Melyik a jó winchester?
  • Borg
    #42
    Na, zsir uj Seagate BarracudaIV, ATA100, 7200, 80GB (2 tányéros, fluid bearing).

    Bekapcsolom a gépet, erre tényleg az elsö dolgom az volt, h a fülem rányomtam, megy-e?mint ahogy a tesztek irják:)
    Iszonyat halk, se idle, se seek hangja NINCS!
    Pedig a GXP75ös IBM DeskStarom is halknak számit(ott, amig deathstar nem lett belöle), de ez felülmul mindent.

    Sebességéről annyit, hogy a 75GXP max sebességen gyorsabb mint a seagate egy kicsivel, de a seagate minimum teljesitménye a média végén is jóval meghaladja a GXP-ét, sokkal kiegyensúlyozottabb.
    Tesztek szerint nagyobb az elérési ideje, de persze ezt észrevenni ugysem lehet sehol, 1-2ms ...

    Az egyetlen ami nem tetszik, hogy csak 77GB használható ki, egy 80as winyon. Dehát ez van, ha MB-ban számoljuk még OK is.. csakhát a névleges méret sem MB-ban van:)

    1év garanciával kiskerben vettem 30+áfa volt (persze áfa nélkül)
    Egyik helyen 14%ot akartak rátenni hogy 3 év garos legyen, másik helyen 40+áfáért akarták adni, ugy hogy 3 éves, a 3. helyen meg nem is akartak 3 évvel adni, SEMMILYEN WINYOT. Per speciel a WD és a Seagate érdekelt, és ezekre is 3évet vállal a gyártó.. szal magyar nagykerek kapják be. Bezzeg anno az IBMet alapbol 3al adták, ma már azt se.

    De ugy allinwonder meg vagyok elégedve ezzel a HDDvel, csak ajánlani tudom.
    1 kérdés maradt, mi a faszt kezdek 80GB hellyel?:))