ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Dodo55
    #41214
    "Logikusan 3 ventisek halkabbak"
    Köszi a megerősítést, ez pl. nekem is teljesen logikusnak tűnt, egyedül az esetlegesen sűrűbb elhelyezés miatti kisebb átmérő (nagyobb szükséges fordulatszám azonos légszállításhoz) fordult meg a fejemben ellenérvként, de amikor gyorsan átfutottam teszteket amik szembejöttek, valahogy ezt sem láttam, hogy kellő hangsúllyal kitértek volna a kérdéskörre. Bár ha jól emlékszem, szinte mindbe csak 2 ventisek is voltak amiket próbáltak :D

    Régen ugye egyszerűbb is volt az egységesebb kialakítások miatt, de manapság ahány féle - fajta cifra lapátforma meg bordakialakítás van, sokkal több ördögöt vélek látni ezekben az apró részletekben.

    És mellette sajnos tényleg azt tapasztalom, hogy nagyon felületes sok anyag a neten manapság amit a google elől hoz, a karakterszámra gyúrnak a lényeges mondanivalók helyett, egy-egy normálisabbnak ismert oldalon meg azért nincs mindig minden gyártóra - típusra kiterjedő teszt, főleg nem ezekre a régről kevésbé ismert nevekre :(

    Egyébként ez a 30-35dbA jól is hangzik, nekem a mostani valahogy érzésre szerintem simán 40 körül is tud süvíteni. Bár az is hozzátartozik, hogy a fénykorában úgy 1 évig csákánynak is használtam rendszeresen, lehet az akkor kissé túlságosan is "összekoptatta" a csapágyakat ;)
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2022.04.30. 14:21:57