41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Béluska74
    #41220
    Geforce RTX 3060 TI vagy Radeon RX 6750 XT. A gyártó függ az tapasztalataidtól. Ezekkel nem lősz mellé. Természetesen ha van kb. 300.000 forint vagy több amit rászánsz akkor a határ a csillagos ég.
  • LV 426
    #41219
    Sziasztok,
    Már vagy 3 éve nem követem a VGA-k alakulását, igyekeztem utánaolvasni, de eléggé elveszett vagyok. 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960-at szeretném cserélni egy mai felső-közép kategóriás kártyára. Jelenlegi hardveres környezet:
    Alaplap: ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-PRO GAMER (SOCKET 1150)
    Proci: Intel Core i7 4790K @ 4.00GHz Haswell 22nm
    Táp: FSP Raider II 550W 80 plus silver
    Memoria: 32,0GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz (10-12-12-31)
    Valószínűleg tápot cserélnem kell, de a többi marad.
    Leginkább Nvidia érdekel, de minden észérvet meghallgatok az AMD vonalon is.
    Elite Dangerous Odyssey zökkenőmentes futtatása lenne a cél.
    Mit tudnátok ajánlani?
  • Madi92
    #41218
    Igen, 3060Ti az jó két ventisnek. Sajnos a 3070 ha nem is sokkal, de erősebb és itt már megjön a hangja 70 foknál. De undervolt/clock-al 68fok körül mozog, így pöpec.
  • Dodo55
    #41217
    Na, aztán nekem is végül egy 2 ventis Zotac jutott, de sikerült belenyúlnom egy GA103-as példányba :)
    Meglepően hűvös, tartós 100% terhelés nélkül fel sem igazán pörgeti a hűtést érszrevehetően és akkor sem annyira hangos, mint az RX480 volt, pedig a boost clock is a specifikációk szerinti 1695 helyett külön kérés nélkül folyamatos 1950-en szaladgál (tehát gyárilag így viselkedik, semmihez nem nyúltam).
  • Dodo55
    #41216
    Egyébként azt néztem, hogy az nekem már túllőne az optimális célon, inkább egy 3060Ti lenne szerintem az ideális számomra.
    A 3600-as R5-ömhöz is kb. ott jön ki a bottleneck a kettő között (persze ezek a kalkulátorok azért nem szentírások és nincs akkora különbség sem, illetve a lapom helyből tudja az 5000-es szériás procikat is ha arról volna szó), illetve tápegység terén is a mostani 500-as FSP-mmel a 3070 már pont belekarcolna a nem optimális terhelési szintbe.

    Az árakra leszek kíváncsi, még egy 15-20%-ot kellene menniük lefelé, hogy ne érezzem magam a fogyasztói társadalom rászedett és kiéheztetett áldozatának, főleg ha türelmetlen vagyok és augusztusban a pow végén, illetve a 4000-es széria megjelenésével a küszöbön meg (ha a chipellátást nem korlátozzák megint a vírus után a háború ürügyén) bezuhannak akár bruttó 120-130 körüli szintekre ezek a kártyák.

    (Nincsenek a valóságtól elszakadt tévképzeteim, csupán minél többet és minél tömegesebben beszélünk erről, lehetőleg minél vadabb számokkal dobálózva, annál nagyobb eséllyel kezd el ebbe az irányba húzódni a piac az egyre türelmesebbé váló kereslet és az egyre idegesebbé váló kínálat miatt ;))
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2022.05.01. 19:39:56
  • Madi92
    #41215
    Én vettem egy két ventis Zotac 3070-et. És igen, elég hangos volt a cucc.
    Aztán találtam egy cikket, hogy under voltolni/clockolni kell a kártyát és jó lesz. És valóban, azóta nem megy 70 fok fölé és így a ventik sem pörögnek fel, fps meg 1-2-vel lett csak kevesebb, szóval nekem megérte.
  • Dodo55
    #41214
    "Logikusan 3 ventisek halkabbak"
    Köszi a megerősítést, ez pl. nekem is teljesen logikusnak tűnt, egyedül az esetlegesen sűrűbb elhelyezés miatti kisebb átmérő (nagyobb szükséges fordulatszám azonos légszállításhoz) fordult meg a fejemben ellenérvként, de amikor gyorsan átfutottam teszteket amik szembejöttek, valahogy ezt sem láttam, hogy kellő hangsúllyal kitértek volna a kérdéskörre. Bár ha jól emlékszem, szinte mindbe csak 2 ventisek is voltak amiket próbáltak :D

    Régen ugye egyszerűbb is volt az egységesebb kialakítások miatt, de manapság ahány féle - fajta cifra lapátforma meg bordakialakítás van, sokkal több ördögöt vélek látni ezekben az apró részletekben.

    És mellette sajnos tényleg azt tapasztalom, hogy nagyon felületes sok anyag a neten manapság amit a google elől hoz, a karakterszámra gyúrnak a lényeges mondanivalók helyett, egy-egy normálisabbnak ismert oldalon meg azért nincs mindig minden gyártóra - típusra kiterjedő teszt, főleg nem ezekre a régről kevésbé ismert nevekre :(

    Egyébként ez a 30-35dbA jól is hangzik, nekem a mostani valahogy érzésre szerintem simán 40 körül is tud süvíteni. Bár az is hozzátartozik, hogy a fénykorában úgy 1 évig csákánynak is használtam rendszeresen, lehet az akkor kissé túlságosan is "összekoptatta" a csapágyakat ;)
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2022.04.30. 14:21:57
  • MerlinW
    #41213
    NV nem sok mozgásteret hagy a 3000-es kártyákon így kb mindegy melyiket veszed. Logikusan 3 ventisek halkabbak, de a statisztikák alapján kb az összes gyártó kártyája 30-35dBA körül zörög.
  • Dodo55
    #41212
    Köszi a válaszokat!

    "A kártyák 90% intelligens hűtéssel rendelkezik, azaz csak akkor pörögnek a ventik ha kell."
    Ez tiszta sor, de a tapasztalataim szerint pl. nagyon nem mindegy, hogy mekkora a hőelvezető felület és miből van, mire elég a GPU TDP-jéhez képest. És ezt ugye nem nagyon tüntetik fel túl egzakt módon a gyártók, ezért érdeklődök a válasz után mások tapasztalata alapján. Pl. az előző 270X DCU2-mön ha jól emlékszem full réz volt az egész cucc és sosem kellett emiatt annyira (hang alapján megítélve) pörgetnie a ventiket, mint a mostani RX480-amnak, amin ha jól látom csak alumínium a bordázat. Holott a TDP értékük pont egyforma (150W).

    "kb 10% van mindegyikben, de kb semmit sem ér, viszont jobban melegszik"
    Terhelési határon azért nekem simán 5-10fps-t tud már csak az jelenteni most az RX480 esetén, ha a performance korlátot 150%-ra állítom, ami elvileg csak a throttling határértékeket szabályozza. Bár hozzáteszem, a monitorom által támogatott 75 fps körül valóban az említett 5-10% jön ki :D

    Halkan mondom és egyben kérdezem közben, ha erre valaki esetleg rálát jobban, hogy mi lehet most a készletekkel? Sajnos úgy láttam, hirtelen több helyen lefogytak picit a napokban, pedig előtte nagyon televoltak. Ez lehet csak ilyen havi feltöltési ciklusok miatt van, vagy már le is ült volna az a plusz kínálati hullám, ami az Oroszországba szánt, de aztán végül Európába szállított kártyák miatt keletkezett?
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2022.04.29. 12:42:58
  • MerlinW
    #41211
    - Alacsony meghibásodási arány (3+ év távlatban)
    Egyik kártya sincs még 3 éves, így senki sem tudja

    - Lehetőleg halkabb hűtés
    A kártyák 90% intelligens hűtéssel rendelkezik, azaz csak akkor pörögnek a ventik ha kell. Coil whine gyártófüggetlen, bármelyik kártyával megeshet, de ritka. Nézz zajteszteket, minimális az eltérés.

    - Minimális tuning tartalék
    kb 10% van mindegyikben, de kb semmit sem ér, viszont jobban melegszik. A mai VGA-kat nem igen lehet tuningolni, sem AMD, sem NV szinten, amennyiben nem cseréled le a teljes hűtést. A tuning nagy részét a gyártók elvégzik helyetted, lásd az OC jelzést a kártyák nevében.

    2060-hoz képest:
    3060ti,3070 +30-40% telj.
    3080, 370ti +80-90% telj.

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.04.29. 12:15:38
  • Zsoltee_a_bator
    #41210
    En szimplan a leghalkabbra mennek. Minimalis freki kulonbseg, ami a kulonbozo tipusok kozott vannak nem szamitanak sokat.

    Az elozo 2-3 kartyam gigabyte volt (970, 1070 es 2060s), semmi gond nem volt veluk. A windforce hutes hatekony es halk... de a 3-bol 2 kartyanal fordult elo, hogy berezonalt a borda.. ha ez is a helyzet, egy kis muanyag pocok (pl hdmi port lezaro muanyag ize) a kartya es a borda koze ekelve megoldja, en speciel nem csinaltam ugyet belole.
    Utoljára szerkesztette: Zsoltee_a_bator, 2022.04.28. 23:20:33
  • Dodo55
    #41209
    Sziasztok!

    Régen volt nVidia kártyám, de a következőnek most egy 3060Ti-ben, esetleg 3070-ben gondolkodom.

    Ha jól látom, jelenleg a Gainward, Inno3D, Manli és Palit kártyák gyártói / importőrei igyekeznek a legkevésbé kockáztatni a magyar költségvetés néhány milliárddal való nem túl önkéntes szponzorációját a raktárkészletek egészséges szintre való visszahízásával (amikor is egy ponton túl a 250-300 ezer körüli árak fenntartása már könnyen eshet kartelgyanú alá), így adja magát, hogy az ő termékeikből tudok majd a legnagyobb valószínűséggel jó vételt csinálni a közeljövőben.

    A kérdésem az lenne, hogy a 4 közül melyik ajánlott a tapasztalataitok szerint, illetve melyik nem?
    Szempontjaim:
    - Alacsony meghibásodási arány (3+ év távlatban)
    - Lehetőleg halkabb hűtés
    - Minimális tuning tartalék

    Szerk: Bocs, még a Gigát látom épp egy másik helyen, hogy szintén kapcsolhattak. Egy időben szerették őket, azt tudom, de aztán utána az alaplapjaikról sok minőségi panaszt lehetett hallani. Azóta, főleg VGA fronton milyen az aktuális megítélésük?
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2022.04.23. 13:37:06
  • Madi92
    #41208
    Hát, ha neked ez kell, akkor ez kell.
  • xido
    #41207
    tudom...tudom hogy inkább 3060ti 8gb mint 3060 12gb...de..figyelek egyet..napok óta 236,amit már majdnem vinnék..erre most valahol megláttam 208ért..le kéne üssem..

    asus 3060
  • MerlinW
    #41206
    Egyszerű. Az integrált VGA nem VGA nehéz alkalmazásokra van kitalálva. Minden másra tökéletes. Általános munkaállomásba miért venne bárki is dedikált VGA-t, ugye.
  • Carmang
    #41205
    "azt olvasom.egy integrált vga annyi vrammal "rendelkezik"..amennyi a gépben van,abból vesz el..."

    Ezt egy kicsit pontosítsuk, nehogy valaki félre értse. Valóban a RAM-ból vesz el, vagyis, ha van a gépben pl 16GB, és a Biosban/Uefiben beállítasz a videokártyának 2GB-t, akkor a Windowsnak, LA-nak, satöbbinek már csak 14GB marad.
  • MerlinW
    #41204
    Vagy így: ha megosztod a lakásodat egy lakótárssal, kisebb lesz tőle a lakás? :D
  • Dodo55
    #41203
    Egy "4G VRAM-os VGA" képességei elég tág fogalom.

    Sajnos sokan megakadnak itt, mert valamiféle egyszerű összehasonlítási alapnak vélik, amire persze rájátszik, hogy az idők során az átlagos VRAM méret fokozatosan nő, de valójában ez olyan, mintha pl. az autók teljesítményét a benzintank méreténél fogva akarnánk összehasonlítani. Felületesen találni benne igazságot, hiszen egy 30-40 literes tankkal rendelkező autó bizonyára nem túl erős, ugyanúgy ahogy pl. egy flagship performance sedan-t pedig illik mondjuk bő 60-80 literessel szerelni, hogy ne kelljen 3 autópályamegállónként kimenni a kútra.

    De ha önmagában csak ennyit nézünk, akkor jobb esetben simán belenyúlhatunk egy takarékos városi autó helyett egy 700 kilós roadsterbe (ami ugyanúgy lehet takarékos, csak mondjuk 5 ember nem fog sehogy beleülni a 2 ülésbe és 3x annyiba fáj, mint egy áruházparkolói tömegoszlató vérnagypapaszekér), vagy rosszabb esetben egy sportautó helyett egy batárnagy és dögnehéz, ellenben harmatgyenge szívódiesel Mercedesbe (a csodálatos W124 200D ).

    Ugyanígy tehát ha pl. böngészésre kell egy integrált VGA nélküli CPUhoz/laphoz valami a nagymama 14 éves gépébe, akkor ne csak azt nézzük, hogy 2 gigás legyen, mert ott még pl. egy játékra a mai napig minimális jóindulattal alkalmas R9 270X is képbe kerülhet (ami viszont rossz esetben nem fér bele a gépházba vagy akár kellemetlen szagok kíséretében cseppfolyósítja a 300Ft-os 100%-ban rézmentes 6pin PCIe átalakítókábel szigetelését és/vagy a jó kis Codegen táp a 3 éve besült ventilátorával örömében videokártyaavató tüzijátékot rendez).

    Fordítva meg ott vannak pl. a 4 gigás GeForce GT730-ak (talán még a mai napig lehet ilyet újonnan is!), amik valójában a 12 éves GT430-asok alapjaira épülnek és pl. az én szintén nem túl fiatal, már 5 éves, de azért még bőven használható 4 gigás RX 480-am teljesítményének a kemény egy tizedét tudják!

    Végül a kérdésedre válaszolva: lehet manapság javult a helyzet, mióta már a procikba kerülnek az IGP-k és a memóriavezérlő is ott van, de én még valahol ott ragadtam le, hogy ez a RAM-ból táplálkozás nem túl gyors dolog ezeknél a megoldásoknál. Tehát a dedikált VRAM elérésének nincs a közelében. Plusz ha jól rémlik, a VRAM-ok effektív sebessége eleve a jelenlegi központi RAM-ok effektív sebességének bő kétszerese körül jár. Aztán ugye ott van, amit fent ecsetelgettem, hogy a GPU a lényeg, a RAM ha nem is elhanyagolható, de csak másodlagos. Ilyen téren pedig az IGP megoldások általában a belépőszintű dedikált VGA-k szintjét szokták maximum karcolgatni. Talán az AMD megoldásai valamivel értékelhetőbbek, de a középkategória szintjét tudomásom szerint azok sem tudják megközelíteni.
  • xido
    #41202
    srácok..kérdeznék..furát/hülyét/érdekeset..mindenki döntse el,csak felötlött bennem hogy elkezdtem olvasgatni a neten..
    integrált vs dedikált vga...
    azt olvasom.egy integrált vga annyi vrammal "rendelkezik"..amennyi a gépben van,abból vesz el...
    de a képességei sose lesznek olyanok,mint egy rendes vga-nak,ugye?..teszem azt egy i7 proci mellé 32g ram megfelelne ideig-óráig egy 4g vramos vga képességeinek?
  • Zsoltee_a_bator
    #41201
    Amikor kb 1 eve ragtam at a review-kat az volt a konkluziom, hogy a 2 ventis hutokbol az asus jobb az atlagnal, kb a gyengebb 3 ventisek szintjen szoktak merni a zajszintet / homersekletet. Azt nem tudom a pech faktor mennyire eros.

    Az undervolt, amit Madi mond, erdemes raszanni fel orat. Meg ha ugy allitod be, hogy ne legyen sebessegcsokkenes, akkor is eleg sokat tud csokkenteni a zajon.

  • Madi92
    #41200
    Én egy Zotac twin edge 3070 vettem, ez sem a hűtéséről híres. Két venti próbálja 70 fokon tartani a kártyát. Igazából ez sikerül is, cserében olyan hangos, hogy csuda. :D
    Úgyhogy én undervoltoltam/underclockoltam a kártyát. 850mV-n 1850MHz-n ketyeg. Így szinte nem is hallom a kártyát, illetve jelentősen csökkent a hőfok is, játéktól függően akár 10fokkal is. Nyilván van némi teljesítmény csökkenés is, kb 2-3 fps.

    De itt egy jó kis videó a különböző gyártókról: Link YT

  • xido
    #41199
    nulláról építkezek,szóval az összképbe az a 30 difi szinte nem oszt nem szoroz..
    de sokszor olvasom,hogy asusok hűtése problémás..vagy mázli faktor mibe nyúl az ember?
  • Madi92
    #41198
    Ne izgulj, én 380ért vettem 3070-et...
    A 3060TI kb 10fps-el hoz kevesebbet átlagban a 3070-től.
    És kb 10-15fpsel tud többet, mint a sima 3060.

    Én tuti a 3060TI re mennék rá. De neked kell tudni. Ha csak 1080pben játszol, akkor 3060 is jó lehet, ha sokat jelent a különbség pénzben.
  • xido
    #41197
    sziasztok...2 terméket és árait hoznám szemlére..egyik se az álmodott ajánlott ár...de ha tolerálható,akkor melyik?

    3060ti

    3060
    Utoljára szerkesztette: xido, 2022.02.21. 19:29:23
  • Voltan
    #41196
    480 ezer kuponnal, amúgy 500. Nyilván nem egy MSRP ár, de annak szerintem nem is leszünk a közelében már.
    A jelenlegi 2080 s-em augusztusig még garis, tehát azt jó áron el tudom passzolni még, így elég rentábilis lesz a váltás, remélem.

    Azért döntöttem így, mert pillanatnyilag ez egy jó ár (közelében sem láttam itthon máshol, a nyugati árakhoz hasonló - ott adják 1300-1400 Eur körül). A jövő meg totál bizonytalan. Lehet, hogy mennek lejjebb az árak, de ugyanúgy lehet az is, hogy Elon Musk bebaszva twittel egyet, hogy "Imádom a kriptovalutákat!", és megint borul az egész piac, úgy ahogy van. Teljesen agyrém idők ezek.
  • MerlinW
    #41195
    20 éve náluk vásárolok (leszámítva az egyszeri iponos bicsaklásomat:)), szuper korrektek és alaposak. Ha kérdésed van csörögj rájuk, mindenre válaszolni fognak :)
  • bajgunar
    #41194
    Mennyi volt az a nagyon jó ár? Ha megkérdezhetem.?
  • Voltan
    #41193
    Persze, nem is a teljesítési idő miatt aggódtam, az nem probléma. Az ár aggaszt kicsit, mert hallani olyan eseteket, amikor a termék megérkezik, de közlik veled, hogy a stoppolt árhoz képest saaaajnos drágább. Pillanatnyilag már nem "beszerzés alatt" van, eggyel feljebb lépett a dolog a honlapon, szóval reménykedek. :)
  • Carmang
    #41192
    Ez teljesen normális. Majd hétfőn kapsz egy üzenetet, hogy "most" jöhetsz érte. De lehet, hogy később, ahogy írtad, ez "várható átvételi idő", nincs kőbe vésve.
  • Voltan
    #41191
    Jaja, tudom, régen én is sokszor vásároltam tőlük mindenfélét, szervizeltettem is, az egyik legmegbízhatóbb banda voltak. De tavaly egy haverom 3 hónapon keresztül szopott velük egy gariztatással, meg a neten is olvastam sok problémát velük kapcsolatban az utóbbi évekből. Persze tudjuk, az elégedett vásárló örül a terméknek-szolgáltatásnak, nem írogat a netre, csak az, aki csalódott, vagy felháborodott, szóval simán lehet, hogy 500 elégedett ügyfélre jut egy felültetett, az is ki tudja, hogy nem a saját fasságából-e.

    Csak jó lenne megcsípni ezt a cuccot, ezért aggodalmaskodom kicsit.
  • Dodo55
    #41190
    Az lenne a dolguk, pontosan erre alapoztam én is a mondanivalóm...
    De most ugye az a gond, hogy gyakorlatilag nincs mit előre tolni, mert a termék ha úgy vesszük nem jut el a vásárlóig

    Úgyhogy sok választás nem maradt, pl. az a 3070, ami jelen viszonyok között csúcskategóriának is elmegy, mostmár sürgősen jöhet nekem és a hozzám hasonlóknak 75-ért számlával, garival, ha úgy gondolják ők az erősebbek, vagy ha nem, akkor az lesz a vége, hogy lehet szépen nekiállni 4-5 éves hw-ra optimalizálni ahogy a régi szép időkben (úgy értem amikor még nem voltak ilyen fejlett és megbocsájtó renderer API-k, meg out-of-the-box olcsó engine-ek és a vérré optimalizálás létkérdés volt), ha nem akarnak lassan bezárni... Harmadik opció meg nincs, mert ugye kellő bevétel nélkül egy idő után nem lesz túl gazdaságos fizetni a fejlesztőket és érzésre nagyon nem vagyok kisebbségben azzal, hogy nem vagyok hajlandó több, mint egy havi fizetésemet kiadni egy 3-4 év múlva eldobós hobbycuccért.

    (Viszonyítási alapként pár éve amikor a felsőközép++ kategóriás RX480-at vettem, akkor 2-3db árát hazahoztam havonta, ráadásul ma már annak az összegnek a 240%-át keresem. Csak ennyire tarthatatlan a helyzet.)
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2022.02.10. 23:14:55
  • Dodo55
    #41189
    Én mikor rendeltem vagy másfél éve tőlük húsvét körül, riogattak egy figyelmeztető sávban lehetséges csúszásokról megnövekedett forgalom miatt. Nekem akkor a hosszúhétvégére kellett az új félconfig, előtte hetekig végigtúlóráztuk az első hullám idején a tavaszt egy kiemelt projekt miatt, néha hétvégén is menni kellett fél napokra, úgyhogy nagyon ki akartam használni végre 4 nap egybefüggő szabadidőt, főleg hogy a világ szerencsésebb fele akkor már hetek óta élvezhette az otthon melegét, teljesen be voltam sózva

    Asszem a support chatjükön érdeklődtem (most nem is látom hirtelen, de akkor úgy rémlik volt nekik vagy csak login után jön elő, passz), értették a nyűgöm, azt mondták akkora nagy gond még nincs, meg fogom kapni időben, csak inkább kirakták mi várható. És aztán hozta is a futár jókor. Szóval korrekt társaságnak tűntek.

    Azóta persze nem tudom mi lehet és ez még pont azelőtt volt ugye, hogy beütött volna a hiánygazdasággá csődölt kapitalizmus.
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2022.02.10. 22:50:23
  • Voltan
    #41188
    Aqua-ról vannak mostanság tapasztalatok? Lecsaptam tegnap egy 3080 TUF-ra mai viszonylatban egész jó áron, kaptam visszaigazolást is, várható átvételi időre hétfőt írtak, de azóta se kép, se hang, ugyanúgy "beszerzés alatt " a státusz, közben az áruházból eltűnt a kártya (rögtön, hogy leadtam a megrendelést) Ma megjelent a termék újra, sokkal drágábban. A rendelésem még él, a jó áron. Felhívtam őket, ők hétfői átvételt látnak, és biztosítottak, hogy az ár fix lesz, de nem tudom, mit gondoljak, mert csak a rendelés visszaigazolása van meg, még nem küldtek emailt a fix átvételi időről...

    Vannak hasonló tapasztalatok?
  • Zsoltee_a_bator
    #41187
    Lehet, hogy naiv kapitalista feltetelezes reszemrol, de ugy gondolom a vezeto ok a profit maximalizalas. Neha annyira eroltetik, hogy tortenik ps4 vs cyberpunk incidens.

    A GPU hiany / arak visszafogjak a fejlodest.. Van valami 3070-esem, masfel eve megjelent kozepkategorias kartya, mar lassan el kene avulnia, de meg mindig az atlag felett van.
  • MerlinW
    #41186
    Az AAA fejlesztőknek az a dolguk hogy a legújabb hardverből hozzák ki a maximumot és tolják előre az ipart. Az hogy némelyik játék fut gyengébb hardveren is az csak azért van, mert pénzt akarnak keresni :) Egy AAA játéknak nem kell 3-4 évnél régebbi hardveren magas beállítások mellett futnia.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.02.10. 01:29:52
  • Zsoltee_a_bator
    #41185
    Hat igen.. vegulis indirekt kb ez fog tortenni. A fejlesztoknek kordaban kell tartaniuk a hardware igenyt, ha nagy celkozonseget akarnak.
  • szabi07
    #41184
    Köszönöm!
  • Dodo55
    #41183
    Mert annak idején mindkettő kapható volt (több-kevesebb ideig) korrekt áron, eléggé el is terjedtek és mert kb. pont ugyanazt a teljesítményt tudják és az átlagnál igényesebben optimalizált játékokat viszik is szépen a mai napig az említett beállítások mellett. Egyszóval ezek a kártyák tekinthetők jelenleg egyfajta tisztességes áron elérhető mainstream szintnek, egy olyan etalonnak, aminél jobbhoz jelen körülmények között tisztességes áron nem igazán tud hozzájutni aki egy érezhető lépésnyit már frissítene. Mindezekért lenne kézenfekvő kb. ezeknél meghúzni a határt.

    A presetekkel való játékot ki lehetne szűrni arányosított alá-fölé méréssel, ott kibukna, a felbontással pedig elég nehéz játszani (ha meg mégis sikerül rá kitalálni valamit, az pedig járulékosan egy technikai áttörést hozna, ami a fogyasztói oldalon senkinek nem lenne ellenére).

    Viccet félretéve értem én, hogy a piac az úgy működik, hogy keresleg meg kínálat, de azért az, hogy az árak enyhe szelidülése után is kb. 400%-os áremelkedés van a korábbi árszintekhez viszonyítva, miközben a gyártók által közzétett MSRP ezt közel sem tükrözi ilyen mértékben, az nagyon nincs rendben. És úgy gondolom, hogy miután reális választási lehetőség nélkül kénytelenek vagyunk eltűrni a fogyasztói társadalom negatív hatásait, más téren továbbra is maradéktalanul megfizetni az árát, akkor valahol jogos követelni azt, hogy a megszokott kínálat mielőbb helyreálljon, ha annak egyébként fizikai akadálya többé-kevésbé már egyre kevesebb van. Tudom, vannak az élet más területein is ennél nagyobb bajok is épp még, de akkor sem szép ekkorát nyerészkedni a jó dolgú gamereken, mert egy idő után átlép egy bizonyos ingerküszöböt (mondjuk dolgozó emberként annyira nem is tudom mennyire jó dolgomban játszok, amikor általában úgy szoktam magamra erőszakolni, hogy mostmár kell valami kikapcsolódás mielőtt elfüstöl az agyam a mindennapi dolgok nyűgjeitől-terheitől).
  • Zsoltee_a_bator
    #41182
    Miert pont egy 3 eves budget / 6 eves high end kartya legyen az univerzalis merce highon? + ha globalos osszeeskuves miatt lepontoznanak emiatt, csak atallitjak a preseteket, 1 perces valtoztatas.
  • xido
    #41181
    ezt a mini asus-t lopom,szerettem az ilyen egy ventis dolgokat és az ára is tolerálható a mostani időkben (nyilván fele ennyiért lenne reális)