Avagy dohányzásról általában
  • tomcsa4
    #3284
    Hát nézd. Ha a munkahelyeden sok az 5 perces szünet, akkor ez elveszett ötlet (mármint a leszokás). Miért nem nézed a pénzes oldalát a dolognak? Persze ha van egy motorod és avval furikázol, meg ha csak kattingatsz a fényképezőgéppel, akkor tárgytalan. Viszont ha szeretnél is belefektetni ezekbe (motorverseny vagy csak tuning, fényképezésnél meg kiállítás, komolyabb gép vétele), akkor van esély, mivel kialakulhat egy szenvedély.

    Szerintem ez a két hobbi, amit felsoroltál, nem a szenvedélyed, hanem csak simán valami foglalatosság. Ide szenvedély kell.

    Ha úgy érzed, hogy a hobbi nélkül eltöltött idő veszteség és emelt pulzussal vágsz mindig bele a hobbidba, akkor már beszélhetünk szenvedélyről.:)
    Nincs konkrét hobbi, mindegyiket lehet szenvedélyesen csinálni.

    De mondom, ha fennáll az ,hogy sok az apró szüneted, akkor nehéz helyzetben vagy. Olvasgattam tanulmányokat és a legtöbb esetben ezt hozták fel a dohányzásra való rászokásra.