
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!
Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
-
Prof William #103523 Greyhound.
Feszes és pörgős volt a maga másfél órájával és ennek köszönhetően nem volt benne üresjárat.
Tulajdonképpen már az ötödik percben belecsaptak a lecsóba és onnantól kezdve majdnem a film végéig ment a pörgés.
Mondjuk az itt bemutatott hajómészárlás inkább még 1940-re volt jellemző, amikor német farkasfalkák kb akadálytalanul tevékenykedhettek. De gondolom az amerikaiak miatt kellett 1942-be helyezni a sztorit , bár Tom Hanks tökéletes brit hajóskapitány is lehetett volna.
A grafika nagyon jó minőségű volt. TV-re készült filmben még nem láttam ilyen minőséget.
Pár helyen felróják a filmnek hogy nincsenek kidolgozva karakterek + karakterépítés. Minek? Arra a 10 sornyi szövegükre? Nem vágytam, rá hogy jobban megismerjem őket. Tették a kötelességüket, néha felrohantak a hídra és néha meghaltak.
Kb annyi szerepük volt, mint amennyi egy valóságos helyzetben lett volna. Teljesítették a kötelességüket és úgy is csak Tom Hanks számított az egész bagázsból.
És mivel az Amcsi háborús filmek 90%-ban a "karakterépítés " a családdal/feleséggel/barátnővel való aranyoskodást, vagy esetleg a könnyes szemekkel , amcsi zászló mellet távolba révedő túltolt hazafiaskodást jelenti és örülök, hogy ez kimaradt és nem lett fél órával hosszabb a film a felvezetés miatt.
Mindent összevetve, egyszer de akár kétszer is nézhető pörgős háborús film, a kötelező pátoszos-sokkolós hülyeségek nélkül.