NTFS vagy FAT32?
  • keeper2
    #321
    Zsíros: Egyrészt, hogy egy vinyón fat32 vagy ntfs partició lesz, azt te döntöd el. (Vagy aki megformázta neked anno) Egyébként, maga az ntfs partició kicsivel lassabb a fat32-nél, bár ez nem számottevő lassúbbság, csak olyan, amit ki lehet mérni tesztprogikkal. Valamint még hátránya az ntfs-nek, hogy dos vagy win98 alatt nem elérhető (illetőleg van hozzá már megfelelő progi (ntfs4dos, ntfs4win98), de ezek nem valami megbízhatók). Tehát, ha mondjuk egy haverod win98-as gépébe akarod berakni majd, akkor igencsak problémáid lesznek. De hogy az előnyeiről is szó essen: az ntfs sokkal stabilabb, sokkal kisebb az esély rá, hogy egyszercsak eltűnjenek az adataid. (én már tapasztaltam, milyen az, amikor egyszercsak elfagy betöltődés közben a gép, és legközelebb már csak mindenféle krixkraxok látszanak a fájlok helyett, és nem lehetett már sehogy visszahozni, de ilyenkor inkább az oprendszer vesszen el, mint az adatok, szerintem az oprendszert könnyebb pótolni, mint a fontos cuccaidat)
    Mellesleg, függ attól is a sebesség, milyenek a vinyók. Pl. a 40 gigás nagy eséllyel lehet még 5400-as fordulatszámú, vagy a 120-as meg lehet 8 mega cache-el, tehát, lehet, hogy maga az új vinyó gyorsabb típusú. Ilyenkor megéri átrakni.