Lécci, mondjatok olyan játékot/játékokat, amelyek nagyon bejöttek nektek
  • Daryl Hall
    #54
    Mivel rengeteg PSX-es játék PS2-es folytatásában csalódtam, ezért rövid leszek. Mai napig imádom PSX-emet, a 32Bit-es csodát, a Sony az óta se tudott frankóbb konzolt összerakni, frankóbb játékkínálattal.
    Itt a listám: ICO, Shadow of the Colossus, Metal Gear Solid 2, Metal Gear Solid 3, Virtua Fighter 4 Evolution, Driver: Parallel Lines, Silent Hill 2, Devil May Cry (szigorúan az első rész). Rengeteg minőségi PSX-es cím folytatása messze alul maradt az elődöktől. Igazából a Driver4 is csak a hangulata miatt került bele a listámba, valamint azért mert mesze realisztikusabb, mint a legújabb aktuális agyon hypeolt gta. Silent Hill 2 méltó folytatása az 1 résznek, ugyanis az első SH-ről ordít, hogy nem folytatásnak tervezték, hanem csak egy részes játéknak, kerek egész, lezárt történettel. Ezért én külön örültem annak, hogy a KCET nem nyúlt hozzá az eredeti történethez. És ezért is mondom azt, hogy a 3. rész egy felesleges folytatás lett. A hideg, fakó színek (amik hozzá tartoztak az SH részek hangulatához) kihaltak a játékból, és megkezdődőt a sorozat kurvulása, meleg, véres színekkel, és egyre jobban elkezdtünk távolodni Silent Hilltől. Egy olyan epizódot folytattak, amit tök felesleges volt és ráadásul egy egyszerű sablonos akármit kaptunk 3. résznek. Kár a sorozatért, talán majd az SH5 kiküszöböli ezt a csorbát. Fumito Ueda játékait, látni kell, HIHETETLEN (ICO, SOTC). DMC (a tökéletes hack’n slash még aki nem is szereti ezt a stílust, annak is kötelező egy próbatétel Dante egyetlen emészthető kalandjával). VF4 alap a verekedős játékok közt, nem összekeverendő a Namco szilikon szériáival. MGS3 baromi jó, bámulatos. Viszont a sorozat visszafejlődött az MSX-es részek szintjére, gyakorlatilag végig kel ramboznunk az egész játékot, nincs lopakodás, helyette van bámulatos grafika és lehengerlő story. MGS2 minden szempontból jobb, viszont maga a történet egy baromság lett (a mesteri 10/10 első rész után nem egy ilyen folytatásra vágytam, a történetet leszámítva jobb az MGS2 mint a 3. rész). Hát ennyi lenne az én kis listám, Final Fantasy részeket direkt nem említem, ugyanis a sorozat a X-2 rész óta nem érdekel, szégyen és gyalázat mekkora hulladékot csinált később a SquareEnix. Resident Evil-ekről pedig annyit, hogy a DC-s Code Veronicával és a GC-s Zeroval vége lett a sorozatnak.