Könyvek, könyvek, könyvek...
  • Zephyr Retiring
    #1709
    Ebben az esetben a borítótervezők nem reklamálhatnának, mert új típusú sablonborítókat (amik javarészt tök egyformák) használtak. Akkoriban amikor íródtak ezen könyvek, még azt is el tudom képzelni, hogy maguk az írók voltak egyben a szerkesztők és a lektorok is. Úgy huszonegynehány éve egy pesti aluljáróban egyszer kinéztem egy könyvet egy kisöregtől (szerintem még mindig meglehet valahol) aki tényleg nagyon olcsón adta és közben rábeszélt egy másikra is azzal, hogy az meg a folytatása, vigyem azt is el.
    Aztán mikor fizetni akartam értük, megkérdezte hogy dedikálja e nekem.
    Úgy néztem rá, mint egy sültbolondra, hogy ugyan ez az árus kinek képzeli magát..
    Majd beszélgetni kezdtünk, és megtudtam, hogy egy személyben ő az író, a szerkesztő, a felelős kiadó és a terjesztő is.
    Lektorálást és cenzúrázást nem tárgyaltuk, gondolom azok elmaradtak. Bár nem kerestem bennük nagyítóval a stilisztikai hibákat, akkoriban rendben lévőnek tűnt a dolog. Elolvastam őket, de már alig emlékszem a sztorira. Fiatalokról szólt, akik vidékről pestre költöztek. Aztán ugrunk a könyvből a jelenbe, magamra tekintve alig töltöttem be a 18-at, vidékre költöztem.
    Így utólag merem remélni, hogy nem ezen könyvek hatására :D