
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!
Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
-
#95199
[2011] - (imdb) - "Killer Joe" - 8/10
(2017.01.02) (103 perc, amerikai)
Matthew McConaughey megint - most mint helyi zsaru, aki "érdekes" kapcsolatot sző az események révén egy nagyon buta és beteg Smith családdal, annak is a férfi tagjaival (apa és fia), akik hihetetlen módon az elvált feleségre/anyára szerződtetnek egy bérgyilkost (mert maguk túl gyávák ilyesmihez, meg hát ők tisztességes polgárok, vagy mi), aki gyorsan-ügyesen véged vetne Adele Carolyn Rogers földi pályafutásának, és ezzel galádul kínzott lány- és fiúgyermekének, illetve azóta új házasságban elégedetten sörözgető ex-férjének paradicsomi életet nyújthatna az életbiztosításával: kereken 50,000 dollárral.
A bibi (mert ugye za mindig van), hogy a fiúgyermek egy nagy rakás szerencsétlenség (de szó szerint egy idióta barom), és csak olyan dolgokat művel --- olyan emberek társaságában, akikkel nem illik szórakozni, még úgyis, hogy esetleg leendő rokonokká avanzsálnának ---, amikkel a saját, és családja sorsát teszi pokollá. Csoda-e hát, hogy a mostoha anyja ki nem állhatja, hogy az édesapja púpnak érzi a hátán, még T-Bone, a rövid láncon feszülő véreb is folyton csak ugatja... egyedül Dottie (Juno Temple) szereti tiszta szívből, hiszen mindig csak ők voltak egymásnak.
Hát nem igazi Szabó család?
(Killer) Joe Cooper helyi fakabát (Matthew McConaughey) egy szóval szívességet tenne ennek a bolondok gyülekezetének, a suska feléért. A baj csak az, hogy előre kéri a lóvét és nem ismer tréfát.
Amikor az idióták nem tudnak fizetni, Joe a család fiatal kis hölgyét tekinti szolgálatai honoráriumának - s mint azt, mihamarabb a tulajdonává is tenné...
//Beteg egy film. Az első negyed órában még csak eldönteni is nehéz, hogy mit fog látni az ember végül, mert szőrös muffokat, fedetlen kebleket lát, meg fényképeken szégyenlősen takart kukit (akár egy szoftpornó).
Apropó, érzékien beteg jelenetsoraink Joe Cooper és Dottie első randijához fűződnek - és a film végi nagy jelenet is (ami szintúgy a családi fészekben, kamaradrámaszerűen kerül előadásra) e téren "ütősre" sikerült.
Csak ajánlani tudom a filmet, még hölgy társasággal is, mert jó disputát válthat ki a férfiak kontra nők vs. "melyik használja ki jobban a másikat" témában.