2019
  • Arnold Layne
    #1739
    milyen számban kell az E0-án vibrátózni? ilyennel se találkoztam még... Esetleg egy oktávval feljebb kéne csinálni, A7en faszántosan lehet tolni a vibrátót.
  • Metalmilitiakid
    #1738
    az még egy dolog, de mennyivel vastagabbak meg "keményebbek" :D
  • Gvik
    #1737
    Én ezt gitárral úgy szoktam megoldani (ha ritka esetben találkozok ilyennel), hogy az E húrt a nyereg és a hangolókulcsok között elkezdem ütemesen nyomogatni. Mivel úgy tudom, a vibrató lényege hogy a fel-le való kitolással növeled a húr hosszát/feszességét. elvileg ezzel is ugyanazt a hatást éred el, bár lehet hogy halkabban szól mint egy normális vibrató. Bár gondolom a húrnak nem tesz jót...

    Az meg más kérdés hogy ez a módszer basszusgitáron is kivitelezhető-e, ha jól tudom, annak jóval feszesebbek a húrjai.
  • tigeroo
    #1736
    jah sry :D

    hát akkor másoknak még hátha jól jön a post :)
  • xxxpaulxxx
    #1735
    Én arra válaszoltam... legalábbis próbáltam:P
  • Metalmilitiakid
    #1734
    igen ezt tudom, csak gondoltam hátha van vkinek teljes
  • tigeroo
    #1733
    http://www.911tabs.com/link/?6370691

    itt van a gitártab, bár gondolom hasonlót találtál teis a számhoz.

    namármost: ebből kurvajól le lehet követni a basst is.

    pl: itt van egy ilyen power chord

    e|------|
    B|------|
    G|--10--|
    D|--10--|
    A|--8---|
    E|------|

    akkor bassgitáron ennek a power chordnak az alaphangját kell játszanod

    G|------|
    D|------|
    A|--8---|
    E|------|

    így összetudod magadnak rakni. ha megfigyeled, pl. egy metallica számot (riffet) akkor a bass ugyan azt játsza mint a gitár, csak a legmélyebb hangját az adott akkordnak. arra figyelj hogyha van bass kiállás (pl ennek a számnak az első verzéje 0:26tól csak dob + bass szól...azt csekkold le hogy a 2. verzében a gitár is ugyan ezt játsza-e le. meg pl. pre chorus/bridge -tehát a szám más részeinél) figyeld ki előbb a ritmust, majd csekkold le hogy akkor mit játszik a gitár és csak simán "támaszd meg" a ritmusgitárt az akkord alaphangjával ahogy mutattam.
    mivel ez "pengetős" punk szám, így csak tényleg a kísérés a lényeg. én régen így tanultam be olyan számokat amikhez nagyon nehezen találtam tabokat.

    a funkosabb basstéma az már más, oda kell nagyon fül (mivel ugye a funky stílusban is szinte már-már szólóhangszer a bass, rengeteg frazír elemmel, bonyolultabb ritmussal írják meg a dallamot)


    szerintem ezzel a posttal többet segítek neked mintha csak simán megcsinálnám neked a tabot:)
  • Metalmilitiakid
    #1732
    Valaki tud nekem segíteni, ennek a számnak kellene a guitar pro tabja, vagy ha valaki lefülelné nekem valahogy a basszert az is jó, mert a gitár megvan.
  • xy21
    #1731
    Köszike erre voltam kíváncsi:D
  • tigeroo
    #1730
    hú, majdnem ezt hoztam fel negatív példának:)

    burton volt az igazi sztem, sőt ő volt a metallica bass részéért a felelős:) newsteed éra valahogy másabb...teljesen mások a dalok is...cliff végülis ugyan azt játszotta amit a ritmusgitár csak 1 oktávval lejjebb

    trujillonak most örülök amúgy, végre egy igazi fingerpickes metálos :)
  • Metalmilitiakid
    #1729
    Mondjuk metallicát szeressem, de már abban is van ... hála az új basszernek, Jason volt az igazi
  • tigeroo
    #1728
    hát figy rajtad áll hogy mit játszol:)

    "aki kurvának megy ne sírjon ha baszni kell"

    én olyan basslineokat játszom amik nagyrésze EADG-re van írva:)
  • Metalmilitiakid
    #1727
    mostmár nekem sincs vele bajom mert vettem egy 5 húros Cort T35 öt, csak érdekelne. Hangolgatásban az akaszt ki amikor még látom, hogy a 5 húrost is lehangolják de nem gyengén, hát vazze akkor vegyen egy nagybőgőt és tolja azon :D
  • tigeroo
    #1726
    hát pont erre gondoltunk a srácokkal, hogy E hangra nemnagyon szoktak vibratót írni (E0-ra)

    Ezt az A 0-a bundon lévő vibratot nemtudom ki tabozta... konkrétan letudod fogni az E húr 5. bundján.


    G|--
    D|--
    A|-0~
    E|--

    ebből >>>

    G|--
    D|--
    A|--
    E|-5~
  • xy21
    #1725
    például itt van egy ilyen...
  • tigeroo
    #1724
    sztem sehogy. mihez kell?

    ha tabon van akkor hülyén van írva. sztem 5 húroson tudod meg csak

    vagy lehangolod egy fél hanggal és akkor az első bundon fogod le (pl. guns n roses tabokat úgy játszom EADG-ben hogy 1 bunddal lejebb "csúsztatva" az egészet)
  • Metalmilitiakid
    #1723
    igen nagyjából ugyanaz a kérdésed mint nekem, hogy hogy csinálj a balkezeddel vmit úgy, hogy a balkezed nem ér húrhoz
  • xy21
    #1722
    LOL:D
    De még én se kaptam választ a kérdésemre.
    Nah ezt a gyakorlatban hogy kell?
    Itt a segítség:----0~---- mert ha így van ----2~---- akkor tudjuk hogy 2-es bundot lefogom és aaz ujjamal fel le mozgatom de a 0-t nem fogom szóval hogy mozgassam fel le?
  • Metalmilitiakid
    #1721
    de ez engem nem érdekel, nekem válasz kéne a kérdésemre :D
  • xxxpaulxxx
    #1720
    várj... nem ugyan az:) Félreértettél

    Tompítás: Egy más meglévő hangot tompítasz vagy a jobb, de inkább a bal ujjaiddal
    Ghost note: a húrt tetszőleges helyen megfogod, de csak hozzá érsz a húrhoz és így pengeted/slappeled
  • Metalmilitiakid
    #1719
    igen de hol rakom rá a kezem a húrra ? mert sajnos eléggé nem mindegy, hogy hol képzel ghost note ot(én ezt hívom tompításnak mivel ujjal pengetek így nálam nem létezik tenyér tompítás), mert más a hangja ha máshol fogod le, és ezért szeretném azt megtudni, hogy ezek hogy csinálnak 0 ból ghostnote ot :D
  • xxxpaulxxx
    #1718
    hát 0-át úgy tompítasz, hogy rárakod a kezed a húrra...
    de az x meg ezeket a ghost noteokat jelölik, amik hangtól függetlenek, szóval tök mind1 hova rakod a bal kezed a nyakadon, lényeg hogy egy lukas hangot képezz
  • Metalmilitiakid
    #1717
    az a lényeg hogy sok tabban látom azt, hogy valahol x van, és megnézem milyen hang és pl éppen 0 a mély E húron amit nemtok máshol lefogni, és mivel a nullát nem fogod le így nem is tudod tompítani és ezt nem értem, hogy ők hogy csinálják
  • xxxpaulxxx
    #1716
    Így viszont már nem értem a kérdést... tessék egy videó, hátha segít:)
    klikk
  • Metalmilitiakid
    #1715
    az oké ezzel teljes mértékben tisztában vagyok, DE A 0 ÁT ??? azt hogy a mély E húron ? mert ugye azt nem fogom le
  • xxxpaulxxx
    #1714
    rárakod az ujjad, de nem fogod le, majd megpengeted, ezáltal az úgynevezett "ghost note" fog megszólalni, azaz magyarul "lukas hang"
    Szóval a húrt üresen pengeted úgy, hogy ráteszed gyengén a kezed:)
  • Metalmilitiakid
    #1713
    Köszi. Szeressük a Tool t. :D

    Szintén ehhez a gyorskérdéshez, szintén 0 kérdés, hogy ha mély E húron írja azt hogy tompítsam a 0 tehát gp ben X el van jelölve ami az újjal tompítás, azt hogy hajtsam végre ?
  • xy21
    #1712
    bocs de buta vagyok:D Hogy hogy fogjam le egy húrral lejjebb? a 0-t nem fogjuk le. az üresen szól akkor mit fogjak le?
  • Arnold Layne
    #1711
    a hangoló kulccsal:P
    fogd le a hangot egy húrral lejjebb, és úgy már simán menni fog
  • xy21
    #1710
    egy gyors kérdés:D Hogy lehet a nullát nyújtani? (tabra gondolok) amikor 0-át pengetek és nyújtani vagy vibratozni vagy nem tom miaz de értitek biztos:D
  • xxxpaulxxx
    #1709
    Jó az új logod:D
  • praksi
    #1708
    nem is, mert 'H' :-P

    az amerikai rendszer szerint A-Aisz-B a hangok sorrendje, az európai szerint A-B-H. Mivel a basszusgitár húrjai között tiszta kvart a hangköz, az E hang a H kvartja lesz, tehát H húr a legalsó. :-)

    Bár ez érdekes vitatéma lehet, mert a basszusgitár eredendően 4 húros.
  • tigeroo
    #1707
    de az a húrok neve is

    pont azért
  • xy21
    #1706
    de az csak a hangolása nem?
  • Metalmilitiakid
    #1705
    nem is mert B E A D G
  • Szergely92
    #1704
    vastagság szerint csökkenő sorrend E A D G :)
  • xy21
    #1703
    Nem tudom mi a neve sorry Én ilyen zeneileg alulművelt vagyok bocsi.
    De elárulhatod nyugodtan :D
  • xxxpaulxxx
    #1702
    gitár-pickup függő... nekem is így van... egyébként ha jól tudom ennek így is kell valamilyen szinten lennie... bánj vele óvatosabban, vagy használj compressort

    Btw: Azért illene tudni, hogy a "legvastagabb" húrnak mi a neve:D
  • tigeroo
    #1701
    erőteljesebben pengeted meg sztem. vagy a potikon a mély fel van húzva
  • xy21
    #1700
    Szerintetek az miért van hogy az első húrom( a legvastagabb :D) hangosabban szól a többinél? Vagy ennek így kell lennie?(cort jazz bass gittyó)