnak az alaphangját kell játszanod

    G|------|
    D|------|
    A|--8---|
    E|------|

    így összetudod magadnak rakni. ha megfigyeled, pl. egy metallica számot (riffet) akkor a bass ugyan azt játsza mint a gitár, csak a legmélyebb hangját az adott akkordnak. arra figyelj hogyha van bass kiállás (pl ennek a számnak az első verzéje 0:26tól csak dob + bass szól...azt csekkold le hogy a 2. verzében a gitár is ugyan ezt játsza-e le. meg pl. pre chorus/bridge -tehát a szám más részeinél) figyeld ki előbb a ritmust, majd csekkold le hogy akkor mit játszik a gitár és csak simán "támaszd meg" a ritmusgitárt az akkord alaphangjával ahogy mutattam.
    mivel ez "pengetős" punk szám, így csak tényleg a kísérés a lényeg. én régen így tanultam be olyan számokat amikhez nagyon nehezen találtam tabokat.

    a funkosabb basstéma az már más, oda kell nagyon fül (mivel ugye a funky stílusban is szinte már-már szólóhangszer a bass, rengeteg frazír elemmel, bonyolultabb ritmussal írják meg a dallamot)


    szerintem ezzel a posttal többet segítek neked mintha csak simán megcsinálnám neked a tabot:)